Направо към съдържанието

Lenovo Y510p
- - - - -

Драйвери за лаптоп Dell Inspiron N5010

27 отговора по темата

#1 Гост_ubahi_*

Гост_ubahi_*
  • Гости

Публикувано на 28 October 2010, 22:41 PM

http://support.dell....n&catid=&impid=
Въпроса ми е от всяка секция всички драйвери ли трябва да се инсталират или само по 1 от секция.Моля ви за обяснение не съм много наясно с драйверите.Благодаря ви предварително.

#2 iliev

iliev

Редовен потребител

• Приятели
  • 886 мнения
  • От:sofia
  • Лаптоп:Acer Aspire 5745G
  • ОС:Windows 7

Публикувано на 29 October 2010, 00:20 AM

http://support.dell.com/support/downloads/driverslist.aspx?c=us&l=en&s=gen&ServiceTag=&SystemID=INSPIRON_N5010&os=W764&osl=en&catid=&impid=
Въпроса ми е от всяка секция всички драйвери ли трябва да се инсталират или само по 1 от секция.Моля ви за обяснение не съм много наясно с драйверите.Благодаря ви предварително.

Инсталирате:
audio
card reader
wlan
bluetooth

quickset
touchpad
За видео картата не съм дал линк ,но вие трябва да я знаете каква е ,влизате в категорията video и сваляте драйвера който е за вашият лаптоп в зависимост от това дали лаптопа е с intel или ATI видео карта.
При интсталирането на bluetooth драйвера може да се сблъскате с проблем ,тоест след разархивирането на драйвера да не се стартира автоматично инсталационния прозорец ,ако това стане влизате в computer-->C:-->папка dell-->drivers и търсите папка с име R226746 отваряте папката и кликвате два пъти върху setup след което ще излезе инсталационният прозорец на драйвера и следвате инсрукциите за инсталация.
Успех.

#3 Гост_ubahi_*

Гост_ubahi_*
  • Гости

Публикувано на 29 October 2010, 11:01 AM

Благодаря много.

#4 Гост_ubahi_*

Гост_ubahi_*
  • Гости

Публикувано на 29 October 2010, 13:44 PM

Purvo se izvinqvam za latinicata pisha ot chujdo PC. Tezi draiveri stavat li i za windows 7 obache 32 bita i sushto taka i za windows xp.

#5 iliev

iliev

Редовен потребител

• Приятели
  • 886 мнения

Публикувано на 29 October 2010, 15:33 PM

Purvo se izvinqvam za latinicata pisha ot chujdo PC. Tezi draiveri stavat li i za windows 7 obache 32 bita i sushto taka i za windows xp.

Лаптопа според dell поддържа само windows 7 64bit и windows vista 64bit ,за windows xp няма драйвери и тези няма да станат за него.Много е вероятно тези драйвери да станат и за 32bit windows 7,но не съм на 100% сигурен ,опитайте все пак ако ви се играе да преинсталирате в случай че нестане .
Ако не разполагате с легален уиндоус аз ви препоръчвам да пробвате windows 7 enterprise той има 90 дни триал период през който може да го ползвате съвсем легално след като го активирате онлайн.Може да си закупите и windows 7 home premium 64bit който не е скъп ,ако пък не ви се дават пари винаги може да свалите някой от торент тракерите но аз не препоръчвам това да го правите понеже не подкрепям пиратството ,все пак изборът е ваш .
Успех.

#6 Гост_ubahi_*

Гост_ubahi_*
  • Гости

Публикувано на 29 October 2010, 18:26 PM

Благодаря ви много за бързия отговор.

