Впиши се, за да следиш темата  
Последователи 0
okito

Още един тарикат: vectra, Цветан Атанасов, Пазарджик

17 мнения в тази тема

Още един тарикат: vectra, Цветан Атанасов, Пазарджик
Не знам дали колегата е още във този форум, но в базар.бг и олх има профили.
Купих от него два лаптопа:
Dell E6420 за части и след уговорка по телефона разбрах, че е супер, и дъното може да се ползва. Имаше само лоши снимки на страницата. Получавам го и е в кофти външно състояние. Викам си майната му нали е за части. Прибирам се вкъщи и го пускам на докинг станцията, че нямаше матрица - опаа, биоса заключен, така че да не може да се качи уиндоус дори... добре че имам връзка и го отключихме безплатно. Тук имаше бонус или стръв 3г карта и процесор селерон б800.
Идва ред на Е6400, който по описание е перфектен с батерия държаща 2 часа и куадро карта. На външен вид перфектен, всичко е ок, НО биоса заключен отново, батерията държи едва час,а не два, а зарядното е с наранен кабел, който е правен с изолирбанд. Да не говорим, че куадро карта НЯМА ! (без това не исках да има, но няма значение)

Така в крайна сметка нито нещата са снимани добре, нито са описани, дори с лъжлива информация. По телефона се говори едно, то излиза друго и после не се отговаря на съобщенията в базар.бг
Пазете се ! Аз съм си виновен, че се доверявам много бързо и не проверих всичко на макс в Еконт, и да му звънна да сваля цената. 

1 person likes this

Хаха Муртев пак се вихри :) Стар познайник на форума е той,и мой личен :)

On 25.07.2016 г. at 8:02 PM, Nuclear_Eye said:

Хаха Муртев пак се вихри :) Стар познайник на форума е той,и мой личен :)

Хах, и теб те знаем Фикрет. Или май набързо забрави как ме мина да платя в двете посоки пратка, заради не работеща ДВД-записвачка на поръчан от мен лаптоп, който ти продаваше. За хората които не знаят, беше изпратил въпросния лаптоп за бартер на колега в Пазарджик и когато си получил оферта от мен за кеш, си развалил бартера по средата и си го пратил на мен, с малката подробност, че си забравил да ми споменеш, че не работи шибаната ДВД-записвачка, като в крайна сметка ме накара да платя в двете посоки. Мисля че спора ни стои някъде в историята на форума, така че не се прави на света вода, ненапита и не давай мнение, предвид че и ти си в тоя батак ...

Е добре де,като съм в тоя батак,защо пак искаш да купуваш от мен лаптоп?Гореспоменатия ужким "клиент",който иска за без пари да купува лаптоп нов с гаранция,понеже не му пратих лаптоп(ясно защо) и си го продадох на реален клиент,сега го е яд горкия и видиш ли преди 5 години съм му бил пратил лаптоп с развалено DVD.

Мене целия форум ме познава и цяла България почти и знаят много добре че съм коректен на 100 % и за да няма съмнение ми дай данни да ти преведа парите от двете куриерски такси от преди 5 години,за да си доволен :)  Ясно е че не съм робот и винаги може да недогледам нещо,но никога не съм оставил някой ощетен.

1 person likes this

Исках да купувам, защото офертата беше добра, но не купих не защото си го продал на реален клиент, а защото искаше да ми го изпратиш пак с опция в двете посоки и ако има нещо прецакано, като минали път да платя аз (продал си го на друг от инат и то на по-евтина цена, но това е друг въпрос). И случката не беше преди 5, а преди 3 години. не знам колко те познават форума, но ако админа изкара темата ще се види, че умишлено ги го изпратил повреден, а не от недоглеждане, за което може да свидетелства колегата от Пазарджик (на него не си забравил да обясниш от недоглеждане, че въпросната част не работи), с който си развали сделката за бартер, заради моята оферта да го купя кеш. Няма проблем, веднъж предложи и ти отказах, сега съм навит да ми възстановиш загубата ми заради опита ти за дребна измама. Не пазя бележката, но по спомен ми взеха 14.86 лв. в двете посоки и няма да се разсърдя ако ми ги възстановиш: ЕКОНТ "Тенис-Кортове", Димитровград, Мартин Димитров. Аз не съм бизнесмен, като теб и ме бъркат, особено ако ме прекарат няколко пъти разни дребни и едри тарикати, независимо дали ги познава цяла България или не. Ха сега да те видя колко си мъж. Ще чакам развитие ...

