dar

Означения на CPU и GPU

12 posts in this topic

Уважаеми Приятели, имам Toshiba Satellite C660D-1E5, дънна платка -la6849p, AMD E-300 APUwith Radeon / TM / HD Graphics.Искам да уточня буквено-цифрените означения на CPU и GPU, за да ги поръчам за доставка. Не мога да разбера , от къде мога  да намеря означенията им .  Очаквам помощ. Благодаря предварително! С уважение.

Edited by dar

Колеги, наистина ли няма кой да ми съдейства по въпроса? Убеден съм, че има специалисти в тази област! Сигурен съм и очаквам компетентност. Благодаря!

Edited by dar

Колега, един въпрос: досега сменял ли си процесор (за видеочип няма да те питам)?

Уважаеми Колега, имам задължението да подсигуря чиповете, а смяната ще извършим с приятел, който има нужната квалификация.Благодаря. Все пак, очаквам становище.

Edited by dar

EME300GBB22GV

но процесорът е с BGA цокъл и смяната не е лесна. Без опит и специализирана техника - по- добре не се захващайте. Графичният видеопроцесор ( Radeon HD 6310) е вграден в процесора.

Колега,  независимо от сложността на операцията,  от къде да уточня обозначението на  процесора и вградения графичен процесор, за да ги поръчам за доставка? Искам да бъда много сигурен, тъй като зная, че цената е доста висока. Благодаря! Моля за конкретна информация, ако такава може да ми дадете!

Edited by dar

Това е написано на първият ред в надписите на процесора и това е "CPU Part number". Не ми стана ясно откъде ще го поръчваш, но с този номер се поръчва. Цокъла е BGA413 (FT1). Евентуално може да ти потрябва и CPU ID:  500F20, зависи от доставчика. Смяната е много рискована (това е OEM процесор и е предназначен за машинен монтаж), пак ще отбележа за всеки случай.

Уважаеми Колега, много сте любезен и компетентен. Видях, че сте посочили партидния номер. Благодаря Ви. Пожелавам много лично щастие и успехи! Лека и спокойна вечер!  С уважение!

Part number не се превежда като "партиден номер", ако това имаш предвид :)

Уважаеми Колега, много благодаря! Намерих и http://www.cpu-world.com/CPUs/Bobcat/AMD-E%20Series%20E-300.html. Ориентирах се с Ваша помощ . Благодаря още един път! Във връзка с пояснението явно греша. Все пак не мога да го намеря на схемата, ако отделите малко време ще бъда благодарен.. Лека вечер.

Добре де кое точно не е ясно EME300GBB22GV това е процесора има го в Китай поръчваш идва нещо не тръгва и продължавате нататък.Както спомена по горе колегата това е бга и се сменя с подходящата апаратура самия факт че приятелят ви не може да ги намери означава че си губите времето.Всеки който е сменял такива неща знае за какво става въпрос и откъде се купуват.На това му викат АПУ но дали е от него май трябва да хвърлите боб.Ще ви дам и жокер има още един чип в този лаптоп аз бих ги сменил и двата за по сигурно

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...