jorosystem

Проблем с Wireless на лаптоп

13 мнения в тази тема

Здравейте ! На лаптопа ми не работи безжичната връзка от самото начало, пробвах какво ли не и не става ... , а с LAN свързването нещата са Ок, но искам да го използвам безжичният интернет през рутер с вградената карта без да се налага да му слагам външен допълнителен usb адаптер... Лаптопа е : Asus X59GL AP130, ОС: Windows 7 (32-bit)... Някакви идеи и мнения по въпроса ? Благодаря предварително, очаквам Вашите отговори !

Преинсталирай си драйвера за wi/fi адаптера. Също погледни, дали нямаш хардуерен бутон за изключването му, който да си натиснал погрешка.

1 person likes this

52 minutes ago, god_15 said:

Преинсталирай си драйвера за wi/fi адаптера. Също погледни, дали нямаш хардуерен бутон за изключването му, който да си натиснал погрешка.

Преинсталирах драйвера, но не помага, а хардуерният бутон е включен ( режим On ).

Виж дали нямаш function key, като FN + F5 комбинация или нещо подобно, което да ти включва WiFi-то.

1 person likes this

- Има, но няма никаква реакция, комбинацията е Fn + F2 , само при включване и рестартиране на лаптопа зелената лампичка на индикатора за bluetooth и  wireless светва, но за много кратко , с блутута ситуацията е същата. Инсталирах и конзолата преди драйвера, но няма ефект.

Сложи ATK Hotkey Utility, ASUS Wireless Switch Utility, ATKACPI Driver, Infineon TPM Driver и Keyboard Device Filter Utility и пробвай отново с FN бутона и хардуерния бутон. (принципно само първите два ти трябват, но за всеки случай сложи и другите)

1 person likes this

- Имам ги инсталирани - всичко - от А до Я - официално от сайта на производителя, но няма ефект. Нещо друго може ли да се направи по въпроса или да се отказвам и да го отписвам от списъка ?!

Махни батерията,отвори капачето,разкачи внимателно антените от картата и я извади.Изтъркай с гумичка интерфейсните пластини на картата и пак я сложи обратно в слота,както си я извадил.Естествено,внимавай и издухай внимателно остатъците от гумата.

1 person likes this

4 hours ago, vertexe said:

Махни батерията,отвори капачето,разкачи внимателно антените от картата и я извади.Изтъркай с гумичка интерфейсните пластини на картата и пак я сложи обратно в слота,както си я извадил.Естествено,внимавай и издухай внимателно остатъците от гумата.

- И това го направих, но не помага - не се вижда никаква карта - в диспечера , а смених вече 3 карти до тук... Не е ли доста необичайно да не може да тръгне - нито блутута работи , нито интернета !

Ами всъщност щеше да е странно да работи едното,а другото-не.В по-новите машини,модула е един,вътре са двете устройства,дори драйверите са омешани-слагаш драйвера за блутута,с него се инсталва и менаджера на безжичната карта.Хм,остава да ти е прецакано дъното тогава(или слота за картата).Машината нова ли я взе?

1 person likes this

On 3/8/2017 at 6:37 PM, vertexe said:

Ами всъщност щеше да е странно да работи едното,а другото-не.В по-новите машини,модула е един,вътре са двете устройства,дори драйверите са омешани-слагаш драйвера за блутута,с него се инсталва и менаджера на безжичната карта.Хм,остава да ти е прецакано дъното тогава(или слота за картата).Машината нова ли я взе?

- Да, официално се води, че е нов. Само, че вече е извън гаранция.

Опитай да зачистиш самия слот за видеото на дъното.Може да има наслоен прах на дъното на слота,аз използвам по-дебела хартия,сгъната на 2 и я прокарваш неколкократно по слота(внимателно).Има и спрей с въздух и почистващ агент.Вероятноста да светне картата е малка,но съм имал късмет понякога.Докато го правиш,изкарай и батерията на дъното(ако има пин за ресет/зануляване на биос-занули го).Машината 2 ръка ли взе или си е от нова при теб и картата си е работела?Ако си я купил 2 ръка,може да е правен опит за клок на картата и при неразумно вдигане на волтажа,да са прецакали дъното или контролера.

1 person likes this

vertexe - слота го чистих със специализираните материали за целта - спрей, кърпичка и т.н. Картата свети, но не се вижда в Device Manager-a. А батерията отдавна я пратих в кофата, тъй като изгоря внезапно. Машината я взех нова - ситуацията с безжичния Интернет от тогава не се е променяла. Никой освен мен не е имал достъп до лаптопа - от самото начало до днес. Овърклок не е правен - никъде по него - в това съм напълно сигурен ! Нямам идея от какво може да е и не знам какъв вариант да му приложа, за да потръгнат нещата евентуално ! Някакви идеи и предложения имаш ли ?

Гост
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Отговори на тази тема...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...