Milan

Класация на видео карти за лаптоп

146 posts in this topic

здравейте мисля да си взема лаптоп но много ме тревожи че всеки лаптоп на разумна цена е с intel GMA видео карта чудех се дали това е добре защото повечето хора ми казват че е зле ? кажете вашето мнение

здравейте мисля да си взема лаптоп но много ме тревожи че всеки лаптоп на разумна цена е с intel GMA видео карта чудех се дали това е добре защото повечето хора ми казват че е зле ? кажете вашето мнение

Добре от страна разхода на батерия. Лаптопа ви ще е по-издържлив.

Производителността обаче ще е по-ниска, ако играете тежки игри.

За офис работа, интернет, някоя и друга игра като FIFA, NFS, няма да имате грижи.

Здравейте,

Имам BENQ JOYBOOK R56-D21 и проблем с него.В сервиза ми казаха,че проблема е във видео картата и нищо не можело да се направи.

Случайно попаднах на този форум и да попитам и аз,ако някой знае дали са прави или не им се занимава.

Благодаря ви предварително!

Здравейте,

Имам BENQ JOYBOOK R56-D21 и проблем с него.В сервиза ми казаха,че проблема е във видео картата и нищо не можело да се направи.

Случайно попаднах на този форум и да попитам и аз,ако някой знае дали са прави или не им се занимава.

Благодаря ви предварително!

А какъв е проблема? :)

Предполагам са имали предвид, че трябва да се смени видео картата, а ако е вградена на дъното, то трябва нова дънна платка, която струва 400-500 лв., ако се произвежда още въобще, а в този смисъл сигурно са визирали, че по-добре нов лаптоп. Каква теория ви разиграх. :)

добут ден искам да попитам на asus K50IJ можели да смени видеокартата и ако може каква може да се сложи e-mail:[email protected] благодаря предварително

Ако е вградена не може.Ако не е вградена е възможно.

Edited by pepo07

Здравейте имам Asus F3SG с видео карта Nvidia 9300m G VRam 256mb, искам да си сменя видео картата може ли и ако да къде мога да гледам (фирма или магазин или интернет сайт) и евентуално да си поръчам.

Eвентуално в ибей но, едва ли, защото излиза прекалено скъпо и никой не го прави.

Eвентуално в ибей но, едва ли, защото излиза прекалено скъпо и никой не го прави.

Добре в ибей ама каква карта, как да разбера дали е за лаптоп и по точно за моя лаптоп дали става???

Еми избираш картата от някой друг лаптоп и пишеш в ибей.А как да знаеш дали е сувместима нз.Обаче може много да ти загрява лаптопа след като я смениш.

Laptopa mi e packard bell s vgradena videokarta na intel.Pametta i e 64 mb i pishe 4e moje da se uveli4i do 700 i neshto. T iskam da popitam kak stava tova.

Предполагам че картата ти зима на заем от другата памет но това си става автоматично.

Здравейте,

Искам да попитам нещо... на лаптоп Dell Inspiron 1545 с вградена видеокарта Intel GMA 4500MHD и дъно Inel Cantiga GM 45... можe ли да се смени видео картата... помислих си че може защото видях същия модел лаптоп със същото дъно и процесор само че със видеокарта Аti Mobiliti radeon 4330!!искам да чуя едно компетентно мнение от вас защото чух много до сега и се си противоречат!?!? И все пак ако може какви парички ще излезне?! Благодаря предварително!

Здравейте,

имам един лаптоп Dell Inspiron 5150 с изгоряла видео карта NVIDIA GeForce FX Go5200.

Проблема е че не мога да намеря такава или подобна - никой и никъде не продава такива карти.

Имате ли идея от къде мога да намеря нещо подобно?

Здравейте,

имам един лаптоп Dell Inspiron 5150 с изгоряла видео карта NVIDIA GeForce FX Go5200.

Проблема е че не мога да намеря такава или подобна - никой и никъде не продава такива карти.

Имате ли идея от къде мога да намеря нещо подобно?

http://chinaimportexport.wikispaces.com/Sell+NVIDIA+Chip+for+computer+China

искам да попитам можели да се смени видео картата на hp pavilion dv5?

С по-добра от тази, която сте в момента - не. :)

Жоро можеш ли да бъдеш по-конкретен, няма дуги карти освен M Radeon HD 4570 които да се поддържат от дъното, или според тебе е безсмислена подобна подмяна, тъйкато и аз съм със същия лаптоп и точа лиги по 2ххМ сериите на nVidia...

Вижте, производителите правят серии лаптопи, в които могат да влязат определени компоненти. Както на една остаряла кутия, дъно на настолен компютър не може да сложите някоя нова мощна видео карта, че даже и по-нов и по-голям твърд диск, така е и с лаптопа.

Отваряте сайта на производителя, търсите user manual - спецификация и възможности на серията на лаптопа, и гледате какви неща могат да се поберат в него.

