Milan

Класация на видео карти за лаптоп

146 posts in this topic

toshiba satelite не го знам модела може ли да се смени видеото Хд 5470 ати

Изключително изчерпателна информация! HD Graphics Family - самото име подсказва, че става въпрос за фамилия/серия, а не за модел.

1. При Intel Core i5 Mobile с вграден HD Graphics controller – тук не може да направите нищо

.

2. Aко е с второ поколение Intel Core i5 Mobile вграден HD 3000 Graphics controller при HM65, или QM67 чипсет може да направите ъпгрейд с трето поколение Intel Core I3/5/7(последния не ви го препоръчвам за тази серия на HP) Mobile с вграден HD 4000 Graphics controller.

Ако има налично дискретно видео и то съответно не може да бъде сменено.

мога ли да сменя видето на тошиба сателите не го знам модела на лаптопа ама видеото е хд 5470 ати

Модела на лаптопа може да видиш долната страна на лаптопа. Има лепенка на която пише Model - (букви и цифри)

Ако видеокартата не е на MXM слот, то няма шанс да се смени. Но и да е на MXM слот, пак шанса да намериш много по-мощна от сегашната видеокарта, която да става за този корпус е незначителен. По-добре се ориентирай към нова машина.

Toshiba Satelite L655 e но не знам къде да нямеря това дали е на МХМ слот

http://www.notebookcheck.net/ATI-Mobility-Radeon-HD-5470.23698.0.html запоена е.

Най-добрия вариант е, да си намериш дъно за същия модел с 5650M, за да смениш най-безболезнено видеокартата. Разбира се, ще е добре да подсилиш и охлаждането, за да не ти прегрява системата. Разбира се, не гарантирам, че новото дъно ще влезе в корпуса, защото гледам, че тия с 5650М имат card reader, а тези с 5470М нямат. Тоест ще трябва да проучиш внимателно въпроса, за да не си дадеш парите на вятъра.

дадох 1157 лв за тоя лаптоп да му е?а майката казаха ми че става за игри среден геймърски лаптоп да им е?а майката Far Cry 2 на хай не мога да подкарам лаги на медуим се тръпи

Да ви имам проблема :) но хора всякъкви

3 people like this

Имам лаптоп ASUS x501A s 4-ядрен процесор 4 гб рам обаче не погледнах видеокартата когато го взех щото бързах и тя се оказа много слаба има ли веоятност да се смени видеокартата ми е intel®HD graphics 3000 и е 64 мб не знам как е възможно на лаптоп с такива характеристики да сложат толкова слаба видео карта има ли веоятност да се подмени видеокартата със някоя с повече мб примерно 256/512/1гб дори и да е същият модел intel но просто по силна щото играя World of warcraft и ми забива старата версия на играта ми върви без нинакъв проблем но новата не ми върви мн добре.

Здравей, има такава класация, която ние ползваме също.

Ето линк към нея.

В нея много добре е разделено по показателити (събраните точки) от програми за тестване на видеокарти.

Ако имате някакви въпроси ние сме насреща.

Поздрави,

Ники

Здравейте,

Не, не може. Видео картата ви е вградена.

Поздрави,

Joro

Жоре да те питам за тази карта става ли за игри Card name: Intel® HD Graphics

Manufacturer: Intel Corporation

Chip type: Intel® HD Graphics (Core i3)

Driver File Version: 8.15.0010.2086 (English)

Driver Version: 8.15.10.2086

DDI Version: 10

Driver Model: WDDM 1.1

Driver Attributes: Final Retail

System Information

------------------

Time of this report: 3/24/2013, 21:34:02

Machine name: JARVIN-PC

Operating System: Windows 7 Home Premium 64-bit (6.1, Build 7601) Service Pack 1 (7601.win7sp1_gdr.130104-1431)

Language: English (Regional Setting: English)

System Manufacturer: Acer

System Model: Aspire 5741

BIOS: InsydeH2O Version V1.09

Processor: Intel® Core i3 CPU M 350 @ 2.27GHz (4 CPUs), ~2.3GHz

Memory: 4096MB RAM

Available OS Memory: 3766MB RAM

Intel HD Graphics (Arrandale) не са много добри за игри. Могат да подкарат игри, които изискват Direct X 10 на ниски детайли, но основно са предназначени за работа. В четвъртото поколение процесори от Core i серията на Intel, има няколко модификации на вградените графични ускорители, които се конкурират доста добре със средния клас видеокарти от AMD и NVIDIA.

Здравейте.

Не съм твърде наясно с тия работи, затова реших да се обърна към вас.

Имам Dell Alienware M15X2 с видеокарта NVIDIA GeForce GTX 280M. Интересува ме на това дъно каква най- мощна карта може да се сложи (нямам си понятие какво точно е дъното), както и какъв най- мощен процесор може да поддържа то (въпреки, че може би не му е мястото да питам за процесора точно тук). Лаптопа не е от най- новите им модели, но все още е гаранционен.
Благодаря предварително !

Какво мислите за производителността или по скоро очакванията ви за GTX 870M в сравнение с GTX 770M ?

Кога очаквате да ги включите към класацията ?

Все още не сме ги тествали и не можем да дадем компетeнтен отговор. От оскъдната информация в интернет мога да кажа, че не може да се очаква много, защото чипът още е базиран на Kepler архитектурта. Най-вероятно няма да успее да задмине GTX 780M като производителност.

Здравейте , двоумя се между

ASUS ROG G551JM-CN094D и

Lenovo Y50 Core i7-4710HQ, 8GB, GeForce GTX 860M, 1TB HDD, Full HD

моля дайте ми съвет !!! Лаптопът се купува за да се играят игри на него !!!

Интересува ме и каква е разликата между NVIDIA GeForce GTX 860M 2 GB и 4 GB

Здравейте. Искам да ми предложите най-добрите лаптопи до цена от 0 до 1100 лв и благодаря предварително.
http://www.technomarket.bg/products/09138493/asus-x550ld-xx190dи струва ли с и парите този лаптоп и мнения, че не разбирам от лаптопи .. А имам 1 седмица за да си избера един.

Предимно искам да не ми забива, тоест хубав процесор и хубава видео карта за игри .. Ако видите и ми дадете линкове на лаптопи до 1100 лв, ще съм ви благодарен. :)

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...