Sign in to follow this  
Followers 0
Guest ac28

Acer 5942 или Sony VAIO EB1S1E/WI

15 posts in this topic

Дилемата е Acer 5942 или Sony VAIO EB1S1E/WI.Като хардуер са еднакви.Предпочитам по-хубавият дисплеи и безпроблемна работа.Sony-то е с WIN7.Предназначиние -филми ,някоя игра и работа с текст,снимки и видео материал.

Определено и аз съм за Sony ако по хардуер са почти еднакви, но и Acer-а не е никак лош. Всичко зависи от финансите.

Успех с покупката.

ACER - Volkswagen

SONY - Mercedes-Benz

Ако така разсъждаваме.. значи...

ИИкода Октавиа се прави от по-добри материали, отколкото новата Е-класа. Това са сравнения на много световно-известни телевизионни предвания, лични впечатления и четене на тази тема. Разликата в цената е двойна.

Така че бих взел ИИкодата.

Да кажa няколко неща:

- Acer Aspire 5942G е с Windows.

- Acer Aspire 5942G е с четец за пръстови отпечатъци

- Acer Aspire 5942G е с подсветка на клавиатурата

- Acer Aspire 5942G е бърз Western Digital 640 GB твърд диск

- Корпусът на Acer Aspire 5942G е с доста метал по него, следователно много по-здрав

- Acer Aspire 5942G е с много добро охлаждане, без необходимост от долу да има отвори за въздуха, следователно спокойно може да се ползва върху одеало

- Acer Aspire 5942G e черен на цвят - аз поне го предпочитам

- Acer Aspire 5942G има сервиз в България

иначе като погледнеш нямат разлики със Sony-то.

ACER - Volkswagen

SONY - Mercedes-Benz

SONY - Mercedes-Benz, но за моделите над 3000 лева. За конкретният модел - нещо като Smart/A140

ACER - Volkswagen, но за конкретният модел - луксозен Passat

1.SONY e класи над ACER (най-малкото не дефектират както правят ACER и то масово).

2.Материалите при SONY са много по-качественни .

3.Дисплеите на SONY са мнооого по-качествени .

4.Няма такива престъпници като в повечето сервизи в Бг.

5.На една цена са .

Моят избор : SONY

Гледах няколко модела на Acer,бяха пуснали на тях някакви трейлъри, цветовете ми се сториха бледи като измити.Дали е от лоша настройка на яркост и контраст или са си така.Има притежатели на Acer нека да споделят.Може би в този ценови клас е така.

Гледах няколко модела на Acer,бяха пуснали на тях някакви трейлъри, цветовете ми се сториха бледи като измити.Дали е от лоша настройка на яркост и контраст или са си така.Има притежатели на Acer нека да споделят.Може би в този ценови клас е така.

Acer ползва матрици на Samsung ,което само по себе си говори за по-лощите дисплеи,но в този ценови клас единствено Sony а мисля ,че и Toshiba ползват свои разработки със значително по-добро качество.Относно 5942 това е много приятна изненада на пазара балансиран от към цена ,качество и параметри.Аз лично в момента изчаквам новите модели на Asus N61 Jv ,Jq,Ja ,които в момента са хит в Сащ.

Acer ползва матрици на Samsung ,което само по себе си говори за по-лощите дисплеи,но в този ценови клас единствено Sony а мисля ,че и Toshiba ползват свои разработки със значително по-добро качество.Относно 5942 това е много приятна изненада на пазара балансиран от към цена ,качество и параметри.Аз лично в момента изчаквам новите модели на Asus N61 Jv ,Jq,Ja ,които в момента са хит в Сащ.

Acer Aspire 5942G използва дисплей на AU Optronics ( топ 3 компания за TFT-LCD дисплеи ) модел: AUO22EC, така че не е Samsung. Toshiba до колкото знам при евтините модели (под 2500-3000 лева) се славят със бледи дисплеи. SONY при евтините модели ползват също не особенно качествени дисплеи - просто отиди и ги виж да живо и сам прецени.

Гледам едни модели от лаптопите с Core i3-i5, са с чипсет -Intel PM55 Express Chipset ,а други с Intel HM55 Express Chipset .

Intel PM55 Express Chipset е позициониран в сайта на Intel като-Performance chipsets,което на хартия е по-високо.

IntelИ’Â® HM55 Express Chipset е Mainstream chipsets,но е по-нов .

Има ли съществени разлики м-ду двата,които дават предимство на единият или е без значение.

А кога точно се очаква да се появят те в България и на каква цена?

В средата на месец март, това е информация от вносителя.

Поздрави

Ники

В средата на месец март, това е информация от вносителя.

Поздрави

Ники

Март свърши, но още нищо не се е чуло за тези модели. Защо така :unsure:

и аз чакам модела Asus N61JV да се появи,ако не го поръчвам от Германия на цена 832 евро,която цена е близка с Acer 5740G +Win7

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0