Направо към съдържанието

Lenovo ThinkPad Yoga
- - - - -

Мнения за LENOVO 3000 N200 0769AN7

23 отговора по темата

#1 Гост_Daniel_*

Гост_Daniel_*
  • Гости

Публикувано на 28 January 2009, 10:25 AM

Налага ми се да си купя лаптоп, а съм го закъсал финансово в момента. Принципно ми трябва ми за работа - работя в 1 бар като dj и ще използвам топа със софтуер... но ще се ползва и в къщи. И затова ми трябва някакъв, който да е достатъчно издържлив и стабилен на натоварване, за да не вземе да ми се спече, докато си пускам музиката.. Не разбирам особено и се надявам, че можете да ме посъветвате или поне да дадете мнение за това LENOVO - http://www.technomar...uct_id=09049498 вижда ми се удачен вариант. Как мислите? Само ме притеснява гаранцията 12 месеца :/

#2 vladimir0v

vladimir0v

Нов потребител

• Потpебители
  • 3 мнения
  • Лаптоп:Lenovo 3000 n200 0769AN7
  • ОС:Windows XP

Публикувано на 09 February 2009, 15:47 PM

Пиша в момента от точно такова Леново.
Купих го преди близо месец.

Предимства: Страхотна машина, много бърза, батерията носи близо 3 часа при намален контраст на дисплея, не загрява много, клавиатурата и тъчпада са много удобни, конструкцията е стабилна.

Недостатъци: Видеокартата е вече на 2 години и малко издиша откъм последните игри, зарядното загрява доста понякога и има специфичен мирис, дисплеят също не е от най-великите но е чудесен за парите си :) . Няма много драйвери в сайта на IBM за този модел, аз лично не мога да си намеря все още читав САТА драйвер.

Понеже отделих близо месец докато си избера лаптоп, мога с чиста съвест да ти кажа, че този модел е една от най-добрите възможни покупки в момента на българския пазар на тази цена от 900 лв. Go for it.

П.П. Ако много държиш на видеото, а цената да си стои около 1000 лв. - виж Асус, имат много модели с Радеон 3470 видеокарта, която е прилично по-добра от 7300 go на Леновото (но пък машината ще е с по-слаб процесор).

#3 niki

niki

Редовен потребител

• laptop.bg
  • 796 мнения
  • От:София
  • ОС:---

Публикувано на 09 February 2009, 17:40 PM

Много бихме се радвали ако му спретнеш едно ревю.

Ние го продаваме и при нас.

Поздрави
Ники

#4 Гост_Antoni_*

Гост_Antoni_*
  • Гости

Публикувано на 11 February 2009, 23:44 PM

В момента и аз се колебая между въпросното Леново и Новото Фуджитсу, което пуснахте на промоция за 904лв.

В полза на фуджицото са:
1. 2х Повече рам
3. 320ГБ диск
4. 8 целл батерия
5. По-голяма гаранция

На леновото:
1. По-добър процесор
2. Отпечатъка, който е много шукаритетен
3. Брат ми имаше Фуджитсу - което ходи 4 пъти в сервиза...и честно казано не бях очарован от марката, но може да е било единичен случай.

Някой който е имал досег до двете серии и може да ме насочи, ще съм благодарен:)

#5 Y2K

Y2K

Редовен потребител

• Приятели
  • 389 мнения
  • От:Велико Търново
  • Лаптоп:Sony Vaio E1511J1EW
  • ОС:Windows 7

Публикувано на 11 February 2009, 23:48 PM

Спомняте ли си надписите на Сименс-а ..... Моля изчакайте ....... и така чакаш 1-ва цигара 2-ра цигара :blink: :)
Напред и Нагоре

#6 vladimir0v

vladimir0v

Нов потребител

• Потpебители
  • 3 мнения

Публикувано на 12 February 2009, 04:21 AM

С оглед на производителността, точно разликата в процесорите е доста осезаема.

Go for the core 2 duo.
Винаги можеш да си вземеш 2гб рам за някакви джобни пари.
С по-големия хард диск е същото - където 250, там и 320 - така и така като ще им се прави ъпгрейд, ще се сложи минимум терабайт.
И не знам защо и моите впечатления от бюджетните Фужицу-сименси около 1000 лв. са, че стоят много по сервизите :)

Виж ако ще го ползваш изключително и само на път, 8 клетъчната батерия си е наистина готино предимство. Гаранцията също е важна подробност.

Edited by vladimir0v, 12 February 2009, 04:23 AM.

#7 Гост_Гост_*

Гост_Гост_*
  • Гости

Публикувано на 12 February 2009, 14:49 PM

Някои от екипа на laptop.bg, който е имал досега и с двата лаптопа, т.е. качество на изработка и сглобка?

#8 Joro

Joro

Laptop.bg Team

• laptop.bg
  • 1355 мнения
  • От:Интернет
  • Лаптоп:HP Compaq nx9420

Публикувано на 12 February 2009, 15:24 PM

Ооо, хубаво сравнение сте направили.

Аз обаче съм за Fujitsu-Siemens. Този модел на Lenovo е доста стар - от 2007 година. Видео картата му е старичка. Наистина, хубавото нещо, което се забелязва при него е процесора. Може обаче да потърсите мнения за този модел, защото съм виждал да се продава втора употреба. Т.е. има мнения за него - плюсове, недостатъци. От тази гледна точка, заради това, че лаптопа има история, може да го вземете, но пак казвам, видео картата 7300, не е от най-новите, въпреки че тази на FSC - ATI 3200 е само с 10-ина места по-напред в класацията на NotebookCheck.

