Sign in to follow this  
Followers 0
plamp

Помощ за връзка лаптоп-тв чрез HDMI кабел

2 posts in this topic

Моля за помощ! Искам да свържа лаптоп Asus с ТВ Sony чрез HDMI кабел, но явно опирам до настройките на лаптопа и не мога да се справя. Лаптопа е с видеокарта ATI Radeon HD 3470. След инсталацията на софтуера АТИ нещо ми дава грешка и не може да се оправи. Дали там е причината?

Моля за помощ! Искам да свържа лаптоп Asus с ТВ Sony чрез HDMI кабел, но явно опирам до настройките на лаптопа и не мога да се справя. Лаптопа е с видеокарта ATI Radeon HD 3470. След инсталацията на софтуера АТИ нещо ми дава грешка и не може да се оправи. Дали там е причината?

Здравей!

Интересно е, защо ти дава грешка при инсталиране на АТИ Контрол Каталист Центъра. Обикновено това се получава, ако си изтеглил драйвъри за видео картата от сайта на ATI, а не от сайта на АСУС. Друг вариант е просто операционната система да се е прецакала и да прави проблеми, но е малко вероятно да е от това.

http://www.asus.com/Search.aspx?SearchKey=m51v

От тук си избери точно кой V е твоя лаптоп и си изтегли драйвърите за VGA. След това веднага като вкараш кабела и си пуснеш канала за ХДМИ на телевизора трябва да излезе картина и звук. Има възможност да няма звук, а само картина, но това се оправя от настройките, но не помня точно кои тъй като отдавна не ползвам ХР.

Също така голяма роля играе и кабелът, тъй като всеки кабел е с различно качество. При един може картината да е кристална, но да имаш пукания на звука, при друг може да е обратното. За това е много важно, когато си купуваш кабел да го изпробваш на място или вкъщи, и ако всичко е тип-топ да го вземеш, ако ли не да го върнеш. При мен се случи така, че първият кабел, който взех работеше, но не ми свиваше картината с по 1 см от всяка страна на екрана. Пуснах го на друг лаптоп и при него стана така, че нямаше звук, за това го върнах. Преди 2-3 месеца си взех един китайски с недоверие, но оправда очакванията ми и се оказа доста добър и качествен. Мога да ти препоръчам кабели на HAMA, които са добри. Има едни, водят се от серията Techline и са *** звезди за качество. В Технополис и Техномаркет ги има за по 20-21 лв. за 5 метра и по-евтини за по-малко метри :>

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0