Направо към съдържанието

Lenovo Y510p
Снимка

HP Pavilion

13 отговора по темата

#1 bobcheto_

bobcheto_

Нов потребител

• Потpебители
  • 1 мнения
  • Лаптоп:Benq
  • ОС:Windows XP

Публикувано на 20 April 2009, 19:09 PM

Здравейте,

прочетох доста негативни мнения за цялата серия на лаптопите HP - Pavilion, че като цяло били дефектни какво ще ще кажете за този модел http://laptop.bg/#/details/HP/10/2192

Благодаря

#2 SoSSeR

SoSSeR

Редовен потребител

• Приятели
  • 114 мнения
  • От:Сливен
  • Лаптоп:LENOVO ThinkPad E520
  • ОС:Windows 7

Публикувано на 20 April 2009, 19:45 PM

Здравей!
Аз да ти кажа и за АСУС ако попиташ има хора които ще ти кажат че са боклуци, но аз не мисля така!!! Защото лично съм се убедил! Дано някой който притежава такъв лаптоп да пише тук за свои впечатления! Иначе като конфигурация е добър!
С уважение!
Пламен

Снимка
Снимка

#3 veselin

veselin

Нов потребител

• Потpебители
  • 2 мнения
  • Лаптоп:toshiba l40-18y

Публикувано на 05 May 2009, 16:04 PM

Определено не са сполучливи.Инсталирах няколко и не работят коректно няма драивери за хп.Като намериш не работи добре.С вистата нещата са малко по добре но като цяло е зле.Другите серии и по старите им са железни.Пти тях няма проблем за нищо не забиват с дни бързи и много са сполучливи.

#4 mariobg

mariobg

Нов потребител

• Потpебители
  • 2 мнения
  • Лаптоп:hp pavilion dv5 1111 en
  • ОС:Windows Vista

Публикувано на 01 July 2009, 18:03 PM

izpolzvam hp pavilion dv5 1111en kato izklu4im 4e sedmica sled kato go kupih mi se precaka dvd-to sedq okolo mesec v serviza :( dokato mi dostavqt novo vs na pruv pogled e ok no mn nagrqvat :(

#5 danielgenov

danielgenov

Нов потребител

• Потpебители
  • 3 мнения
  • ОС:---

Публикувано на 16 November 2009, 01:13 AM

Аз ползвам HP Pavilion dv6-1080eq и като цяло съм доволен, макар че очаквах повече. На външен вид е е супер и много приятен за ползване. Според мен клавиатурата е отпечатана почти ужасно, все едно бутоните са изрязвани с тъп нож, буквите на английски изглеждат много паянтово напечатани, а долната клавиатура (с българските букви) е ужасна, буквите са отпечатани на ресни и са леко изкривени. Ако изключим клавиатурата (която предполагам че може да се замни, макар че е смешно) на външен вид радва окото. DVD-tp с lighscribe работят идеално и нямам за сега проблеми (лаптопа го имам от 12 септември 2009. Видеокартата GF 9200M GS работи сравнително зле и изобщо не става за игри. Оценката на Windows Vista е следната:

Процесор: 5.1
Памер (RAM): 5.9
Графика: 3.3
Графика за игри: 4.6
Основен твърд диск: 5.4
Базова оценка 3.3;

По време на работа на лаптопа се усещат забивания и понякога доста ниска производителност. Бавно зарежда, може би са необходими 5 минути от изключено състояние за да се ползва нормално. Тествал съм го с игрите NFS Most Wanted, Carbon, Shift, като Carbon рабори сравнително добре на минимални изисквания, но пак има леки забивания по време на игра, Most Wanted забива и на най-ниските изисквания на играта, Shift изобщо не става за игра.
Разбира се аз не съм го купил лаптопа с идеята за игри, но например като си отворя страничната лента (Start Menu) вътре папките се отварят с 1-2 секунди закъснение, като например папка Принадлежности. А пък цената 1850лв (сега е 1799) не си заслужава удоволствието от притежанието на лаптопа :)
Относно загряването не мога да кажа че имам проблеми, но не съм запознат с нормалните температури, така че това е под въпрос.

Това е моята скромна и кратка оценка за моята машина :) Сега обмислям нагодина да си взема друг модел :)
Така че, ако се чудите дали да си го купите, моята препоръка е твърдо не!

#6 Гост_Iveta_*

Гост_Iveta_*
  • Гости

Публикувано на 05 December 2009, 10:26 AM

Харесах си лаптоп от тази серия . По точно ето този HP Pavilion dv7-2220eq

http://laptop.bg/#/details/HP/10/2762

Прочетох доста противоречиви мнения... Някой от тях са доста крайни...
Сега съм пред дилема да си го взема ли или не ?
Някой ако има наблюдения върху този модел, моля да ми каже какво са и да ме посъветва дали си заслужава или не.

