Milan

Класация на видео карти за лаптоп

146 posts in this topic

Така,виждам,че доста хора питат ли питат "дали може да си сменя видео картата на лаптопа".

Отговорът е НЕ.Съществуват дадени лаптопи със MXM/MXM II слотове където при тях може да се смени видео картата,но те са доста редки модели,а и са отживелица.

Единствените варианти ако искате да играете най-новите игри са два:

1.Docking Station: http://www.ebay.com/...=item1e6bb4f68f

Което е доста скъпо,но си заслужава

2.Тук е по-добрият вариант (поне за мен):PCI-E 16X to Excard adapter

http://www.hwtools.n...apter/pe4h.html

Трябва да имате ExpressCard слот(Вижте от четирите страни на лаптопа за капаче което се натиска и се вади.Там се слага Експрес картата) за да се свържете

Струва около 150 лв. с доставката от Ebay

Остава само да си купите и външна видео карта(за десктоп(стационарен компютър)машина :P)-до 100-тина лв.

Ще излезе сравнително евтино в сравнение от нов мощен лаптоп за игри.

Дано да съм бил полезен!

аз се питам на dell studio 1535 с intel graphics 3000 дали ще ми излезе добре nfs most wanted и nfs carbon

аз се питам на dell studio 1535 с intel graphics 3000 дали ще ми излезе добре nfs most wanted и nfs carbon

Около 25~30fps

а с amd radeon hd 3550

Тя е по-добра , но не мога да ти кажа.

Здравейте искам да попитам може ли да се смени видеокартата на лаптоп MSI , но за съжаление нямам документи за него и не знам модела на лаптопа но е мн-стар на около 6-7 години е. Моля ви отговорете!

Здравейте искам да попитам може ли да се смени видеокартата на лаптоп MSI , но за съжаление нямам документи за него и не знам модела на лаптопа но е мн-стар на около 6-7 години е. Моля ви отговорете!

Едва ли,на старите алптопи видеото е вградено.

intel hd 3000 (1.8гб споделена памет) и AMD radeon 6370m (1gb ddr3, 64bit), колко е голяма разликата между тези две карти при игрите?

Здравейте може ли да се смени видеокартата на лаптоп dell inspiron 1564

здравейте , имам Lenovo 3000 N200

как да разбера дали видеото ми е вградено или е външно и има ли възможност за смяна?

понеже процесора и рамта я дигнах,но видеото не го виждам по капаците ?

искам да си инсталирам Диабло3 но видеото ми е прекалено слабо,или поне така ми изсписва като грешка за играта

здравейте имам Lenovo Thinkpad T61 искам да сменя картата Intel GMA x3100 с някоя по-добра.Благодаря предварително.

Ето тази тема http://forums.data.bg/index.php?showtopic=2068395 може да ти свърши работа, но наистина е доста сложно да се намери друга видеокарта, която да пасне добре, и в корпуса на лаптопа, и на охлаждането.

Здравейте!

От прочетеното по горе стана ясно, че не е good да се сменя видео карта , защото ала бала , ала бала...., но не стана ясно като имам проблем с видео картата на HP DV9700 която е GeForce8600m gs какво следва от тук насетне, сменям цялото дъно с картата заедно или....и ако има някой който има идея колко струва цялата фатка?

Благодаря предварително !

GT620M е доста по-мощна.

Имам лаптоп HP Pavilion dv7 3150EQ, с видео карта Nvidia GeForce GT 320M може ли да се смени с друга по-добра и на какви пари?

Имам лаптоп HP Pavilion dv7 3150EQ, с видео карта Nvidia GeForce GT 320M може ли да се смени с друга по-добра и на какви пари?

Здравей, не може да се подмени. На този модел видеочипът е залепен за дънната платка. Теоретично може да се потърси заместник на това видео, но намирането и подмяната са трудоемка задача, а и цената може да стигне 200 лева.

200лв за монтаж и покупка съм съгласен да дам, но каква видео карта може да се сложи?

Edited by radibg2

Здравейте,

Имам лаптоп HP Pavilion G6 модел от 2010 ако не се лъжа.Но е внос от САЩ!Все пак мога ли да му сменя видеото и с какво може?

Благодаря предварително!

HP G6 e серия, а не модел.Кажете точния модел!Ако е с АMD процесор с Tigris, Nile, или Danube платформа е с интегрирана AMD/ATI HD 42XX в северния мост.Ако е Intel базиран е с интегриран Intel GMA HD видеоконтролер и евентуално добавено дискретно видео.Така или иначе няма да има допълнителен разширителен mxm слот, за да добавите каквото и да било видео.Има налични external (външни) решения. но начинанието не си струва.

Здравейте,

Моят е Intel базиран със Core I5.Intel HD Graphics Family.Съжалявам за тъпия въпрос но може ли или не може да се смени?

Здравейте,

Моят е Intel базиран със Core I5.Intel HD Graphics Family.Съжалявам за тъпия въпрос но може ли или не може да се смени?

Изключително изчерпателна информация! HD Graphics Family - самото име подсказва, че става въпрос за фамилия/серия, а не за модел.

1. При Intel Core i5 Mobile с вграден HD Graphics controller – тук не може да направите нищо

.

2. Aко е с второ поколение Intel Core i5 Mobile вграден HD 3000 Graphics controller при HM65, или QM67 чипсет може да направите ъпгрейд с трето поколение Intel Core I3/5/7(последния не ви го препоръчвам за тази серия на HP) Mobile с вграден HD 4000 Graphics controller.

Ако има налично дискретно видео и то съответно не може да бъде сменено.

Здравейте!!! :))
Искам да попитам дали ще мога да сменя видеокартата на лаптоп HP Compaq 625 ->> видео карта ATI READEON . ;)

Благодаря предварително! :))))

Не, не можеш.

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...