Направо към съдържанието

Lenovo series aug
Снимка
* * * * * 1 votes

Класация на видео карти за лаптоп

143 отговора по темата

#1 Milan

Milan

Нов потребител

• Потpебители
  • 2 мнения

Публикувано на 23 September 2008, 23:01 PM

Здравейте, може ли да ми напишете сайт, в който има класация на видео карти за лаптопи.
Благодаря предварително!

#2 niki

niki

Редовен потребител

• laptop.bg
  • 796 мнения
  • От:София
  • ОС:---

Публикувано на 24 September 2008, 15:30 PM

Здравей, има такава класация, която ние ползваме също.

Ето линк към нея.
В нея много добре е разделено по показателити (събраните точки) от програми за тестване на видеокарти.
Ако имате някакви въпроси ние сме насреща.

Поздрави,
Ники

• Гости

Публикувано на 29 December 2008, 00:52 AM

Здравейте,

Имам следният въпрос, дали може да се подмени картата на Lenovo 3000 n200, и ако евентуално може, между какви модели мога да избирам. Благодаря предварителн
И моля, отговорете ми и на пощата или на skype, защото попаднах случайно в този форум mailto:ko_ko@abv.bg и koko.toka , благодаря предварително.

#4 Joro

Joro

Laptop.bg Team

• laptop.bg
  • 1355 мнения
  • От:Интернет
  • Лаптоп:HP Compaq nx9420
  • ОС:Windows 7

Публикувано на 30 December 2008, 14:02 PM

Здравейте,

Не, не може. Видео картата ви е вградена.

Поздрави,
Joro

Спечелете 5% отстъпка като участвате в "Помогни и спечели"

#5 jorkata

jorkata

Нов потребител

• Потpебители
  • 7 мнения
  • От:Sofia
  • Лаптоп:IBM X60s

Публикувано на 14 January 2009, 16:42 PM

може ли актуализация на линка защото не работи а в google не мога да я намера.
Мерси предварително

#6 niki

niki

Редовен потребител

• laptop.bg
  • 796 мнения
  • От:София
  • ОС:---

Публикувано на 14 January 2009, 17:53 PM

Оправен е линка

Поздрави
Ники

#7 Гост_Da_*

Гост_Da_*
  • Гости

Публикувано на 28 January 2009, 11:17 AM

искам да попитам на HP Compaq 6720s може ли да се смени видеокартата

#8 Joro

Joro

Laptop.bg Team

• laptop.bg
  • 1355 мнения

Публикувано на 28 January 2009, 11:59 AM

искам да попитам на HP Compaq 6720s може ли да се смени видеокартата

Здравейте,

Какъв точно е модела?
Предполагам е с вградена видео карта на Intel, в този случай, не, няма да може.

Поздрави,
Joro

#9 Joro

Joro

Laptop.bg Team

• laptop.bg
  • 1355 мнения

Публикувано на 30 January 2009, 17:37 PM

Снимка Австрийският сайт за ноутбук бенчмаркове Notebookcheck, известен с може би най-голямата база данни с тестове на мобилни видеокарти, представи нов вид класация според производителността на графичните ускорители в компютърните игри. В новото съревнование, видеокартите се сравняват по стойностите на кадрите в секунда, които могат да изобразят при различни настройки на детайлите…, като се тестват игри от 1999 година до 2008 година - Quake 3 Arena, Doom 3, F.E.A.R, Quake 4, Half Life 2, Call of Juarez, Command and Conquer 3, World in Conflict, Crysys, Supreme Commander, Crysys Warhead и Far Cry 2.
Ако мощността на картата е достатъчна за нормална игра при конкретните настройки, кадрите в секунда се записват на зелен фон. Светлозеленият фон означава, че по-слаби карти са се представили добре при този тест, което означава, че вероятно и картата, която гледаме ще покаже високи резултати. Жълтият фон означава, че не е сигурно как ще се представи видеокартата в този тест, а червеният - че най вероятно играта няма да може да се играе нормално.
Показаните стойности са пресметнати средно аритметично, така че ако искате да видите резултатите при отделните тестове, просто задръжте мишката върху числата в клетките.

Самата класация може да разгледате на този адрес:
http://www.notebookc...ds.13849.0.html

Пълната новина

#10 Гост_jevko_*

Гост_jevko_*
  • Гости

Публикувано на 06 February 2009, 10:05 AM

Здравейте,

Имам следният въпрос, дали може да се подмени картата на Benq r55 EG тя е GEFORCE GO 7400, и ако евентуално може, между какви модели мога да избирам. Благодаря предварителнo

#11 martin

martin

Редовен потребител

• Приятели
  • 90 мнения
  • От:Пловдив
  • Лаптоп:Toshiba Satellite A200 14D

Публикувано на 06 February 2009, 19:44 PM

И на мен въпроса ми е свързан с подмяна на видео картата на toshiba satellite a200 14d видеото е Nvidia Go7300

