Sign in to follow this  
Followers 0
Guest

Acer 5930G или ACER 6920G

18 posts in this topic

Здравейте приятели, имам колебания относно избора на лаптоп м/у тези два модела Acer Aspire 5930G LX.AQ40X.048 и ACER Aspire 6920G LX.APT0X.022. Освен за нормалните неща, като интернет,филми,музика и др. искам да поиграйвам и отвреме на време по някоя игричка.Кой от двата модела според вас е по удачен за тези цели и как стои въпроса с качеството изобщо на ACER като марка?Ще се раздвам на бърза реакция от ваша страна,защото смятам да осъществя покупката в най-скоро време.Благодаря предварително от отзовалите се

Здравейте,

Acer Aspire 5930 е обновената стара серия 5920. Същото се случи и с 6920, вече има 6930 като в момента колегите добавят новите модели, предполагам до утре вече ще са на сайта.

И двата модела притежават нужните характеристики, за да може да играете игри. Компонентите им са много добри и едва ли ще бъдете разочаровани от тях, ако изберете Acer.

Проблемът при Acer е по-ниското изпълнение от страна на външен корпус като пластмаса. Има оплаквания в тази насока. Но пак казвам като компоненти - цена, са едни от най-добрите.

Поздрави,

Joro

Имаше го, но първата доставка свърши по-бързо от очакваното. Очаква се нова доставка средата на този месец.

Acer Aspire 5730ZG LX.AUC0X.106 този не е ли черен отвътре?

Един въпрос - кое видео е по добро - Ати 3470 или Нвидиа 9300gs?

Здравейте

Може ли да задълбаем малко повече в темата. Наистина и двата лаптопа имат своите плюсове и минуси. При 5930G виждаме малко по-нов процесор, който според мен би трябвало да консумира по-малко ток и е мааалко по-мощен. Верни ли са ми вижданията? Обаче, 6920G има 16" дисплей плюс много гъзарски тъч панел, който не знам в кой момент ще се счупи/развали. Докато 5930G е по straight-forward и oldschool, без такива джаджи и ми се струва по-надежден. А и 15" му дисплей 100% означава, че ще може да му се намери компактна и стилна раница.

Сега малко за видеокартите. При 5930G не може да се пропусне GDDR3 паметта на 9600GT. Огромна ли е разликата в сравнение с 9500GS на 6920G (говоря за този, който е в промоция сега) ? Апропо, за първи път чувам DDR2 SDRAM (6920G от промоцията) Нещо иновативно ли е или просто е печатна грешка?

Надявам се да получа отговори на тези въпроси и да успеете да ме наклоните да си взема които и да е от двата модела. Просто не знам кой от двата да избера. Помощ

Благодаря предварително

Edit:

Кога очаквате да получите отново 5930G ? До няколко дни, седмица, две?

Здравейте,

За първи път виждам определение за лаптоп на Acer - oldschool Не знам, но за мен са далеч от това определение, принципно.

Не знам откъде да започна, дали за процесора да говорим, който може да притежават принципно и двата лаптопа. Всъщност не е правилно да сравняваме 5930 с 6920. Acer Aspire 5930 е обновена серия на 5920, както вече има и обновена серия на 6920 - 6930, че и Acer Aspire 6935, който е с 512MB-GD3 NVIDIAИ’Â® GeForceИ’Â® 9600M GT with 2303 MB of TurboCacheИ²â€žÑž (512 MB of dedicated GDDR3 VRAM, up to 1791 MB of shared system memory). Съжаление последният ще е наличен чак след 3 ноември.

За 5930 не мога да ви кажа наличност, но със сигурност и той ще е след 3 ноември най-рано, най-рано, защото за момента няма възможност да се поръча от завода и не е сигурно, че ще има въобще такава, тъй като е EOL (end of life), странно, но факт заради новия 15.6-инчов HD лаптоп - Aspire 5735.

Каква грешка има в DDR2 SDRAM?

Ще се позова на любимата класация за сравнение на видео карти - http://www.notebookcheck.net/Mobile-Gra ... 844.0.html според която разликата между 9600 GT и 9600 GS е 10 места в полза на първата, а между 9500 GS и 9600 GS е 1 място.

Не знам към кой да ви наклоня, заради бюджета с който разполагате и времето което сте готов да изчакате.

Поздрави,

Joro

Ах, Жоро, аз чакам от доста време

Искаш да кажеш, че 5930 е вероятно въобще да не излезе повече?! Б*х мааму.. А такива надежди възлагах на него... Язък.. Аз съм много изкушен от 6920, защото мога да отделя най-много 1800лв, но се спирам от него заради touchpad-a и размерите му. Както и разбира се заради слабата видеокарта и процесор в сравнение с 5930.