#7 danielgenov

danielgenov

Нов потребител

• Потpебители
  • 3 мнения
  • ОС:---

Публикувано на 08 December 2009, 11:08 AM

Модела вече не е в листата на Laptop.bg,но го погледнах в официалния сайт на HP. Искам да кажа, че няма да сгрешиш, ако го вземеш. Защо?
В момента ползвам Windows 7 и картинката спрямо предния ми пост е много по-различна. Сега лаптопа работи значително по-добре. HP Pavilion dv7-2220eq има няколко значителни предимства спрямо моя модел dv6-1080eq. Първо хард диска работи с 7200 RPM. Второ и много важно нещо е видеокартата. Тя е доста добра и има отлична производителност, което ще се отрази много благоприятно и за игри и за цялостната работа на компютъра. http://www.notebookc...50.13883.0.html - този сайт е отличен за сравнения на видеокартите на лаптопи. И видеото на HP Pavilion dv7-2220eq, а именно ATI Mobility Radeon HD 4650 и има много добър резултат.
Моя съвет е, да си вземете laptopa само ако се ползва Windows 7. Също трябва да се отбележи изгодната гаранция: 2 години, донасяне, части и труд.

#8 Гост_Iveta_*

Гост_Iveta_*
  • Гости

Публикувано на 08 December 2009, 15:26 PM

Модела вече не е в листата на Laptop.bg,но го погледнах в официалния сайт на HP. Искам да кажа, че няма да сгрешиш, ако го вземеш. Защо?
В момента ползвам Windows 7 и картинката спрямо предния ми пост е много по-различна. Сега лаптопа работи значително по-добре. HP Pavilion dv7-2220eq има няколко значителни предимства спрямо моя модел dv6-1080eq. Първо хард диска работи с 7200 RPM. Второ и много важно нещо е видеокартата. Тя е доста добра и има отлична производителност, което ще се отрази много благоприятно и за игри и за цялостната работа на компютъра. http://www.notebookc...50.13883.0.html - този сайт е отличен за сравнения на видеокартите на лаптопи. И видеото на HP Pavilion dv7-2220eq, а именно ATI Mobility Radeon HD 4650 и има много добър резултат.
Моя съвет е, да си вземете laptopa само ако се ползва Windows 7. Също трябва да се отбележи изгодната гаранция: 2 години, донасяне, части и труд.

Много благодаря за подробния коментар :) Обнадежди ме много,още малко ще помисля и ще поразгледам други модели , но като цяло мисля че ще се спра на този модел.

#9 linna

linna

Нов потребител

• Потpебители
  • 5 мнения

Публикувано на 07 February 2010, 00:12 AM

Zdraveite!
Polzvam laptop hp Pavilion dv2000, no ot izvestno vreme nagrqva izklu4itelno mnogo i dori sam izklu4va. Problemat sigurno e vav ventilatora. Nqkoi znae li kolko shte mi struva nov?

#10 Гост_mitrevski_*

Гост_mitrevski_*
  • Гости

Публикувано на 10 February 2010, 11:04 AM

Zdraveite!
Polzvam laptop hp Pavilion dv2000, no ot izvestno vreme nagrqva izklu4itelno mnogo i dori sam izklu4va. Problemat sigurno e vav ventilatora. Nqkoi znae li kolko shte mi struva nov?

trjbva da se razglobi da se izvadi ventilatora i da se pocisti hybavo reshetkata zashtoto se zadrastva ot boklytsi.

#11 linna

linna

Нов потребител

• Потpебители
  • 5 мнения

Публикувано на 10 February 2010, 13:35 PM

Благодаря за отговора mitrevski !!

#12 Гост_Georgi_*

Гост_Georgi_*
  • Гости

Публикувано на 29 December 2010, 21:01 PM

moqta preporuka za tozi laptop-HP pavilion dv6 e che e straxoten laptop!!
:gamer: stava za igri !!Poneje az sam dete!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol:

#13 dimitar999

dimitar999

Редовен потребител

• Потpебители
  • ИконаИконаИкона
  • 108 мнения
  • От:smolian
  • Лаптоп:asus

Публикувано на 01 January 2011, 10:45 AM

Здравейте и за много години.Не знам какво им е на павилионите но моят е дв 6500 ,най ниската оценка за производителност от уиндоуса ми е 3,5.Имам го от 1 месец и до сега не помня да ми е забил по два три дни не го изключвам.

#14 wanderer

wanderer

Нов потребител

• Потpебители
  • 1 мнения
  • От:Перник
  • Лаптоп:HP
  • ОС:Windows 7

Публикувано на 01 February 2011, 00:51 AM

Колеги, не си купувайте павилиони! Всички са дефектни, въпрос на време е кога ще ви изгори дъното. Аз си купих 17 инчов и все едно беше на изплащане. Ходи на ремонт и накрая го дадох за части. За половин година изгубих 650 лв. Ако някои беше написал това миналата година щях да си спеста много ядове.

Reply to this topic

0 user(s) are reading this topic

0 потребител(и), 0 гост(и)

Asus