Sign in to follow this  
Followers 0
Guest pomorie.

Сериозен проблем-екрана ? ? ?

14 posts in this topic

Имам проблем със лап-топа.Преди няколко дена екрана се развали.Появи се някакво петно.цък.И със всеки ден става все по-зле.При най-малкото ми движение се появяват тези неща.Днес стана много по-зле . цък и цък.

Някой знае ли във какво е проблема и дали може някак си да го оправя ? ... или ще трябва да си взимам нов

я опитай да промениш честотите и резолюциите на екрана, подобни проблеми съм видал на монитори на които честотата не е правилно поставена

от менюто система - настройки - монитори се сменят тези параметри

По принцип на голяма част от лаптопите неможе да се сменя честотата на екрана и стандартно е на 60Hz. Може това да си е проблем с матрицата на екрана и да е почнала да изгаря. Също може да се появяав и от лентовия кабел, от дъното към монитора. Ако не е помогнал съвета от предния пост, по-добре го занеси в някой сервиз.

Най-вероятно 99% ти е от матрицата колега, но за да си 100% сигурен включи един външен монитор към лаптопа ако там всичко е наред сменяй матрицата.

Не искам да съм краен, но на мен ли прилича (на третата снимка) на пукнат екран. Така ми се получи на PSP-то,когато малкият беше седнал от горе и беше счупил екрана. След смяната му всичко си беше наред.

Матрицата (Дисплея) е пукната. Трябва да я смениш. Можеш да потърсиш цена за НОВА и ли употребявана тук във форума. Дай модел на лаптопа и ще ти дадем цени.

Матрицата (Дисплея) е пукната. Трябва да я смениш. Можеш да потърсиш цена за НОВА и ли употребявана тук във форума. Дай модел на лаптопа и ще ти дадем цени.

И аз имам същия проблем, но много по-сериозен. Марката ми е asus eee 1000h

Може ли цена и за моя?

Видях темата точно когато мк трябва.матрицата ми направо гори,преди имаше вертикални линии а сега направо не се вижда.модела на лаптппа ми е dell D820.моля помогнете с някоя добра цена,че ми искат 1000 лева : ((

на мен пък не знам от къде ми дойде някаква малка дупчица ама не е дупка а е леко отлюпено на 1 точка и това много ми дразни погледа защото е в центъра на екрана и не попринцип знам ,че над матрицата (всъщност дисплея) има стъкло което да го пази и си мисля мога ли да си намеря такова от магазина ...и от къде се е появило това аз много го пазя и грижливо го почиствам 1-2пъти седмично ...та модела ми е ейсър 5750zg-b968g1tmnkk би трябвало да има стъкло отгоре нали ?

Здравейте момчета , имам и аз проблем с дисплея - без значение дали гледам клип в интернет или свален филм на самя лаптоп или от диск , в горната част на дисплея се появява едно "преплитане" на картината , така се получаваше на времето на старите видео касетки :( Някой може ли да ми помогне с информация къде може да е проблема ? Лаптопа е Toshiba Satelite L775-15T , Windows 7 Home Premium - ОРИГИНАЛЕН !
Благодаря на всички отзовали се :)

А лентата променя ли се спрямо позицията на екрана, като го по притвориш, или го разтвориш повече от нормалното

Аз също имам проблем с монитора на лаптопа. Всъщност не знам дали може да се определи точно като проблем на монитора.

Не знам по каква причина, пластмасовите халкички, обвиващи металните, които придържат монитора към самото тяло на лаптопа се счупиха. От там започна да се чупи и пластмасовата обвивка около екрана. Въпроса ми е може ли да се сменят тия халкички и обвивката около монитора и колко би могло да струва това "удоволствие"?

Благодаря предварително

Аз също имам проблем с монитора на лаптопа. Всъщност не знам дали може да се определи точно като проблем на монитора.

Не знам по каква причина, пластмасовите халкички, обвиващи металните, които придържат монитора към самото тяло на лаптопа се счупиха. От там започна да се чупи и пластмасовата обвивка около екрана. Въпроса ми е може ли да се сменят тия халкички и обвивката около монитора и колко би могло да струва това "удоволствие"?

Благодаря предварително

До колкото те разбира тези "халкички" са на самия капак. Т.Е. могат да се сменят като си купиш нов капак за лаптопа. Кажи какъв е модела, пък може да се намери.

Благодаря много за бързият отговор! Лаптопа е модел ASUS U30J, на две години и няколко месеца е. Някаква идея колко би могъл да струва един нов капак или пък такъв втора ръка? И колко би струвала самата смяна?

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0