Edited by switcher

Виж сега,от инат по-евтино да го продам няма как да стане.Престани с тая измама с тва ДВД,защото е смешно.Ако беше измама дали щях да искам да ти възстановя парите от куриера.А и освен това,аз никога не пускам двупосочна пратка,тъй че си платил само в едната посока около 7-8 лв макс,но аз ще ти преведа 20 лв с лихвите за 3 години(въпреки че са 5) за да видиш че не съм дребен или едър тарикат.

71880000938852 е номера на паричния превод 20 лв.Може да си ги изтеглиш !

IMG_3149.JPG

Редно е да напиша резултата. Парите от куриерските от преди 3/5 години си ги ПОЛУЧИХ с "лихвите", както се е изразил много почитания ВЕЧЕ и коректен, както виждам и доста разраснал се господин. За мое съжаление обаче, от ЕКОНТ ми казаха, че не пазят информация за по-дълъг срок от 6 месеца, като не мога да докажа моята теза. Искам само да кажа въпросния господин (Фенаси Керим, както е познат в OLX), че това че ми е възстановил разходите не го прави коректен и не го оправдава за случката от преди 3 или 5 години (и аз не помня точно кога беше). Опита му за дребна измама си остава опит, дори и "реабилитиран". Все пак ще помоля модератора за последен шанс, не знам по каква причина, темата със спора ни е изтрита или не мога да я намеря, макар да има история от 2010 г., а аз съм регистриран от 2011 г. тук. Не мога да намеря темата (може би е изтрита), в която колегата от Пазарджик се беше оплакал от господин КОРЕКТНИЯ, че е развалил бартера без причина, и след разговор с него ми каза, че е знаел за въпросния лаптоп, че бил с не работеща записвачка (нещо, което на мен  ми беше спестено, за което си платих, и което години по-късно, днес ми бе възстановено). Надявам се модератора да ми отговори, за да мога и аз да докажа тезата си. Между другото г-н Керим, мисля че и на колегата от Пазарджик дължиш СЪЩИЯ ЖЕСТ, да си му върнеш и на него направените разходи по не състоялия се БАРТЕР, но нямам негови координати, понеже не мога да намеря темата ...

Е добре де,дори да докажеш тезата си,във форума влизаме само аз,ти и TheBest1978 - тоест 3-ма човека.Ако ще се почустваш по-добре,знаел съм за двд-то или там за каквито е да е имал проблеми лаптопа и въобще знам за всички дефекти на всички лаптопи които съм продал и продавам,та дори и на тия които още не знам,че в бъдещо време ще продам,ако това ти е целта ОК.Но дано не ти се случи да попаднеш на друг човек и да купиш лаптоп чрез Еконт и след 2-3 дни примерно да се развали,щото тогава не след 5 - ами след 1000 години никой няма и стотинка да ти върне и тогава ще разбереш кой е коректен и кой не.Айде със здраве и мисля че темата се изчерпа вече :)

Поздрави.

P.S. - Mисля,че това,че не съм догледал за ДВД-то и дори да съм забравил да кажа на друг човек за него,мисля че не ме прави некоректен.Защото нямам клиент,дори както се вижда и след 5 години,който когато ми се е обадил за нещо,да не съм откликнал или да не съм го компемнсирал или дори да не съм му върнал парите ако се налага,когато е недоволен !