Благодаря предварително за отг.
Поздрави
Мартин

#12 Joro

Joro

Laptop.bg Team

• laptop.bg
  • 1355 мнения

Публикувано на 12 February 2009, 17:55 PM

Подмяната зависи от дъното ви. Но нека ви предупредя, че една подмяна е доста скъпа и безмислена с оглед на това, че лаптопите са с определени конфигурации, от които може да избирате. Т.е. трябва да видите вашата серия лаптопи, например satellite a200 с какви видео карти се предлага.
За пример, Studio 1535 на Dell се предлага само с вградена видео карта Intel GMA X3100 и външна ATI Mobility Radeon HD3450 с 256MB собствена памет. Обновеното с нов чипсет Studio 1537 използва собствена видео карта Intel GMA 4500 и отново има възможност за външна ATI Mobility Radeon HD3450 с 256MB собствена памет, като това са възможностите измежду които може да избирате. Не можете да сложите видео карта, която не е пригодена за това дъно или не може да влезе в самата кутия. Все пак лаптопа си има определени размери и възможности.

Като цяло подмяната на процесор, видео карта е все още безмислена процедура и доста скъпа, ако се налага да се направи.

#13 arris

arris

Редовен потребител

• Приятели
  • 184 мнения
  • От:Далас,USA ;)
  • Лаптоп:Dell Vostro 1500
  • ОС:Windows XP

Публикувано на 23 March 2009, 22:27 PM

Добра вечер.

Поскрепям Жоро... наистина нема смисел!

С уважение: Иво
Y2K Имаш моите извинения за правописа ми …

#14 Гост_Stefan Ilchev_*

Гост_Stefan Ilchev_*
  • Гости

Публикувано на 04 May 2009, 10:33 AM

А можете ли да ми кажете , кои марки и модели лаптопи не са с вградени на дъното видеа карти ? откраднаха ми онзи ден лаптопа и сега си търся нов ..но искам да играя определена игра а именно test drive unlimited

#15 justleave

justleave

Нов потребител

• Потpебители
  • 4 мнения
  • Лаптоп:Gigabyte
  • ОС:Windows XP

Публикувано на 19 May 2009, 22:53 PM

А можете ли да ми кажете , кои марки и модели лаптопи не са с вградени на дъното видеа карти ? откраднаха ми онзи ден лаптопа и сега си търся нов ..но искам да играя определена игра а именно test drive unlimited

Според мен няма такива лаптопи за момента- видеокартата е едно от малкото неща, което не може да се ъпгрейтва. Според мен най-добре е да се вземе по-скъп лаптоп с малко по-мощна видеокарта, за да няма нужда след 1 година пак да се търси лаптоп, за да се играят новите игри.

#16 Joro

Joro

Laptop.bg Team

• laptop.bg
  • 1355 мнения

Публикувано на 19 May 2009, 22:56 PM

Има значителен брой видео карти, които не са вградени на дъното. Гледайте за тези на ATI и nVidia, в описанието на които има dedicated memory.

#17 Гост_torettos_*

Гост_torettos_*
  • Гости

Публикувано на 01 July 2009, 11:04 AM

Здравейте,
Имам ACER Aspire 6920G въпроса ми е възможно ли е видео картата да смени? Защо на неговата видео карта NVIDIA GeForce 9500M GS 512MB, 128bit не издържа на натоварване?
Благодаря предварително.

#18 Гост_Gogata_*

Гост_Gogata_*
  • Гости

Публикувано на 17 August 2009, 16:09 PM

добут ден искам да попитам на asus K50IJ можели да смени видеокартата и ако може каква може да се сложи e-mail:gogata19@mail.bg благодаря предварително

#19 Гост_Vladi_*

Гост_Vladi_*
  • Гости

Публикувано на 04 September 2009, 12:07 PM

ЗДРАВЕИТЕ , лаптопа ми е Toshiba A200-1K8 с вградено видео intel Mobile Intel® 945 Express Chipset Family a дъното мисля 4е е GM4500(не съм 100% сигурен) вазможна ли е смяна на видео картата или упгреид с вън6на 4рез express slot-a

Предварителни благодарности, с уважение Влади

#20 Tolko

Tolko

Потребител

• Потpебители
  • Икона
  • 10 мнения
  • От:Lovech
  • Лаптоп:DELL D 531

Публикувано на 18 September 2009, 13:44 PM

DELL Inspiron E1505 видео картата му е ATI Mobility Radеon X1300 128MB graphics има ли някакъв шанс да се смени с друга по-добра, или се води вградена. Все още проучвам, и гледам да избера горе-доло добър лаптоп. Май не е удобно тук да попитам за процесор на същия лаптоп Intel mobile T2050 1,6GHz Core Duo 2MB FSB533 65nm , смяна с друг малко по-силен. Благодаря ви :)

Reply to this topic

0 user(s) are reading this topic

0 потребител(и), 0 гост(и)

Acer Aspire