Sign in to follow this  
Followers 0
divxxx

HP Compaq 6715s KE219ES с външна звукова карта, бръмчи

11 posts in this topic

Здравейте, аз съм DJ и днес ходих на прослушване в една дискотека, имаше и още един кандидат DJ. Първо почна той. аз за първи път бях с лаптоп, преди имах малко старичко pc за дискотека (работа) лаптопа ми е Hewlett-Packard - Compaq 6715s KE219ES http://www.bul-market.com/bg/ezine/show ... -90ghz.php купен е април и си работи добре, наскоро си купих и външна звукова карта Creative Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 sound http://ie.europe.creative.com/products/ ... duct=17751 и тя си работи добре с компа ми и с лаптопа, но явно в домашни условия. и така, закачих аз всичко и като бутнах плъзгачите на пулта и се чу онова гадно състене и жужене. ако знаех че ще стане така щях да пробвам поне вкъщи с моя пулт, но несъм предполагал че така ще стане, щото нали имам хубава звукова карта за лаптоп . ами ако бях тръгнал някъде да правя дискотека провал . проблемът не е в звуковата карта. всичко пробвах, въртях щепсъла, сменях разклонители-контакти и се тая, докато не дръпнах захранването от лаптола и спря да бръмчи. захранването на лаптола смущава пулта. това не ми попречи да се представя добре на батерия и всичко мина нормално. колегата ми dj беше с лаптоп asus миналогодишен модел, но с по хубава вградена звукова карта която разделя каналите. и с един стерео жак (видях го с очите си) закачи четерите канала в пулта (демек с два отделни плеара) и си пускаше и смесваше без да бръмчи нищо. преди малко вкъщи пробвах лаптопа с пулта с голям усилвател и колони, и най вече със замасен контакт и разклонител и пак бръмчи. на моя лаптоп буксата е сложена точно до радиатора на процесора, от снимката се вижда. жуженето което се чува си идва от процесора-примерно чувам как си местя мишката, всичко което прави процесора се чува. кажете как да се оправи това чудо, ще съм ви благодарен

1 person likes this

Интересен проблем, имахме подобен с един Dell Inspiron 1525, при който клиента също е DJ и се оплакваше от страничен шум, може би има същият проблем като вашият.

Сам сте констатирали, че проблема е от хардуера, няма как да разместите платките, може да замените лаптопа.

открих проблема от каде е, но няма да ви кажа, защото виждам колко сте ми помогнали и вие и не става въпрос само за моя модел лаптоп, ами за всички които имат проблеми с брамчене на лаптоп с отделни и вградени звукови карти.

аз карам с един creativ extrem music голям боклук

аз карам с един creativ extrem music голям боклук

Здравейте не съм на ясно с нещата за звуковите карти / вградени и външни / но на скоро си купих Лантоп "HP-Compaq Presario CQ60" и не съм особено доволен от звука които ми вади доста е слаб опитах да настроя всичко на макс но пак не се получи. Явно ми е слаба звукувата карта или нещо такова. Това са характеристиките на Лаптопа ми ако някой може да се изкаже по-въпроса ще съм Благодарен...

Full specification Benefit

Processor Type AMD Turion X2 Dual Core Processor RM 70

Processor speed 2 GHZ The higher the number of Megahertz (MHZ) the faster the processor should be

Memory Size 3 GB MB

Memory Type DDR2

Hard Drive Capacity 160 GB The bigger the capacity the more you can store

Optical Drives LightScribe Super Multi DVD

Floppy Disk Drive NO Floppy disks are 3.5" square and store a small amount of data. CDs,DVDs and memory sticks are now usually used instead

Screen Size/Type 15.6"

Graphics Card Type Nvidia Geforce 8200 To enable images to be displayed on your monitor

Graphics Memory Shared MB The higher the memory the better quality images you are display

TV-out NO Allowing you to plug your laptop into a TV to watch DVDs

Sound Type 3D Sound Blaster Pro To enable you to have sound from your computer which is great for games, movies and music

Modem Type 56kbps Enabling communication with others via the telephone line. A modem is used for the Internet, e-mail and faxing

Wireless Enabled YES Allows you to connect to an existing wireless network such as in a office or a wireless hot spot

No. of USB Connections 3 The more connections the computer has the more equipment you can connect to your computer e.g. a modem, printer, scanner, digital camera, PDA

Infrared Port Included NO Allowing you to connect to other devices with infrared such as an infrared enabled mobile phone

Other Interfaces HDMI, webcam, WiFi

Battery Type Lithium ion

Software Titles Included Works and Office trial

Weight 2.75 kg This is the weight of the appliance in KG

Height 35 mm

Width 252 mm

Depth 378 mm

Colour Silver/black

I az imam sa6tiq problem s moq Dell XPS po sa6tiq na4in bram4i i kogato go izklu4a se opravq kaji kvo da napravq za da se opravi 4e e ujasno taka.

Така здравейте на всички DJ с проблем на аудио картата и така наречния брум кото се чува когато пуснеш уредбата проблема не е в картата или в компа проблема е мн мн прост и малка сношти и на мен се случи сщтото на празника на студентите и званах на един стар DJ за савет и тои ми каза какво да напарвя има 3 варянта който може да напарвите 1-во- захранването на Топа го изклучвате и завартате щтепсала обратно ако и тва не помогне 2-ро сменяте разклонителя и тва ако не помогне.....3-то и най ификасно е да изолирате с PVC заземяването на щтепсала на захранването на Лаптопа и тва вече ще помогне повярвате ми........тва се получава не от ваш проблем аа от направата на самата инсталация на зградата не се тревожете споко не на всякаде го прави не си мислете глупости че ви е развален Компа........ лека вечер и дочуване дано да съм успял да ви помогна....... :)))))

Киро, аз мога да ти кажа, тоя твой DJ приятел да си гледа пултовете и да не се бърка в работата с тока.. Като смениш контакта и пулта примерно и лаптопа са в различни контакти, такова междуфазно може да се получи, че недай си боже, някой може да се спомине. Без майтап. А и тия изолации на масата на щепсела на лаптопа.. Гледай ди-джейството и не се занимавай с контакти и ток, че ще подведеш някой без да искаш и ще стане беля..

Виждам че темата е стара, но гореспоменатия проблем е точно от заземяването на щепсела на зарядното на лаптопа. Най добре е изобщо да се махне или изолира с найлон например така че при включване в контакта да не дава контакт/говорим за заземяването на щепсела/, а тоя професор по токовете да си гледа той работата, нищо не може да стане, т.е. да те удари ток, защото 220 волта върви точно до самото зарядно, оттам нататък тока е с волтаж колкото е и батерията на лаптопа. Аз съм го изстръгнал заземяването още преди 7 или 8 години и съм решил генерално въпроса със бруменето.

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0