За пример вижте това ръководство на Fujitsu и възможните компоненти: http://images.laptop.bg/pdf/466_ds-amilo-n-xa-3530.pdf

Един ъпгрейд на видео карта на лаптоп е над 500 лв. Дъно, процесор, цените в официалните сервизи са сходни за тези части и доста скъпи.

Имам Fujitsu siemens AMILO Notebook Li 3910 с windows XP SP2 / CPU :Intel® Pentium® Dual CPU T3400 @ 2.16GHz /CPU Speed :2.16 GHz Performance Rated at: 3.24 GHz / RAM : 2.8 GB / VIDEO CARD : Mobile Intel® 4 Series Express Chipset Family / DVD-ROM : NA3741G PAP422K SCSI CdRom Device

Мога ли да си сменя жидео картата , защото вижте ми изискванията need for speed underground 2 ми засича (забива) незнам GTA Vice city ми забива (засича) ЗАЩО ? На 3 месеца е компютарът (лаптопа) !

Имам Fujitsu siemens AMILO Notebook Li 3910 с windows XP SP2 / CPU :IntelИ’Â® PentiumИ’Â® Dual CPU T3400 @ 2.16GHz /CPU Speed :2.16 GHz Performance Rated at: 3.24 GHz / RAM : 2.8 GB / VIDEO CARD : Mobile IntelИ’Â® 4 Series Express Chipset Family / DVD-ROM : NA3741G PAP422K SCSI CdRom Device

Мога ли да си сменя жидео картата , защото вижте ми изискванията need for speed underground 2 ми засича (забива) незнам GTA Vice city ми забива (засича) ЗАЩО ? На 3 месеца е компютарът (лаптопа)

здравейте,търся си лаптоп и то за CAD програми и 3D чертане.някакви съвети за видео картата или направо модел.казаха ми само че трбва да е с повече RAM.мога да дам до 1200лв

Благодаря Ви предварително!

JORO, ИСКАМ МНЕНИЕ ЗА ЛАПТОП АСУС , MSI , ACER S ВИДЕОКАРТА G-GORCE , INTEL , ILI ATI . КОИ СА ДОБРИ . ЦЕНА 900-1200. БЛАГОДАРЯ!

JORO, ИСКАМ МНЕНИЕ ЗА ЛАПТОП АСУС , MSI , ACER S ВИДЕОКАРТА G-GORCE , INTEL , ILI ATI . КОИ СА ДОБРИ . ЦЕНА 900-1200. БЛАГОДАРЯ!

За какво ще се ползва лаптопа, какви програми, какви игри ... трябва по конкретна информация ...

ПО ВЪЗМОЖНОСТ ДА СЕ ИГРАЯТ ПОСЛЕДНИТЕ NFS. BLAGODARQ!

И оше един въпрос има ли добра но подценена карта ати или интел?

да това е добро. но видях на същата цена с и3 и ати 4570 acer. кво 6те кажеш?

acer 5741g-334g50mn za 1299lv.? kak e?

G-FORCE GT320M/1GB

КАКЪВ Е ТОЯ ПРОЦЕСОР INTEL CORE I3-334M/2,13GHZ.С ЕДНО ЯДРО?

330М

да това е добро. но видях на същата цена с и3 и ати 4570 acer. кво 6те кажеш?

acer 5741g-334g50mn za 1299lv.? kak e?

G-FORCE GT320M/1GB

КАКЪВ Е ТОЯ ПРОЦЕСОР INTEL CORE I3-334M/2,13GHZ.С ЕДНО ЯДРО?

330М

Intel Core i3

Най-бюджетната от новите серии Arrandale процесори е Core i3. Това са двуядрени процесори с консумация от 35 вата. Моделите, разпространявани в момента са i3-330E, i3-330M и i3-350M. Първите два са с тактова честота от 2.13 гигахерца, а 350М работи на 2.26 Ghz. И трите модела поддържат HyperThreading, което означава, че са оптимизирани за работа с многонишкови процеси, чрез виртуално удвояване на ядрата. Разликата се забелязва, когато компютърът ви работи върху няколко неща едновременно. от http://news.laptop.bg/%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%82%D0%B8%D0%B8/arrandale-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%86%D0%B5%D1%81%D0%BE%D1%80%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-intel-core-i3-core-i5-%D0%B8-core-i7-%D0%B0%D0%BD%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D0%B7-%D0%B8-%D1%81%D1%80%D0%B0%D0%B2/

И вярно това е форум в помощ на хората, но все пак не може винаги да питаш това какво е онова какво е, трябва и частица лично любопитство. В линка е цялата статия може да я прочетеш.

Относно Acera единствено видео картата където е 1GB но при Della получаваш 36 месеца гаранция и все пак е Dell. И аз съм със Acer, но според това което знам Dell е по горен клас лаптопи. Въпрос на предпочитание на марка и външен вид вече кое искаш повече.

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...