Sign in to follow this  
Followers 0
fikolino80

проблем с парола на биос HP dv2000

2 posts in this topic

колеги проблема е следния , приятел ми донесе лаптопа от англия(незнам какъв му е случая там ) но при стартиране иска веднага парола след три грешни опита исписва системна грешка 04267,някой знае ли къде в софия могат да отстранят този проблем или пък някой ако знае или е попадал на сайт където има пароли за HP , спрямо този код който ми дава.

колеги проблема е следния , приятел ми донесе лаптопа от англия(незнам какъв му е случая там ) но при стартиране иска веднага парола след три грешни опита исписва системна грешка 04267,някой знае ли къде в софия могат да отстранят този проблем или пък някой ако знае или е попадал на сайт където има пароли за HP , спрямо този код който ми дава.

Ако става въпрос само за Power On Password, той лесно се ресетва, като се махне голямата батерия и батерията за CMOS-а - описано е тук:

Ако, обаче, има и Supervisor password, след ресетването на BIOS-а, ще е необходимо сверяване на датата (поне при IBM е така), което няма да може да стане, ако не знаете Supervisor password.

В този случай ще е необходимо рефлашване на BIOS-а, което не е проста задача.

Тъй като така или иначе не можете да ползвате лаптопа, нищо не пречи да се пробва нулиране на настройките на BIOS-а, а после - каквото дойде.

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0