Sign in to follow this  
Followers 0
Guest

6735s инсталация

8 posts in this topic

Здравейте.

Вчера си купих въпросния лаптоп и искам да му сложа XP. Проблема е, че дори не мога да започна инсталацията, защото не ми открива CD-то. Изписва ми, че не може да му инсталира драйвера. Ако някой има идея как да подкарам инсталацията, моля да пише.

Благодаря предварително!

Здравейте,

Хмм, едва ли не ви открива самото CD, по-скоро да имате проблем с драйвърите и тези за SATA. Не знам дали има драйвъри за тази нова серия на HP COMPAQ и Windows XP.

Все пак ако имате някакви драйвъри, то мисля, че с външно флопи се добавяха драйвъри за сата-та, но затова колегата peter би ви обяснил по-подробно.

Поздрави,

Joro

най лесно става инсталирането на XP след като от Bios-a на SATA MODE вместо AHCI се избере IDE . правите си цялата инсталация на ХР . рестартирате пускате от БИОС-а отново опцията AHCI и след това ръчно ъпдейт-вате от Device Manager-a драйвера за IDE/SATA . другият вариант е намирате си буутващо CD със XP . правите му копие на твърдия диск и с помоща на програмата nLite вмъквате драйверите които желаете към инсталацията / може да добавите и направо драйверите за звук/видео/чипсет и т.н. / след което програмата премахва и добавя някои неща и получавате windows с интегрирани за вашият лаптоп драйвери . описание за работа с програмата може да намерите ТУК

Инсталирах Win XP2, след което промених от биоса на AHCI, но Win не иска да стартира и компютъра се рестартира постоянно, пак върнах на IDE и инсталирах драйверите. Компщтъра си работи нормално но на IDE. Моля по ако някой има възможност да ми обясни дали биоса може да остане на IDE и ако не какво да направя за да се оправят нещата.

Благодаря предварително

Поздрави

Владимир

И аз си взех такъв лаптоп - и след като нищо не успях да направя стигнах до тази тема!

Промених настройките на SATA - обаче не мога да подкарам инсталацията уж ми боотва сиди-то

ама все стигам до едно "меню" и пише отгоре Кернел...

а по-надолу ми иска да си избирам език от 0 до 9 и някви такива неща дето не ги разбирам.

ПЛС помощ

Здравейте.Ами първо да ви кажа, че сте си взели големи тояги за лаптопи, но това е само мое мнение и не искам никой да го приема присърце.За да инсталирате Windows XP на този лаптоп трябва или да смените настройката в Биос-а за типа на SATA на IDE или да вкарате драйвера за SATA контролера в имиджа с Windows-a.За последното може да използвате nLite.Това е свободна програма за редактиране на Windows XP инсталационни дискове.Драйвери може да си намерите от страницата на HP.Да си ги позлвате със здраве.

Да, възможно е да се смени режима IDE/ATAPI при инсталиран Windows.

Ето и как става цялата измама:

1. Пускаш да се инсталира iata_cd.exe Intel® Matrix Storage Manager

2. Когато дигне грешка, че нямаш необходимия хардуер, не му даваш ОК, а копираш

c:\windows\temp\IIF2\Winall\Driver папката на друго място

3. Може вече да дадеш ОК на грешката на инсталатора.

4. Отиваш в Device Manager и за IDE/ATAPI controllers - даваш да се ъпдейтне драйвера от intel...(нещо си) на тези драйвери които са копирани

5. На всички опции избираш най-долния ред - като стигне до папката и избираш iaACHI.inf

6. като изкара чипсетите избираш ICH9M ...

7. след смяната и на втория драйвер windows-а дава син екран и се рестартира.

8. с F2 влизаш в BIOS-а и сменяш режима на контролера на ACHI

9. Записваш промяната с F10

10. Windows-а вече не дава син екран отначало, но изкарва съобщение че ACHI драйвера не е инсталиран както трябва.

11. Пускаш пак да се инсталира iata_cd.exe - вече инсталацията на драйверите минава без никакви проблеми и след рестартиране на компютъра всичко си работи нормално.

2. Когато дигне грешка, че нямаш необходимия хардуер, не му даваш ОК, а копираш

c:\windows\temp\IIF2\Winall\Driver папката на друго място

Можели малко помощ не намирам тази папка в директорията на Windows. Лаптопа ми е HP Compaq 6830s Windows XP SP2

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0