Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

cyriliano

Продавам hp Pavilion DV6000

6 posts in this topic

Продавам hp Pavilion DV6000

Двуядрен AMD Athlon 1.8 Ghz

2 GB RAM

100GB HDD

модела е dv6404us

не разпознава батерията смених я с нова но пак е така

цена 450 лв

Място където може да се види Пловдив

Съществува вариант да продам само дъното за 200 лв.

Еми то проблема с батерията е от дъното пич ти искаш да продаваш дъното това са първите му симптоми преди да почине.

Да на тези Pavilioni им гори видеото ако можеш да ми обясниш връзката между батерията и северния мост явно трябва да те вземат на работа в някое проектантско бюро.Както и да е тези дни ще го оправя но не ми се занимаваше.

Добре де пуснал си тема че поправяш чипове на DV серията тогава би трябвало да знаеш че : проблем с USB;рестартиране на лаптопа; проблем с резолюцията; проблем с зареждането на батерията! ; и всякви подобни е симптом на заминаващо си дъно на лаптопа специално за тази серия DV говоря и мен са ме взели на работа където трябва ;) в оторизиран сервиз на HP бачкам така че не се притеснявай за мен :)

И като е проблем на заминаващо си дъно кое точно му заминава в сервиза на HP тва е една 4ерна кутия на която и гори дъното.Пример на тези dv6000 им гори 6150 ако са с амд и видео ако са с интел сигурно имаш схеми като си в сервиза и може да видиш къде точно отиват клока и датата на батерията.

Мислиш че трбва да продължаваме с тея спорове ли незнам и аз как да го нареча мисълта ми беше че продаваш лаптоп който най вероятно след седмица две ползване и после да си бие някой главата как да го оправи това е типичен проблем с дънната платка този вид дъна проблема им е че са запоявани оловно поради тая сглобка когато прегреят чиповете им се отлепяват нали ти лепиш чипове не аз .