Sign in to follow this  
Followers 0
one

Прегряване на Acer 5738g

7 posts in this topic

Здравейте. Имам проблем с прегряване и изключване на лаптопа при натоварване от игри примерно. Най-странното е че и при по-стари игри които не би трябвало да го товарят много също прегрява и се изкллючва след известно време. Качих си последния биос от сайта на Acer но и това не помогна (на главанта страница на сайта им пише за подобен проблем, но като си въведох серийния номер ми каза че моя лаптоп не е от тях). Друг има ли подобни проблеми и възможно ли е да е от windows-a - 7(x64). И ако това е нормално до колко би помогнала подложка с вентилатори примерно. Благодаря!

Там където го ползваш лаптопа каква е температурата, да не е прекалено топло. Пробвал ли си да го надигнеш на 2 книги примерно там където са му отворите да има повече пространство, или пробвай с охлаждаща подложка със вентилатори.

При нормална стайна температура дори и при студено време. Пробвал съм и с книги и няма голям ефект. Точно затова си мисля че може да е софтуерен проблема. А и отвора за вентилация отзад не е много голям и там доста се загрява.

мда колега и аз забелязах на моя ейсър, че има един единствен вентилационен отвор отзад - в сравнение вайото ми има доста повече места за охлаждане.. четох ти темата преди да си закупя лаптопа - засега за два дена не е стигал до прегряване, макар че доста го понатоварих като за добре дошъл..

Благодаря за коментара _freekid_. Пожелавам ти да нямаш такива проблеми. А с каква операционна система си? Защото изглежда че проблема при мен е софтуерен. Макар че нямам никакво желание да преинсталирам.

Може да има прекалено много прах по-радиатора и да не охлажда правилно.Проблема според мен не е софтуерен,защото една операционна система незнам дали може да прегрее (малко ми е странно). Разглоби го почисти го намажи го с паста и виж дали пак ще ти прави такива проблеми.

Поздрави!

Ако лаптопа е в гаранция се обърни към сервиз.

Дай и малко повече детайли за лаптопа - с каква видео карта е?

Инсталирай 3D Mark и стартирай тест - ако се рестартира и е в гаранция - носиш го в сервиз на Acer - и показваш какво става при стартиране на 3D Mark.

Не е задължително ползването на подложки с вентилатори - ако прегрява - му трябва ремонт.

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0