#7 Гост_ubahi_*

Гост_ubahi_*
  • Гости

Публикувано на 31 October 2010, 21:07 PM

Днес пробвах да инсталиран драйверите на този Dell Inspiron N5010 но без успех.След като записах аудио драйвера и стартирах приложението ми изписа следното нещо:
Application download did not succeed.Check your network connection,or contact your system administrator or network service provider.Изчаках малко и след известни настройки и бъзикане из Network conections файла тръгна но тогава изписа пък това :
There are no files to download.Please go to Drivers and Downloads to select file(s).
На всеки драйвер който пробвам да сваля прави така.При записване не ми записва драйвера а някакав download manager.
Следвах точно инструкциите които ми бяха във кашончето но не стана пробвал съм само тези драйвери които iliev посочи.
Да не би да ми трябва акаунт в сайта на Dell или нещо друго не мога да разбера.Помогнете моля.
С пиратски Windows 7 Ultimate (64 bits) съм.Няма кинти за оригинал :lol:
Надявам се че проблема не е в Windows.

#8 Arsenal

Arsenal

Потребител

• Потpебители
  • Икона
  • 26 мнения
  • От:Sofia

Публикувано на 31 October 2010, 21:13 PM

Няма акаунт, влизаш и посочваш. След като кликнеш на download излиза file manager на Dell и ти сваля посоченото. Това мога да ти кажа.

#9 iliev

iliev

Редовен потребител

• Приятели
  • 886 мнения

Публикувано на 31 October 2010, 21:26 PM

Днес пробвах да инсталиран драйверите на този Dell Inspiron N5010 но без успех.След като записах аудио драйвера и стартирах приложението ми изписа следното нещо:
Application download did not succeed.Check your network connection,or contact your system administrator or network service provider.Изчаках малко и след известни настройки и бъзикане из Network conections файла тръгна но тогава изписа пък това :
There are no files to download.Please go to Drivers and Downloads to select file(s).
На всеки драйвер който пробвам да сваля прави така.При записване не ми записва драйвера а някакав download manager.
Следвах точно инструкциите които ми бяха във кашончето но не стана пробвал съм само тези драйвери които iliev посочи.
Да не би да ми трябва акаунт в сайта на Dell или нещо друго не мога да разбера.Помогнете моля.
С пиратски Windows 7 Ultimate (64 bits) съм.Няма кинти за оригинал :lol:
Надявам се че проблема не е в Windows.

Колегата Arsenal правилно ви е обяснил ,аз само ще допълня да не би да имате проблем с интернет връзката и затова да неможе да свалите драйверите.
Проблема не е в windowsa.

#10 Гост_ubahi_*

Гост_ubahi_*
  • Гости

Публикувано на 31 October 2010, 22:54 PM

Няма акаунт, влизаш и посочваш. След като кликнеш на download излиза file manager на Dell и ти сваля посоченото. Това мога да ти кажа.

Мерси!Ще пробвам и дано стане. :)

#11 Гост_ubahi_*

Гост_ubahi_*
  • Гости

Публикувано на 01 November 2010, 13:38 PM

Така направих си акаунт в сайта на Dell.Пробвах да сваля драйверите отново но отново без успех :( .Когато отида на желания драйвер и му дам download ми записва не драйвера а тъпия dell download manager.Тотално се отчаях.Със администраторски акаунт съм си на лаптопа следователно не вярвам това да е проблема остава интернет връзката,но не мога да разбера какъв е проблема там.Всичко си е наред торенти си свалям скороста е добра няма прекъсвания.Или има някъкав проблем или аз съм много тъп и бъркам някъде ,което не ми се вярва понеже съм правел всичко по инструкциите на упътването което ми беше в кашончето.
Чакам предложенията ви :)

#12 iliev

iliev

Редовен потребител

• Приятели
  • 886 мнения

Публикувано на 01 November 2010, 16:21 PM

Така направих си акаунт в сайта на Dell.Пробвах да сваля драйверите отново но отново без успех :( .Когато отида на желания драйвер и му дам download ми записва не драйвера а тъпия dell download manager.Тотално се отчаях.Със администраторски акаунт съм си на лаптопа следователно не вярвам това да е проблема остава интернет връзката,но не мога да разбера какъв е проблема там.Всичко си е наред торенти си свалям скороста е добра няма прекъсвания.Или има някъкав проблем или аз съм много тъп и бъркам някъде ,което не ми се вярва понеже съм правел всичко по инструкциите на упътването което ми беше в кашончето.
Чакам предложенията ви :)

Незнам и аз защо така се получава ,въпреки че мисля че това се дължи на интернет връзката ви ,ако имате възможност отидете при ваш познат -приятел и от неговия компютър свалете драйверите на флашка,за друго не се сещам .
Успех.

