Sign in to follow this  
Followers 0
domenic_sz

Не стартира черен екран но светлините мигат процесораи вентилатора

16 posts in this topic

Здр,

от семица имам този проблем,след ровене из форумите подразбрах че цялата серия на пресарио(и много други модели) имат този "ПРОБЛЕМ" :lol: .Ето за какво иде реч,попаднах на това

http://www.techsupportforum.com/hardware-support/laptop-support/300386-compaq-presario-f500-wont-boot-help-please.html

тук обясняват как от HP им пращат кутия до вкъщи те пращат лаптопа оправят и го връщат за сметка на ХП.Ето го и на официалната страница на ХП като се води "допълнителна гаранция"

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/document?docname=c01480071&lc=en&dlc=en&cc=us&lang=en&product=3441671

дотук става ясно че всичко е супер ще го върна и аз ама де късмет след разговор с хп се оказа че това важи до септември 2009.Разбира се тук аз вече не се сдържам след цифра от 300$ и му обяснявам на амераканецо че не бих дал пари за това че те не могат да правят пц- та и не бих плащал за техни грешки .все пак грешката е в охладителната система от която след прегряване чипа на ивидия губи контакт с дъното.

както и да е да сме благодарни на братята колумбици които нагледно обесняват как да се справим в домашни условия с минимални разходи

http://translate.google.com/translate?js=y&prev=_t&hl=en&ie=UTF-8&layout=1&eotf=1&u=http%3A%2F%2Fghipeli.blogspot.com%2F2009%2F02%2Fblog-post.html&sl=es&tl=en

дано да съм бил полезен въпреки че съм още доста афиктиран,като пропуснах да спомена симптомите

1 изгубвате WI-FI interface на вашия лаптоп

2 черен екран

3 само мигане на сините светлини по лаптопа никакво показване на биос меню преди стартиране на уиндоус

Edited by domenic_sz

Супер колега, но си открил само топлата вода..

1. Този пистолет за горещ въздух няма възможност за регулиране на температурата, не е станция с горещ въздух. С него можеш само да си опечеш чипа, нищо повече. (наскоро ми попадна дъно, което беше 'духано' с такъв пистолет..... нямам думи просто на какво беше станал).

2. Тези пластини откъде са взимани? Просто са си ги намерили като гледам и са ги сложили. Как са разбрали колко трябва да са дебели, за да не кривят охлаждането и съответно да не усучат дъното. Ако охлаждането 'легне' накриво, ще натиска чипа и кристала само в единия край, което води само до коша за боклук.

3. От НР мисля, че има пуснати такива пластини, които да уплътнят самото охлаждане и да подобрят топлоотдаването, но са с различна площ и различна дебелина за различните серии лаптопи.

4. Общо взето даваш препоръка за нещо, което малко няма смисъл....

1 person likes this

мерси за информацията,към момента не съм предприел никаква интервенция,аз също не одобрявам този начин.Към момента само съм го разглобил.Предвид нулевите ми познания се опитвам да прочета малко повече за да преценя какво да правя.Мисля да го нагрея със сушуар които е 2кв и да подобря вентилацията като обмислям да запазя стандартното охлаждане,да разпробия нови отвори и ако успея да свържа 2ри вентилатор.

с удоволствие приемам съвети особенно за нагряването на чипа как да го направя или да ме насочите къде да отида.

Edited by domenic_sz

Ако питаш мен не си струва въобще да се занимаваш да го нагряваш.До колкото знам едно таково нагряване на чипа в София ще ти струва не по-малко от 150лв. За Стара Загора незнам дали има някъде такъв сервиз.Ако ти се обикаля отиди до Most Computers,момчетата са кадърни и ще ти кажат каде,защо и колко.А за тези пластини.... По-добре си вземи термо лепенки 2-3 ще ти стигнат и няма да има странични ефекти.

Поздрави!

Edited by hristian
1 person likes this

благодаря за съветите,

имам още един въпрос каква трябва да е темературата при която се споява или до колко градуса е нужно да се нагрява. Аз ще опитам ако не стане ще го продам на части.

Ако евентуално стане и тръгне имам идея за охлаждането която не знам дали е приложима на практика но в обши линии изглежда така.Запазвам оргиналния начин на свързване на охлаждането без да поставям пластини и прочие.Под процесора ще изрежа кутията и ще монтирам 2 ри вентилатор.Върху самата пръчка на охлаждането ще поставя от тези http://www.jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=1998. Другото което ми хрумва е да сложа епоксидна смола с която да направя цирколационен тунел по които да се движи въздуха и да не се обдухва из цялата кутия и дъно.

