Guest Aleks

помощ

7 мнения в тази тема

Здравейте, търся нов лаптоп. Нещо, с което мога да сърфирам в мрежата, да гледам онлайн филми, серии и т.н. Искам да е бърз  ( поне  i5 )с добро охлаждане, о, и резолюция да бъде  поне HD+  

( не повече от 1000 лева )

Благодаря ви предварително

Не си споменал до колко пари, все пак при покупка и това има значение :) също така, голям или малък да е? 15'' матрица? 

Здравейте

Тези са добри варианти - https://laptop.bg/laptops/compare?ids[]=8497&ids[]=9617&ids[]=9634&ids[]=9949 - вариантите с i3 са с по-качествена изработка на корпуса. А ако се търси добър дисплей, то това е доста добър избор - https://laptop.bg/laptops-lenovo-IdeaPad_510-lenovo_ideapad_510_80SR00LWBM - Видеокартата в случая е излишна, но това е най-евтиния лаптоп с IPS дисплей и достатъчно добра изработка на корпуса.  В случай, че не искате да надхвърлите бюджета от 1000 лева, то се целете към машина с SSD и вградена видеокарта (тоест Intel-ска). SSD-то ще допринесе за бързата работа на машината в ежедневните задачи (зареждане на операционна система, отваряне на програми и зареждане на файлове), а вградената графика ще е достатъчно мощна за вашите нужди, като в същото време няма да хаби допълнително енергия, защото се намира в самия централен процесор и ще отделя значително по-малко топлина, което е в плюс за охлаждането и надеждността на машината.

IPS матриците имат предимството на висок ъгъл на виждане, до 178 градуса и по-голям обхват на цветовото пространство (тоест възпроизвеждат по-голяма гама от цветове) в сравнение със стандартните TN матрици.

Надявам се, да съм бил полезен!
Поздрави
Богдан

Благодаря ви, това наистина е от полза. Обаче аз не съм си в България точно сега и искам да си купя нещо от тук, можеш ли да погледнеш следния лаптоп и да ми дадеш мнението си, изглежда ми е приличен лаптоп за тази цена

http://www.argos.co.uk/product/5491968 

Battery life Up to 5 hours 
Bluetooth Enabled No 
Camera (front-facing) VGA webcam 
Camera (rear-facing) No 
CD/DVD/Blu-ray Drive CD/DVD Read/Re-write 
Dimensions H2.55 x W38.2 x D25.6cm 
Graphics card Intel HD Graphics 520 
Graphics card type Shared 
Hard drive 1TB 
Keyboard Chicklet 
Manufacturer Part Number (MPN) X556UA-DM326T Memory (RAM) 8GB 
Memory Card Slots 1x SD 
NFC enabled No 
Operating system Windows 10 (64 bit) 
Ports 1x USB 2.0, 1x USB 3.0, 1x USB3.1 Type C (gen 1), 1x Headphone-out and Audio-in Combo Jack, 1x RJ45 LAN Jack for LAN insert, 1x VGA Port (D-Sub), 1x HDMI 
Processor Dual-Core Intel Core i7 
Processor speed 2.5GHz to 3.1GHz with Turbo Boost 
Screen finish Matte 
Screen Resolution 1920 x 1080 pixels 
Screen size 15.6" 
Screen Type Backlit LED 
Sound SonicMaster built-in speakers and microphone 
Touch Screen No 
Voice Recognition No 
Weight 2.3kg 
Wireless Display No 
Wireless networking Wi-Fi- 802.11a/c 

Без SSD не взимай, по възможност с IPS екран. i3 ще ти е напълно достатъчен. Не се хвърляй на i7 за тези пари. Без SSD ще ти влачи заради бавния твърд диск.

Гост
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Отговори на тази тема...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...