Milan

Класация на видео карти за лаптоп

146 posts in this topic

Не, не може да се подмени.

Може ли да се подмени видео картата ? И каква цена ще струва приблизително?

Asus F3SV

Характеристики:

15.4И²И‚Ñœ LCD WXGA+HD 1440x900

Intel Core 2 Duo T7500 (4mb L2 Cache , 2.20ghz , 64-bit)

Intel PM965 Series Crestline Chipset 800MHz FSB + ICH8M (Santa Rosa)

NVIDIA GeForce 8600M GS 256MB VRAM (TurboCache up to 512MB w/ 1GB RAM)

hdd 200gb

Ram 2gb

Според мен няма такива лаптопи за момента- видеокартата е едно от малкото неща, което не може да се ъпгрейтва. Според мен най-добре е да се вземе по-скъп лаптоп с малко по-мощна видеокарта, за да няма нужда след 1 година пак да се търси лаптоп, за да се играят новите игри.

Извинявайте за корекцията колеги, но има такива лаптопи, на които видео картата е на слот и може да сменя с каквато си поискаш. Именно такъв притежавам и съм сменил и видеото и процесора. Сега вече е с Intel Quad Extreme Processor- Engeneering Sample, 256 bit video - 2 GB GDDR 5 и нещата са просто феноменални. Сега към колегите решили да сменят вградените, или "залепените" на дъното видео карти, били те и с отделна видео памет - цената не си заслужава- гледайте когато купувате какво точно купувате- може да струва малко повече, но да сте убедени, че поне 2-3 години ще ви върши работа. За гейм маниаците специално- внимавайте много- няма лаптоп за игри, който да струва 1000 лева или по-малко- отделете си 1500 и нагоре за да не съжалявате после че не ви тръгва играта, че накъсва и т.н.

Баси лаптопите - ми то совалки ли изстрелвате какво правите , без адекватно охлаждане и мощно захранване какви ги вършите , то ни мобилност ни надеждност няма такова едно "творение" - името лаптоп вече не му подхожда ... :D:acute:

Здравейте имам лаптоп dell xps m1330 и видео картата ми е nvidia geforce 8400M GS 128mb Има ли начин да си взема по-добра и да се монтира и да тръгне, както подобава....

Edited by mtaci

Здравейте имам лаптоп dell xps m1330 и видео картата ми е nvidia geforce 8400M GS 128mb Има ли начин да си взема по-добра и да се монтира и да тръгне, както подобава....

Принципно има начин, но в повечето случаи не си струва тази операция ... Най-добре е да се продаде лаптопа, и да се вземе друг с по-мощна видео карта ... Също така ако не е Nvidia, няма да е лошо...

Здравейте, някакво предложение за видео карта на лаптоп Ейсър екстенза 5635zg картата ми е Nvidia g105m 512

и доста игри не ми вървят заради нея.

Здравейте,

Имам ACER Aspire 6920G въпроса ми е възможно ли е видео картата да смени? Защо на неговата видео карта NVIDIA GeForce 9500M GS 512MB, 128bit не издържа на натоварване?

Благодаря предварително.

И аз се интересувам от същия въпрос.

Ами защото по принцип лаптопите среден и нисък клас не са правени с мисълта за иги. И техните видеота са колкото да има нещо да изкарва образ на екрана. Струваше ми смяна на дъно заради изгоряла карта за да го разбера. А за ъпгрейд забравете. Обикновено картите за запоени на дъното.

Блиндирани Врати

Edited by naydenantonov80

Привет!Лаптопа ми е Sony Vaio VGN-NR-21S Вчера пускам машината и на екрана се появява само една шарена черга....Веднага разбрах ,че видеокартата е сдала багажа...Тя е NVIDIA GEFORCE 8400M GT GPU.Въпроса ми е дали мога да сменя само видеокартата или е вградена на дъното ? Благодаря предварително!

Joro, само за информация, Lenovo 3000 n200 имат два модела: единия е с вградени видеокарти, другия е с nvidia 7300, така че възможност за ъпгрейд има.

ЗДРАВИТЕ , лаптопа ми е HP Pavilion dv6 и също така мисля че беше 3015eq но не съм много сигурен... та така искам да попитам дали ще стане да си подмена видео картата или няма да стане ?

Здравейте

Искам да попитам дали може да се сменя прцесор и видео карта на лаптоп Asus K50IN и ако може дали е безопасно и каде мога да го направя

Здравейте!

Като цяло е прието, че подобни промени не могат да се правят по хардуера на лаптопите или поне на по-новите. Дори картите със собствена памет са споени за дънната платка и не са на отделен слот. Така е и с процесорите. Реално много хора с висока хардуерна и техническа грамотност правят подобни подмени и в много случаи те са успешни. За съжаление ние не познаваме сервиз, който да да извърши тази манипулация, поемайки гаранция за правилното функциониране на лаптопа след това. Също така е проеблем и предлагането на такива компоненти. Това би могло да

Все пак можете да потърсите из форума някои от гореспоменатите специалисти, които евентуално да успеят да направят такава подмяна.

Поздрави, Георги!

Здравейте колеги! търся си видео карта за лаптоп acer aspire 5520g видео картата ми е gforce8400m g 128 mb та мисълта ми е. ако има някой за продаване да пише на скаъпа ми: di6kata88

Здравейте !

Видях отговора ви , че не може да се сменят процесор и видеокарти и искам да попитам дали може цялата дънна платка , колко ще струва и каде мога да го направя и дали е безопасно .

Надявам се да не досаждам с нахални въпроси .

а на

Packard Bell Easynote TK81 GULL може ли да се смени видеокартата.Тя е вградена амд/ати 4250?

Може ли да попитам дали може да се смени видео картата на : Acer Aspire 5736z ??

И аз имам същия въпрос може ли да си сменя видео карата на лап топа Compaq cq60 127eo благодаря предварително ;)

И аз имам същия въпрос може ли да си сменя видео карата на лап топа Compaq cq60 127eo благодаря предварително ;)

Аз съм с HP Pavilion g6 и е с Видеокарта Intel® HD Graphics (1764280 KB) Мога ли да добавя друга някакси или да смена тази и с какви.

Благодаря предварително :)

Здравейте искам да по питам може ли да се сложи някаква външна / отделна видео карта на HP Pavilion dv9000 сега съм със Nvidia GeForce 8600M gs

Здравейте,

искам да попитам дали мога да подменя видеокарта Mobile Intel® 4 Series Express Chipset Family (1.3 GB)?

Благодаря предварително!

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...