GTFO

Подложка за охлаждане

18 posts in this topic

Здравейте, някой би ли ми препоръчал добре охлаждаща подложка за probook 4510s от каталога на laptop.bg?

Най-добре е да пробваш на място. Има подложки, които са с различна височина и може да не са ти удобни. При други вентилаторите са по-шумни от нормалното и това дразни. Отиваш с лаптопа на място, слагаш, пускаш и тестваш. Хубаво е ако може да е малко по-тихо покрай теб, за да можеш да чуеш добре вентилатора.

Друго - подложката е хубаво да е с 2 или 3 вентилатора - така ще има хладен въздух към почти всички отвори, които са отдолу на лаптопа, а и ще се хладят и другите компоненти - Wifi-то и паметта примерно, ако са отдолу.

ninex, благодаря ти много! Само че моя лаптоп няма отвори отдолу :( това ме разстрои на третия ден, ако не се лъжа.

Както и да е. Дали лаптоп.бг предлагат нещо подобно? Сигурно ще ме чакат с бухалки и ще присъстват няколко админа от други форуми.

Не, питам сериозно.

Добро утро.

Ето няколко възможни избора:

http://laptop.bg/#/accessories/cooling_pads/accessories_cooling_pad_spire - хубавото е, че се регулира ширината и така ако смениш лаптопа с по-малък или по-голям няма да има проблем да си я ползваш. На Spire досега съм ползвал доста неща и съм нямал проблеми.

http://laptop.bg/#/accessories/cooling_pads/accessories_cooling%20pad_TTC - това също ми допада много. На Titan e, с 4 вентилатора, които се пускат на 5 волта. Само не видях в официалния сайт дали 5-те волта са през адаптер за ел. мрежата или ги взима от usb-то. Звънни на лаптоп.бг и ги попитай.

Ето и линк от официалния сайт: http://www.titan-cd.com/2009_WEB/product/showPropad_en.asp?ProID=237

Дано да съм ти бил полезен.

Весел Великден :).

Много ти благодаря отново! Само, че имам един въпрос, която ми се върти в главата. Лаптопа ми няма отвори отдолу. Ако купя подложка с вентилатори, дали ще има голям ефект? Т.е. струва ли си? При моя лаптоп най-много се прегряват местата под тъчпада и лявата страна, до отворите на вентилаторите.

Не, ефекта не е никак голям, 1-2% разлика.

Дори с две книги да го повдигнате, така че да се проветрява отдолу, ще има разлика.

Добро утро.

Ето няколко възможни избора:

http://laptop.bg/#/accessories/cooling_pads/accessories_cooling_pad_spire - хубавото е, че се регулира ширината и така ако смениш лаптопа с по-малък или по-голям няма да има проблем да си я ползваш. На Spire досега съм ползвал доста неща и съм нямал проблеми.

http://laptop.bg/#/accessories/cooling_pads/accessories_cooling%20pad_TTC - това също ми допада много. На Titan e, с 4 вентилатора, които се пускат на 5 волта. Само не видях в официалния сайт дали 5-те волта са през адаптер за ел. мрежата или ги взима от usb-то. Звънни на лаптоп.бг и ги попитай.

Ето и линк от официалния сайт: http://www.titan-cd.com/2009_WEB/product/showPropad_en.asp?ProID=237

Дано да съм ти бил полезен.

Весел Великден :).

Аз ползвам тази на Spire и искам да кажа че много добре охлажда и ефекта е доста добър поне при мен ;) но за съжаление още на втората седмица вентилаторите започнаха да бучат и тракат много дразнещо :(

едит: да добавя,че без да работи подложката дъното е 46 градуса а като работи е 39 ;) Заслужаша си тракането :D

Edited by ImFamousS

Не, ефекта не е никак голям, 1-2% разлика.

Дори с две книги да го повдигнате, така че да се проветрява отдолу, ще има разлика.

Благодаря ви, вкъщи намерих една решетка. Вдигнах лаптопа с нея и пак има разлика. С книги е различно.

Аз ползвам тази на Spire и искам да кажа че много добре охлажда и ефекта е доста добър поне при мен ;) но за съжаление още на втората седмица вентилаторите започнаха да бучат и тракат много дразнещо :(

едит: да добавя,че без да работи подложката дъното е 46 градуса а като работи е 39 ;) Заслужаша си тракането :D

Оу, благодаря ти! Да тракат, имам слушалки и слушам музика по принцип. Та и от лаптопа идва шум и просто без музика е непеносимо. Това с градусите доста ме настрои да купя подложка. А само да те попитам, лаптопа отдолу има ли отвори?

Благодаря ви, вкъщи намерих една решетка. Вдигнах лаптопа с нея и пак има разлика. С книги е различно.

Оу, благодаря ти! Да тракат, имам слушалки и слушам музика по принцип. Та и от лаптопа идва шум и просто без музика е непеносимо. Това с градусите доста ме настрои да купя подложка. А само да те попитам, лаптопа отдолу има ли отвори?

Ами да има,от дясно ми е отвора на вентилатора и когато подложката е от доло духа право в отвора и помага значително на вентилатора на лаптопа :D а левия вентилатор на подложката духа право върху wi-fiто което поне при мен грее доста стабилно особено когато свалям нещо от нета. По средата на лаптопа има малак отвор за рам-та да "диша" но тч не грее.

Иначе метода с книгите е мн добър при отсъствието на подложка :D Аз лично бях така но с 2 кутии от цигари :D

Въй...моя лаптоп има само една дупка отляво и всичко неживо от там диша. Отдолу е като дъска за рязане, само че от пластмаса и с тия гумени "краченца" и лепенки.