Edited by domenic_sz

днес реших да го опека и малко преди да почна ми направи впечетление нещо.Около видео чипа и чипсета има някаква червена паста или нещо от сорта.

http://toretosz83.snimka.bg/experiment/compaq-inside.518778.19687736

http://toretosz83.snimka.bg/experiment/compaq-inside.518778.19687738

На клиповете които намерих няма такава.

http://www.youtube.com/watch?v=JEpnqhRYGLw&feature=fvw

http://www.youtube.com/watch?v=i2z2FqZusjY&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=EdbPMLTz_jw&feature=related

което ме навежда мисалта че или е връщан в хп или някои го е преправял.

някаква идея.

Не го пипай повече.

Свържи се с потребител bmw от форума. Той може да ти помогне (ако вече не си го духал с горещ въздух).

1 person likes this

Наистина не разбирам това неистово желание да си повредите лаптопа с цел да спестите 100-на лева.

Да, ако сте късметлия лаптопа може да светне и да поработи 10-на дена. Най-вероятно е обаче да повредите дъното до степен , че никой повече да не може да ви го поправи!!!

Защото в случая е важно не какво да се направи, а как!

Това няма как да научите от разни клипчета по нета, нито някой ще вземе да ви го каже - все пак хората от това си вадят хляба...

2 people like this

Здравейте, на всички разбиращи и експериментиращи колеги.Начинът показан с пистолета за горещ въздух е един вид отлагане на проблема, но не и решението му.Има колеги, които използват различни флусове, които вкарват под чипа и с това подпомагат нагряването, но и това не е достатъчно.Единствения сигурен начин е свалянето на чипа и преглеждането на състоянието на тъй наречените дъна по самото дъно, ако няма пукнати такива тогава чипа се слепва наново, а това става по два начина:едини с оловна паста, а другия с блистер с топчета.Сами разбирате, че това става със станция, така че, стига сме писали различни варианти за решаване на проблема.

1 person likes this

ето и малко развитие по темата след като не стана с печене реших да премахна чипа и да си поръчам нов ребалнат(заедно с топченцата) за 30 лв.

и така опаковах с алуминии купих си газов поялник за да е по фокусирано обаче червената смес се надърви и буквално стана като цимент и опитите ми да премахна с пинсети чипа удариха на камък.реших да подходя малко по хард към въпроса,и взех винтовера сложих един абразивен камък и почнах да шлаифам чипа до топченцата.всичко вървеше по мед и масло но след като го бях преполвил при премахване на едно парченце с пинсетата едното топченце излезе направо с пътечката на дъното.с две думи му видях сметката.

и така сега ще си поръчам дъно което е преправяно в китаиска фабрика.цена до бг е 130 лв като е с чип 6150(за справка само чипа струва 70лв)и 30 дни гаранция което според мен е по добър варянт от предлаганите до момента.

също друго което ми прави впечатление че дъната от други модели на хп изглеждат доста сходни например това от дв 9000 е почти като моето с изкл на охлаждането но е с нвидия 8400 ако може да дадете съвет кое друго дъно би паснало на моята кутия поне да го упгреидна.моя беше с 3 гб рам ще си взема един двуядрен процесор и съм бомба.за около 160-180 лв ще стане кукла.

Edited by domenic_sz

Супер колега, но си открил само топлата вода..

1. Този пистолет за горещ въздух няма възможност за регулиране на температурата, не е станция с горещ въздух. С него можеш само да си опечеш чипа, нищо повече. (наскоро ми попадна дъно, което беше 'духано' с такъв пистолет..... нямам думи просто на какво беше станал).

2. Тези пластини откъде са взимани? Просто са си ги намерили като гледам и са ги сложили. Как са разбрали колко трябва да са дебели, за да не кривят охлаждането и съответно да не усучат дъното. Ако охлаждането 'легне' накриво, ще натиска чипа и кристала само в единия край, което води само до коша за боклук.

3. От НР мисля, че има пуснати такива пластини, които да уплътнят самото охлаждане и да подобрят топлоотдаването, но са с различна площ и различна дебелина за различните серии лаптопи.

4. Общо взето даваш препоръка за нещо, което малко няма смисъл....

Напълно съм съгласен с колегата. ИИанса да си направи един средностатистически потребиел ремонт сам. И то успешен и траен ремент според мен клони към 0. :acute::thumbsup:

ето и малко развитие по темата след като не стана с печене реших да премахна чипа и да си поръчам нов ребалнат(заедно с топченцата) за 30 лв.