FSC е обновена серия, появила се септември месец 2008г. на българският пазар. Не знаех, че цената на този лаптоп е паднала толкова, с около 500 лв. за този период.

Плюсове на Fujitsu-Siemens
-Нов модел, дизайн
-Добро взаимоотношение процесор - видео карта
-320GB твърд диск, 4GB ram
-Добра гаранция - 24 месеца международна гаранция Collect&Return
-8 cell батерия
-eSATA, DVI

Преди 2 месеца бяхме направили видео ревю на модела на английски език, но все още не сме го публикували. :)

Като параметри за мен FSC е по-добър.

Спечелете 5% отстъпка като участвате в "Помогни и спечели"

#9 Гост_Гост_*

Гост_Гост_*
  • Гости

Публикувано на 12 February 2009, 15:49 PM

Добре, поръчвам ви го :)

#10 Гост_В. Стефанов_*

Гост_В. Стефанов_*
  • Гости

Публикувано на 16 February 2009, 11:58 AM

Може ли някой да даде линк към офертата за коментирания Fujitsu-Siemens, че нещо не откривам такава в Laptop.bg Благодаря!

#11 Joro

Joro

Laptop.bg Team

• laptop.bg
  • 1355 мнения
  • От:Интернет
  • Лаптоп:HP Compaq nx9420

Публикувано на 16 February 2009, 16:45 PM

Става въпрос за този модел: http://laptop.bg/#/d...-SIEMENS/9/1771

Цената му е с 20 лв. по-висока вече, а е и с 3GB ram памет.

Спечелете 5% отстъпка като участвате в "Помогни и спечели"

#12 Гост_absolutbs_*

Гост_absolutbs_*
  • Гости

Публикувано на 08 April 2009, 00:37 AM

LENOVO 3000 N200 0769AN7

някой може ли да ми каже подробните характеристики, интересуваме главно дали има камера и броя на усб-тата другото си го пише.

#13 Bojestven

Bojestven

Редовен потребител

• Приятели
  • 93 мнения
  • Лаптоп:Toshiba Satellite A300-1МО

Публикувано на 08 April 2009, 01:42 AM

LENOVO 3000 N200 0769AN7

някой може ли да ми каже подробните характеристики, интересуваме главно дали има камера и броя на усб-тата другото си го пише.

Модела има 4 USB входа но за жалост няма камера иначе за тази цена има добри възможности :)

поздрави
Алекс

#14 Гост_absolutbs_*

Гост_absolutbs_*
  • Гости

Публикувано на 08 April 2009, 10:52 AM

Модела има 4 USB входа но за жалост няма камера иначе за тази цена има добри възможности :)

поздрави
Алекс

Във форума на датата казаха, че имал камера. Сега на кого да вярвам :blink:

#15 vladimir0v

vladimir0v

Нов потребител

• Потpебители
  • 3 мнения

Публикувано на 05 May 2009, 01:37 AM

Тук не е форума на "датата" и разликата е, че ние притежаваме въпросния лаптоп и сме маааааалко по-убедени в думите си ;)
няма камера

#16 Гост_vassil_*

Гост_vassil_*
  • Гости

Публикувано на 18 May 2009, 15:16 PM

imam go ot edna godina - nqma kamera, skapa se HDD-to - serviza im e super - smeniha go byrzo =ocenka 5+

#17 Гост_ilia_*

Гост_ilia_*
  • Гости

Публикувано на 27 June 2009, 10:10 AM

Предимства: Страхотна машина, много бърза, батерията носи близо 3 часа при намален контраст на дисплея, не загрява много, клавиатурата и тъчпада са много удобни, конструкцията е стабилна.

Недостатъци: Видеокартата е вече на 2 години и малко издиша откъм последните игри, зарядното загрява доста понякога и има специфичен мирис, дисплеят също не е от най-великите но е чудесен за парите си :) . Няма много драйвери в сайта на IBM за този модел, аз лично не мога да си намеря все още читав САТА драйвер.

Понеже отделих близо месец докато си избера лаптоп, мога с чиста съвест да ти кажа, че този модел е една от най-добрите възможни покупки в момента на българския пазар на тази цена от 900 лв. Go for it.

П.П. Ако много държиш на видеото, а цената да си стои около 1000 лв. - виж Асус, имат много модели с Радеон 3470 видеокарта, която е прилично по-добра от 7300 go на Леновото (но пък машината ще е с по-слаб процесор).

#18 Гост_ilia_*

Гост_ilia_*
  • Гости

Публикувано на 27 June 2009, 10:11 AM

zdravei iskam da popitam ot kade si zakupi lenovoto
za6toto do kolkoto vijdam po4ti nikade ne se prdlaga v bg

#19 Гост_ilia_*

Гост_ilia_*
  • Гости

Публикувано на 28 June 2009, 07:00 AM

zdravei laptopa ima niakolko modifikacii na toI model razli4avat se po procesorite
dokolkoto za usb-tata maksimum 6te
sa 4 no ne po malko ot 3
ima variant sas kamera no ima i variant bez kamera

Lenovo 3000 N200 0769AN7 A50 tozi model e bez kamera i e ednoiadren
drugata modifikacia koiato e po skapa sas okolo 200 leva e sas dvoiadren procesor koito si zaslujava parite
core 2 duo t5850
zavisi za koi model pita6

#20 Гост_ilia_*

Гост_ilia_*
  • Гости

Публикувано на 28 June 2009, 07:01 AM

ako ima6 o6te vaprosi moje da mi pi6e6 na dimitrov_ilia@abv.bg

Reply to this topic

0 user(s) are reading this topic

0 потребител(и), 0 гост(и)

Lenovo yoga 2 pro