Sign in to follow this  
Followers 0
xtrael

Температура на хард диска

5 posts in this topic

Значи лаптопа ми е Acer 5738 G и не отдавна ми изгоря хард диска. Новият който сложиха е на Seagate, въпроса ми е каква е долу-горе допустимата температура, защото постоянно стои на 50+ градуса и ми се вижда твърде много?

post-2548-1278501285,81_thumb.jpg

Изгкежда,че харда ти е станал точно за изхвърляне. Ако всичко му е наред не трябва да вдига повече от 45 градуса да не кажа,че и те са много :)

Не е вярно, някой модели загряват сериозно. Примерно моя IBM със Samsung рядко вдига над 40, сега инсталирарам уиндоус на същия модел с хард Fujitsu и е на 48 градуса, а харда е перфектен без грешки в смарта...

Имах някакъв пластмасов лъскав Ацер преди, неговия хард беше постоянно на 55-60 градуса заради лошия дизайн - харда стоеше отделен в пластмасова затворена кутия, не знам твоя как , но според мен му няма нищо, просто лаптопа е направен така че не се охлажда както трябва и/или самият хард е горещ.

наистина 50+ градуса за ХДД са малко в повече, но не чак толкова прекалено! В повечето случеи температурата е в порадъка на 42-45'С поне моя седи постоянно в тези граници. Възможно е както каза колегата Overdrive да не се охлажда достатъчно и затова да държи такива температури. ако си спомняш стрия ХДД как се държал в може да си прецениш макар и относително.

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0