и така опаковах с алуминии купих си газов поялник за да е по фокусирано обаче червената смес се надърви и буквално стана като цимент и опитите ми да премахна с пинсети чипа удариха на камък.реших да подходя малко по хард към въпроса,и взех винтовера сложих един абразивен камък и почнах да шлаифам чипа до топченцата.всичко вървеше по мед и масло но след като го бях преполвил при премахване на едно парченце с пинсетата едното топченце излезе направо с пътечката на дъното.с две думи му видях сметката.

и така сега ще си поръчам дъно което е преправяно в китаиска фабрика.цена до бг е 130 лв като е с чип 6150(за справка само чипа струва 70лв)и 30 дни гаранция което според мен е по добър варянт от предлаганите до момента.

също друго което ми прави впечатление че дъната от други модели на хп изглеждат доста сходни например това от дв 9000 е почти като моето с изкл на охлаждането но е с нвидия 8400 ако може да дадете съвет кое друго дъно би паснало на моята кутия поне да го упгреидна.моя беше с 3 гб рам ще си взема един двуядрен процесор и съм бомба.за около 160-180 лв ще стане кукла.

А колко по лесно и евтино щеше да е да си дадеш лаптопа в някой сервиз. ;):D

Здравейте, на всички разбиращи и експериментиращи колеги.Начинът показан с пистолета за горещ въздух е един вид отлагане на проблема, но не и решението му.Има колеги, които използват различни флусове, които вкарват под чипа и с това подпомагат нагряването, но и това не е достатъчно.Единствения сигурен начин е свалянето на чипа и преглеждането на състоянието на тъй наречените дъна по самото дъно, ако няма пукнати такива тогава чипа се слепва наново, а това става по два начина:едини с оловна паста, а другия с блистер с топчета.Сами разбирате, че това става със станция, така че, стига сме писали различни варианти за решаване на проблема.

Послушайте колегата и аз се присъединявам към неговото мнение.

Наистина не разбирам това неистово желание да си повредите лаптопа с цел да спестите 100-на лева.

Да, ако сте късметлия лаптопа може да светне и да поработи 10-на дена. Най-вероятно е обаче да повредите дъното до степен , че никой повече да не може да ви го поправи!!!

Защото в случая е важно не какво да се направи, а как!

Това няма как да научите от разни клипчета по нета, нито някой ще вземе да ви го каже - все пак хората от това си вадят хляба...

:thumbsup:

мисля че оставам неразбран замисала като цяло на форумите е да се представят различните гледни точки и всеки за себе си да реши, да запознаем другите с проблема и евентуално варянтите с неговото решаване.доколкото съм се информирал ремонта би ми легнал от 50-150лв.като аз предварително бях проверил цената на дъната и чиповете за това реших да пробвам.днес проверих и видях че долната кутия на моделите hp g6000,dv6000,v6000 compaq f500,f700 и още няколко модела е една и съща и съм си харесъл дъно с nvidia g8600 за 130 лв като за приблизително тази цена бих си оправил старото дъно с g6100 в бг. изгодния варянт според мен е първия.

Напълно съм съгласен с колегата. Шанса да си направи един средностатистически потребиел ремонт сам. И то успешен и траен ремент според мен клони към 0.

Шанса да се направи един ремонт в сервиз.И то успешен и траен ремонт според мен клони към 50%.Защото половината са преебали комповете на клиентите си докато се научат,а другата половина сега се учат.

:)

А колко по лесно и евтино щеше да е да си дадеш лаптопа в някой сервиз.

лаптопа не ми е спешен имам още един и 2 настолни пц-та + 2 под спалнята.

но за евтино не мога да се съглася с теб предвид това че съм писал че за приблизително равни суми мога да получа дъно с по добро видео.

Edited by domenic_sz

Номера става.Стига самият чип да не е лепен с въпросното "червено вещество" викат му лепило :unsure: Та моя лаптоп (въпросното Benq от темата Мизерии от Мост ....) вече 2-ри ден не е мръднал. Да се надяваме,че ще работи и за напред :) Като цяло работа за има няма 15 мин. Даже незнам защо се занимавах със сервизи и се ядосвах... Беше гаранционен :D :D като се сетя и ме избива на смях :D

Edited by hristian

Spokoino kolega pak shte spre a ako gresha bravo iavno si kasmetlia...........

Ами дано не спре,само знам,че след нагряването подложих на видеото една медна плстина с дебелина от около 1мм. да я придържа към самото гнездо :)

Edited by hristian

Нямат навика да изкарват много време, ако не са реболнати. Относно медната пластина - 1мм не е малко, възможно е като завиеш винтовете дъното да се усуче или огъне леко, което също не е добре...

Дано да си късметлия, както каза колегата по-горе.

2 people like this

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0