#13 Гост_ubahi_*

Гост_ubahi_*
  • Гости

Публикувано на 01 November 2010, 18:16 PM

Незнам и аз защо така се получава ,въпреки че мисля че това се дължи на интернет връзката ви ,ако имате възможност отидете при ваш познат -приятел и от неговия компютър свалете драйверите на флашка,за друго не се сещам .
Успех.

Поразрових се из сайта на DELL и открих че доста хора имат проблеми със новият им Dell Driver Download Manager.Ще пробвам да ги сваля от друго PC, с друга интернет връзка и се надявам да стане. :)

#14 Arsenal

Arsenal

Потребител

• Потpебители
  • Икона
  • 26 мнения

Публикувано на 01 November 2010, 21:26 PM

За помощ ще кажа, че той не се сваля, а при опит за сваляне на драйвер или апликация, автоматично се инсталира.

Edited by Arsenal, 01 November 2010, 23:05 PM.

#15 iliev

iliev

Редовен потребител

• Приятели
  • 886 мнения

Публикувано на 01 November 2010, 23:30 PM

За помощ ще кажа, че той не се сваля, а при опит за сваляне на драйвер или апликация, автоматично се инсталира.

Може да се свали като се избере save ,ако се сваля през internet explorera.
Сваляне с Firefox също става и файла отива в папка Downloads.

Поразрових се из сайта на DELL и открих че доста хора имат проблеми със новият им Dell Driver Download Manager.Ще пробвам да ги сваля от друго PC, с друга интернет връзка и се надявам да стане. :)

Понеже виждам ,че доста ви затруднява свалянето на драйверите аз ще ги изтегля и мога да ви ги изпратя по скайпа,пратете ми скайпа ви на ЛС.

#16 Arsenal

Arsenal

Потребител

• Потpебители
  • Икона
  • 26 мнения

Публикувано на 01 November 2010, 23:31 PM

Моето предположение е че има забрани в настройките на експлорера. Направо ние да му свалим, после само да каже как да ги изпратим.

#17 iliev

iliev

Редовен потребител

• Приятели
  • 886 мнения

Публикувано на 01 November 2010, 23:37 PM

Моето предположение е че има забрани в настройките на експлорера. Направо ние да му свалим, после само да каже как да ги изпратим.

Аз съм ги свалил и когато ми каже скайпа си ще му ги изпратя драйверите .

#18 ubahi

ubahi

Потребител

• Потpебители
  • Икона
  • 40 мнения
  • От:Стара Загора
  • Лаптоп:Dell Inspiron N5010

Публикувано на 02 November 2010, 14:48 PM

Проблема е решен.Влезнах в сайта на Dell чрез Internet Explorer и когато кликнах за download на драйвера ми даде опция да си го сваля с downloader на Internet Explorer.Явно проблема е бил в Mozila Firefox.

#19 Гост_Lubo_*

Гост_Lubo_*
  • Гости

Публикувано на 04 November 2010, 11:34 AM

И понеже сава въпрос за драйвери на inspirion n5010, мога ли и аз да попитам - не мога да намеря драйвер за камерата.
Моля за помощ

#20 iliev

iliev

Редовен потребител

• Приятели
  • 886 мнения

Публикувано на 04 November 2010, 14:22 PM

И понеже сава въпрос за драйвери на inspirion n5010, мога ли и аз да попитам - не мога да намеря драйвер за камерата.
Моля за помощ

Не ви е нужен драйвер ,проверете дали ви работи камерата като влезете в скайпа отидете на инструменти-->настройки-->видео,камерата включили се значи работи .
Успех.

Reply to this topic

0 user(s) are reading this topic

0 потребител(и), 0 гост(и)

Asus