Не мисля, че ще бъде добре да купя с вентилатори, но все пак ще се радвам да чуя експертно мнение :)

Въй...моя лаптоп има само една дупка отляво и всичко неживо от там диша. Отдолу е като дъска за рязане, само че от пластмаса и с тия гумени "краченца" и лепенки.

Не мисля, че ще бъде добре да купя с вентилатори, но все пак ще се радвам да чуя експертно мнение :)

Защо ти е без вентилатори? Дръж го на масата и ефекта ще същия като да го даржиш на подложка без вентилатори.Не си давай излишно парите ако ще взимаш без вентилатори.

А защо ти е подложка? Аз си правя един доста ламерски извод че щом няма отвори от доло значи производителя е преценил че не грее много и няма нужда от тях. За какви температури става на въпрос при твоя лаптоп? На пипане от доло по дъното нагрява чувствително?

здр.

Надявам се следващите няколк реда да помогрнат на теб или на някой друг. Ако си с ПАВИЛИОН задължително е да се грижиш изкючително отговорно за температурата на която го излагаш, както и термпературата която развива !!!

Ако моделът ти е произведен между 2005/6 <-> края на 2008 силно те съветвам да използваш охладител, да забравиш за каквито и да било текстилни повърхности върху които може да го поставяш (не го дръж в скута си, не го поставях върху покривки, одеала, килими, кърпи и каквито и да е прашни повърхности). Тези машини прегряват страшно бързо. Лощият дизайн, евтиното охлаждане и рециклираните фотоплаки с които е облепен твоят Павилион го превръщат във фурна, като добавим и фабрично дефекните видеокарти на nVidia и сплавите използвани за производството на пантите на дисплея ти, получаваш не фурна, а пещ за силициево закаляване....

Аз лично в началото използвах 2 капачки от Кокакола, поставени под пантите в близост до крачетата, това неимоверно ти смъква температурата с няколк градуса (но не повече от 3).

Съветвам те да си избереш подложка, която изцяло да е от метал (примерно алуминиева, AKASA имат такива подложки за 17" модели)

http://www.akasa.com.tw/update.php?tpl=product/product.detail.tpl&no=181&type=Notebook%20coolers&type_sub=NB%20Coolers&model=AK-NBCH-02

^^ Аз съм с този модел, смешно ми е че сега го водят класик, а в 2006 беше единственият 17" модел с 2 вентилатора и метален корпус.

Още един съвет, ако по някаква причина ти се наложи да смъкваш охдителната ситема на ПАВИЛИОНА, задължително махни евтините термо падове (малки правоъгълни парченца от термо проводим материал, които са гъвкави и напомнят на силиконова сплав), които ще откриеш върху чипсет-а (intel) и върху видеото! Смени ги с мотента от 2 или 5 стотинки, знам че свучи налудничево, но това намали температурата на GPUто ми с 20-25 градуса. Разбира се не забравяй да почистиш монетите от окис и мазнини и после да ги подсушиш, полирай ги добре и постави най-добрата термо паста с която разполгаш, върху чипсета/GPU-то и после постави монетата. Върху монетата добави нов слой термо паста и чак тогава можеш да поставиш радиатора, който предварително си почистил от старите налепи на термоматериалите. Най-добре ако имаш пени от 1970 (USA 1 cent) година или друга монета от чиста мед.

P.S. Ако си мислиш, че вичко това за некачествените материали, умишлено използвани от HP или историте за купищата изпечен силиций са лъжа, виж този сайт:

http://www.hplies.com/

Има и цял съдебен процес срещу HP "TOTAL" CARE "услугите".

Edited by univac

Най-добре е да пробваш на място. Има подложки, които са с различна височина и може да не са ти удобни. При други вентилаторите са по-шумни от нормалното и това дразни. Отиваш с лаптопа на място, слагаш, пускаш и тестваш. Хубаво е ако може да е малко по-тихо покрай теб, за да можеш да чуеш добре вентилатора.

Друго - подложката е хубаво да е с 2 или 3 вентилатора - така ще има хладен въздух към почти всички отвори, които са отдолу на лаптопа, а и ще се хладят и другите компоненти - Wifi-то и паметта примерно, ако са отдолу.

На същото мнение съм/

Хубава термопаста е решението. Ама наистина хубава. Щом е гаранционен лаптопа говори с някой от сервиза на laptop.bg и предполагам за 30-тина лева ще ти го почистят и сменят фабричните ментета дето повече приличат на дъвка отколкото на термопаста...

Хубава термопаста е решението. Ама наистина хубава. Щом е гаранционен лаптопа говори с някой от сервиза на laptop.bg и предполагам за 30-тина лева ще ти го почистят и сменят фабричните ментета дето повече приличат на дъвка отколкото на термопаста...

Яяя :D Верно? Наистина може ли така?

аз продавам охладител за лаптоп

http://www.spirecoolers.com/main/produc ... ProdID=905

http://www.speedcomputers.biz/product/s ... -14-do-17/

Алуминиев корпус за по-добро охлаждане, 2 безшумни вентилатора. Захранване чрез USB порт. Купен е от МЕТРО вчера за 27лв но не ми хареса като ми го донесоха. Има международна гаранция 5 години.

Цена 25лв. без абсолютно никакъв коментар.

Аз си взех http://www.logitech.com/en-us/notebook-products/cooling-pads/devices/5493

Определено има разлика в температурите, въпреки че лаптопа няма отвори за охлаждане отдолу, стигал съм и до 10 градуса разлика при цъкане на различни игрички, които натоварват видеокартата и процесора повече от нормалната работа...

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...