Sign in to follow this  
Followers 0
hotsauce

HP compaq 6735s

13 posts in this topic

От 2-3 седмици насам лаптопа много грее като отворя мозилата. Вдига 70-80 градуса, а като играя на нещо става на 90-95 C(демек при съвсем леко натоварване загрява)

Та въпроса ми е дали е само за почистване или има някаква друга причина за толкова греене?(всъщност аз го отварях,ама нещо не мога да стигна до вентилатора)

Ето снимка, който не вярва че работи на 90 градуса!

laptopbgmnogogreebe.jpg

Edited by HotSauce

На сервиз да го почистят. Не бърникай, като нямаш представа за какво иде реч.

Да, най-добре го занесете на сервиз да го прегледат.

1 person likes this

абе те на сервиз под 30-40 лева няма да ми вземат, не ми се дават толкова пари, предпочитам да си го почистя сам, и не съм чак толкова зле, само да имам някакво упътване как го разглобя...

А паста за процесора?

А паста за процесора?

мисля че ще мина и без нея(незнам какво прави от каде да я взема и колко пари е...)

предполагам че се е натрупало 1 пръст прах в лаптопа, та това е основната ми цел - да го почистя. Кажете как най-лесно и бързо да го разглобя и почистя моля.

Сервизите печелят повече пари от хора, които се опитват сами да си ремонтират техниката, без да имат необходимите познания.

По-добре дай 30 40 50 лева за почистване, отколкото после да си купуваш нов лаптоп (при много клиенти се получава точно така).

Лаптопа се разглобява целия (в буквалния смисъл на думата), като вероятността да окъсиш някъде, като завиеш някое винтче на друго място или да усучеш дънната платка е доста голяма.

Без паста няма да мине, като се отваря за чистене се сменя и тя, защото се е втвърдила много и топлопроводимостта и не е както в началото.

Поздрави.

От 2-3 седмици насам лаптопа много грее като отворя мозилата. Вдига 70-80 градуса, а като играя на нещо става на 90-95 C(демек при съвсем леко натоварване загрява)

Та въпроса ми е дали е само за почистване или има някаква друга причина за толкова греене?(всъщност аз го отварях,ама нещо не мога да стигна до вентилатора)

Ето снимка, който не вярва че работи на 90 градуса!

laptopbgmnogogreebe.jpg

koito i da e lap top iska 4isto pome6tenie.I DA NE SE SLAGA VARHU MEKI POVARHNOSTI,I DA NQMA KAKVITO I DA E POKRIVKI POD NEGO.SAMO VARHU;STAKLO,MDF-POVARHNOSTI I DRUGI PODOBNI TAKIVA. i pone 1,2-pati v godinata iska po4istvane,ina4e ma6inkata hvarka probvah e sas "CRYSIS";textures na low i razdelitelna 1280x800 varvi idealno.

Също така ти грееее заради AMD процесора те винаги греят многоооооооооооо.

Ето ти упътване за разглобяване на лаптопа

http://www.insidemylaptop.com/disassemble-hp-compaq-6730s-6735s-notebook-remove-cooling-fan/

Аз по същия начин си разглобих. Но в моя случай беше изгорял дънната...

Здравейте

Аз имах същия проблем ,дори отиваше над 100 гр.и се изключваше.Пуснах на мах прахосмукачката на всички отвори,които видях и сега нямам проблеми.Държи около 60 гр.

Edited by erolff

Undervolt на цпу-то е начинът.

С програмата К10STAT смъкни волтажа на процесора от 1,10 на 0,95 волта и директно температурата пада до около 60 градуса ;)

Не е трудно почистването, трябва да си свалиш клавиатурата, която се държи на 3-ри болта и четири щивчета.След като я махнеш ще видиш под нея вентилатора, сваляш и панела кадето е бутона за пускане и спиране на лаптопа той ти е на щипки, след което вадиш още 2-ва болта и пада, и вентилатора и го чистиш, и смазваш със спринцовка с игла и мащинно масло.След което е хубаво да почистиш и радиатора, той се държи на 4-ри болта и под нея е чипа на видеото и процесора, та махаш радиатора изчистваш всичките боклуци, копуваш си една паста за процесори капваш по една капка на чипа на видеото и на процесора и по обратен ред го събираш, максимум да ти отнеме 30 мин. цялата процедура, след като го сглобиш пс-то ти ще държи 50 градуса при браузване и тем подобни, ако го натовариш на максимум да скочи до 70 градуса това за амд е добре .

Успех на всички, не е кой знай каква философия и се спестяват 20-30 лв за почистване в някой сервиз :)

Edited by simona

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0