Sign in to follow this  
Followers 0
Guest

Проблем с РАМ

7 posts in this topic

Здравейте ! Имам лаптоп Ейсър Екстенза 5220 с инсталиран WInXP.

По технически характеристики е с 1 ГБ РАМ. Но в Биос и На My computer показва ... 0,99 ГБ РАМ ??? На какво може да се дължи това ? Може ли тези 0,01 ГБ РАМ да са се изгубили или пък просто си е с 0,99 ГБ ?

Здравейте,

Интересен въпрос

Не, едва ли са се "загубили", но със сигурност лаптопа ви използва пълният капацитет на ram-та.

Не мога да ви дам точен отговор, само мога да гадая.

Да, явно проблемът е нетрадиционен, но едва ли е болка за умиране.

Не, не е нетрадиционен, защото е нормално да разчита биос-а по-малко памет. Просто не се сещам защо така показваше биос-а, освен да заделя за себе си определени MB.

Малко със закъснение, но благодаря за отговора. Явно зависи от софтуера, който показва капацитета на РАМ. По данни от CCleaner RAM - 1 GB.

Малко със закъснение, но благодаря за отговора. Явно зависи от софтуера, който показва капацитета на РАМ. По данни от CCleaner RAM - 1 GB.

ти си даже си много добре аз съм с ACER travel mate 2700 с два слота по 256 мб

оба4е на properties ми показва 384 мб free memory направи си сметката

значи по принцип операционната система използва една зна4ителна 4аст от Random Access Memory

каквато и да е памет (RAM,ROM) като си я купиш винаги преувеличават сас стойността й.

разбрах каде ми е проблема да си освободя малко повече рам просто влязох във Биоса и от там намалих видео картата да използва по малко памет и така ми се овеличи зна4ително рамта просто видео картата е използвала рамта за да увеличи производителносста й

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0