Тогава, понеже съм започнал тук, надявам се да мога да изплача тук проблема ми. Имам парите. Даже от доста време ги имам, но не мога да си харесам и това е... Нито мога да избера марка, нито мога да избера модел Стремя се да изцедя хардуера за тези пари. Т.е. ако мога да намеря нещо с четириядрен процесор и 10 видеокарти за 1800лв - веднага го вземам ;D Но, уви, такова животно още няма

Какъв би бил твоя съвет, като имаш предвид, че лаптопа ще се използва нон-стоп, както навън, така и вътре. Ще се използва за всичко - от филми, до игри, от правене на сайтове, до правене на големи трансперанти на Photoshop.

Благодаря предварително

Поздрави,

ВаляŠо.

П.С.: надявам се, че няма проблеми, че минах на "ти"

Няма проблем.

Нека видим сега възможностите. Ако настояваш за NVIDIAИ’Â® GeForceИ’Â® 9600M GT, наличните модели започват от 2200 лв. като са 16 и 18-инчови варианти.

Но с GeForce 9600M GS и 9500 GS могат да се намерят варианти. В класацията, която ти цитирах са подредени една след друга 9600M GT, 9600M GS, 9500M GS като последните две представляват GeForce 8800M GT.

5930 е добър избор предвид употребата, но както ти споделих наистина не е ясно дали ще дойде повече. Казах ти най-ранната възможна дата, ако си готов да чакаш и след това, то това е моделът.

Ако искаш сега да си купиш лаптоп трябва да направиш компромис с теглото-размера или с видео картата, мобилна технология.

А можете ли да ми предложите някаква алтернатива на 5930G като параметри ?

А можете ли да ми предложите някаква алтернатива на 5930G като параметри ?

Аз също се бях спрял на 5930G като вариант.

Другата ми възможност беше: MSI MEGABOOK GX620X-064BG, който обаче е по-скъп.

Докато си помисля и единият вече разпродаден

Сега ще се чудя пак дали да чакам нещо ново да излезе, или да вземам нещо и до там.

Като параметри, да, но не и като цена и размери, за съжаление. И тя отново идва от Acer.

Вижте този - http://laptop.bg/#/details/ACER/7/1687

Или пък този - http://laptop.bg/#/details/ACER/7/1689

Като параметри, да, но не и като цена и размери, за съжаление. И тя отново идва от Acer.

Вижте този - http://laptop.bg/#/details/ACER/7/1687

Или пък този - http://laptop.bg/#/details/ACER/7/1689

Благодаря за съвета, но 6930G е голям 16' а аз търся по-малък размер, 15.4' най-много, освен това видеото е по-слабо 9600 GS, а и теглото е 3.5кг, малко трудно се носи Просто не става.

А за 8930G, 18' лаптоп. Съжалявам, но по-скоро бих си взел настолна машина, вместо дектоп реплейсмънт.

Идеалният вариант би бил 14' лаптоп, Centrino 2, нов процесор на 1066 шина, 9600GT видео, има ли такова животно?

Благодаря ти, Жоро. Ти ме накара да премисля положението, в което се намирам и да приоритизирам нещата, за които ми трябва един лаптоп. Наистина, ако 5930G не беше спрян от производство, щях да си го взема без да се замисля. Но при това положение да се дават маса пари за един лаптоп, които пък и е труден за ъпгрейд, просто не ми се нрави Заради това ще си взема един лаптоп, които да ме крепи във всичко друго, но не и игрите и отделно за остатъка от парите + малко добавка ще си взема един мощен PC дзвер. Просто не виждам смисъл да се мятат чувал с пари за геймърски лаптоп. Не и сега, не и при това положение на пазара.

Благодаря

Едит:

Sad, видях 18.6" инчовия звяр на живо и мога да ти кажа, че това е един от най-добрите дисплей, които съм виждал

Sad, видях 18.6" инчовия звяр на живо и мога да ти кажа, че това е един от най-добрите дисплей, които съм виждал

Предполагам е така, но не е за мен.

18" е прекалено много за носене когато пътуваш, а аз ще го ползвам главно за работа.

Иначе, държа на добро видео, защото това е нещото което остарява най-бързо а и най-много се усеща когато остарее.

Предполагам е така, но не е за мен.

18" е прекалено много за носене когато пътуваш, а аз ще го ползвам главно за работа.

Иначе, държа на добро видео, защото това е нещото което остарява най-бързо а и най-много се усеща когато остарее.

Здравейте , с интерес разгледах коментарите Ви , преди месец се сдобих с ACER 6920G 16" и мога да кажа , че останах доста доволен .. било то към дизаин или функционалност.

По принцип съм гейм маняк , за това можете да си представите как веднага тествах GF 9500m GS . Останах доста приятно изненадан с мисълта , че си оправда инвестицията.. от моята гледана точка - това е другите характеристики сте ги изборили вие .

П.П.

още не съмразгледал целият форум , но ако някой ми остави насока за драйвъри , ще съм му много благодарен , най-ме притеснява свуковата карта

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0