Sign in to follow this  
Followers 0
Guest kurli

HP 6735s не включва

11 posts in this topic

Проблемът започна след като един ден при изключване ми изписа нали, че се изключва, мониторът изгасна, а самият лаптоп работеше. Оставих го настрана да се изключи, тогава обаче вентилатора започна да охлажда силно. Така в продължение на 10-15 минути не регираше въобще и го изключих със задържане на копчето. Когато реших да го включа не реагираше въобще. Натискам копчето за включване, светва и угасва. Има батерия пълна е. Сложа ли го в зарядното и натисна ли копчето за включване тогава пък изобщо не светва. Махам го от зарядното натискам светва и угасна копчето. Ако евентуално се включи зарежда и след 1-2 минути изключва сам и всичко се повтаря - включване по половин час.

Ми на този модел обикновено им гори видеото.Моят съвет е да потърсиш някой който може да сменя тези чипове.В сервиза на HP са дървояди ще ти кажат да смениш дъното.

честито на спечелилите да си купят HP.Аз се задомих с HP 6735s нещо си.работи перфектно но след извесно време (2 месеца) разбрах че съм си купил и печка подарак с лаптопа (100 градуса на процесор и нагоре)Това е интрото.Същинския проблем идва в това че не ми позволява да инсталирам Windows XP...(оригинален) не е от BIOS защото го промех.Лаптопа се изключва по средата на инсталацията дори и при стаина температира от -2 градуса и температура на дъно и процесор някаде към 60-80 градуса.Vista i 7 вървят перфектно.Общо взето машината е добра но проблема с XP доста ме изнервя.Ако някои има подобен проблем или някакво решение моля да ми пише на e-mail: [email protected] Благодаря предварително...

П.С. ЗАМИСЛЕТЕ СЕ ДОБРЕ ПРЕДИ ДА ЗАКУПИТЕ ТОЗИ МОДЕЛ (HP 6735s FU602)

Win XP се инсталира идеално на този лаптоп - досега съм видял доста с тази ОС. Това, че ти не можеш да я инсталираш или има и друг проблем, няма как да го знаем.

Относно греенето - може да има нужда от почистване - това пробва ли го?

Lattante Благодаря за отговора.Може би проблема с XP да е в BIOS-a.Ще седна да го почистя и ще видя дали температурата ще падне.

За нищо, пиши после да кажеш какво е станало и къде е бил проблема, информацията ще е полезна и за други колеги.

Приятна снежна неделя.

Преди една седмица почистих вентилатора но все още грее като печка, някои има ли идеа какво може да се направи (освен сервиза) или трябва да чакаме да изгори процесора?

Как почисти вентилатора - разглоби лаптопа и го почисти основно, като смени и термопастата или просто го издуха с въздух без да го разглобяваш? Термопастата и термолепенките от топлината се втвърдяват и губят свойствата си, затова се разглобява целия лаптоп и се почиства и се сменят и те.

Проблемът започна след като един ден при изключване ми изписа нали, че се изключва, мониторът изгасна, а самият лаптоп работеше. Оставих го настрана да се изключи, тогава обаче вентилатора започна да охлажда силно. Така в продължение на 10-15 минути не регираше въобще и го изключих със задържане на копчето. Когато реших да го включа не реагираше въобще. Натискам копчето за включване, светва и угасва. Има батерия пълна е. Сложа ли го в зарядното и натисна ли копчето за включване тогава пък изобщо не светва. Махам го от зарядното натискам светва и угасна копчето. Ако евентуално се включи зарежда и след 1-2 минути изключва сам и всичко се повтаря - включване по половин час.

Имах същия проблем, отиди на сервиз да ти го почистят , просто вътре се е насъбрало много прах и вентилатора неможе да охлажда добре,а ако ти шуми занчи самият вентилатор е задръстен .След като го заведеш на сервиз вземи си изчисти пространството където слагаш лаптопа, не го слагай на меки повърхности !

Преди една седмица почистих вентилатора но все още грее като печка, някои има ли идеа какво може да се направи (освен сервиза) или трябва да чакаме да изгори процесора?

Почисти винтилатора викаш а :blink: А пробва ли да почистисх радиатора и да подмениш пастата с нова.Пробвай :acute: Ако продължи да грее значи проблема е в охлаждането или по-точно изтекъл ти е фреона от медната тръбичка :) Ако е това писши ми на ЛС ще ти продам едно почти ново охлаждане :)

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0