Edited by Nuclear_Eye

Виж сега, идеята не е да те топя за нищо. Това че си сгрешил преди време да направиш дребен тарикатлък, не може да се изтрие. Чест ти прави, че се опитваш да се поправиш, но стореното си е сторено. Навремето не беше толкова силен и не продаваше толкова много лаптопи, а още прохождаше в този бизнес, че да се дуеш какви гаранции си давал тогава - евала сега си се разраснал доста. И едно време този форум го четяха много хора - сега не знам (все пак от малко повече време съм в този форум от теб). И стига с тези оправдания за НЕДОГЛЕЖДАНЕ. росто темата е изтрита с колегата от Пазарджик, който я беше почнал. Цялата работа беше, че сте уговорили бартер, но по-късно, като съм ти звъннал за кеш-продажба си развалил сделката с него без да му се обясняваш и си го пренасочил към мен (затова и товарителницата, с която пристигна беше от Пазарджик, което ме усъмни и затова не приех думата ти за истинска, иначе лаптопа беше прекрасен), като си го оставил, като "барани яйца" и той също си е платил за неговия лаптоп в двете посоки, поради развалената сделка. Та на НЕГО си казал, като сте се пазараели по-рано, че ДВД-то не работи, а не аз да си мисля, че СИ ЗНАЕЛ. След като прочетох поста му тук, включих че аз съм бил причината за развалената сделка и съм втория прекаран (за което ме овъзмезди вчера) и започнахме спора тук, ни интересното е че тази тема е изтрита (МНОГО СТРАННО), защото не я намирам. А в ЕКОНТ ми казват, че не пазят за толкова дълго време история на товарителниците, за да ти докажа всичко което говоря и да видиш, че съм платил в двете посоки. Та накрая, моля не казвай ЧЕ НЕ СИ ЗНАЕЛ, или че не си догледал, и за бъдещето там глупости. Сгрешил си, сгрешил си. Искал си да се поправиш - поправи се (пред мен). Но фактите са факти и не можем да изтрием нещата, които са се случили. Забравих да кажа БЛАГОДАРЯ все пак. Не знам за кой става въпрос, защото бях почнал да ви проучвам, като се бях ядосал и разбрах, че сте двама, та ако е така - и на двамата ...

Не сме двама или поне аз така си мисля,въпреки че на моменти не съм сам :) Няма да мога да те убедя в каквото и да е,а и мисля че темата беше за едно,а стана за друго.

Да, так е. Възможно е и да греша, а и това е извън темата и не е важно. Темата беше, че умишлено премълча за не работещото ДВД, и че няма смисъл да го отричаш, понеже си го казал на колегата от Пазарджик. Благодаря още веднъж, че ми възстанови загубите, дано сториш същото и  с колегата. И добре, че си се разраснал в бизнеса, иначе никога нямаше да се случи това, то е парадокс в този вид бизнес. Успех и на теб в бъдещето, дано нямаш подобни случки в него ...

На мен ми се струва,че прекалено много я раздухахте тая тема.Лично познавам "заподозрения" и мога да кажа,че развил се,или не винаги е обезщетявал клиентите си,което е нормално,ако искаш да успееш в тоя бизнес.

преди 9 undefined[?:часа , thebest1978 said:

На мен ми се струва,че прекалено много я раздухахте тая тема.Лично познавам "заподозрения" и мога да кажа,че развил се,или не винаги е обезщетявал клиентите си,което е нормално,ако искаш да успееш в тоя бизнес.

Не те познавам колега, не сме я раздули темата. Беше раздута когато стана случката, съжалявам, че не мога да я намеря. Някой я е изтрил услужливо може би. Просто се сетих да погледна във форума, след като наистина не можах да осъществя нова сделка с колегата (тъй като този път не се споразумяхме за цената) и останах удивен, че въпросния поставя коментари за некоректни потребители, при положение, че и той е бил некоректен, дори веднъж да е било. Тогава доста я раздухме темата, но поради винаги обезщетените клиенти, може би сме само аз, ти и колегата в този форум. И може би администратора, който трие теми по избор. Моите уважение към теб, за теб лошо не съм чул и съм нямал досег с теб ...

Колега,дори да съм бил некоректен,това не означава че не съм се поправил и нямам право да коментирам.Моите уважения ама тука не си прав !А и всеки има право да си коментира каквото си иска,ако ще и най-некоректния да е.Свобода на словото!

Edited by Nuclear_Eye

Не съм казал че нямаш право да коментираш, а ме учуди че коментираш. Все едно нарушител/престъпник да създава закони за спазване. Малко не е правилно сравнението може би, но който чете ще разбере какво искам да кажа и учудването ми, че точно ти коментираш провинили се, макар и да си направил опит да се поправиш (възстановяването, което вече е факт, който и аз мога да потвърдя, не те РЕАБИЛИТИРА на 100% и не те прави друг човек). Peace !!! Можем да приключим темата. Просто искам всеки да си знае мястото, а мен и без мен, явно този форум си е заминал (навремето много хора го посещаваха ...).