Sign in to follow this  
Followers 0
Guest Александър

Помощ с надраскване

13 posts in this topic

Някой има ли идея дали е възможно това да се премахне по какъвто и да е било начин? Моля ви помогнете!

20160315_214327_Richtone(HDR).jpg

Начинът е само един и се казва "боядисване".

12 hours ago, gguest said:

Начинът е само един и се казва "боядисване".

Колега с какво точно се "боядисва" това,тъй като и аз имам подобен проблем.

Със спрей, след подготвка на пластмасите. Всичко се разглобява, отделят се пластмасовите детайли, почистват се със изопропилов алкохол, евентуални детайли, които не трябва да се пръскат се облепват, а отворите - се пълнят с парафин. На местата, където има износване (по бутоните на тъчпада и на самият тъчпад) се прави обработка с полираща паста, може и с обикновена шкурка с номер поне 800 (последното е рисковано, има значение посоката на шлайфане, защото след боята остава неравномерен гланц). Нищо особено, обаче отнема поне 1 ден на машина.

Ами то това не е стандартна услуга, тарифа няма :) Аз съм я правил няколко пъти процедурата, за някои машинки на приятели. Стават супер лаптопите, може и тунинг да се прави :D

преди 3 минути, Гост said:

Ако е удобно може ли да пуснеш няколко снимчици да видя? :D:D

преди 23 минути, gguest said:

Аз съм я правил няколко пъти процедурата, за някои машинки на приятели. ...

Нямам в момента при мен такава машинка, иначе с удоволствие :)

Със спрей, след подготвка на пластмасите. Всичко се разглобява, отделят се пластмасовите детайли, почистват се със изопропилов алкохол, евентуални детайли, които не трябва да се пръскат се облепват, а отворите - се пълнят с парафин. На местата, където има износване (по бутоните на тъчпада и на самият тъчпад) се прави обработка с полираща паста, може и с обикновена шкурка с номер поне 800 (последното е рисковано, има значение посоката на шлайфане, защото след боята остава неравномерен гланц). Нищо особено, обаче отнема поне 1 ден на машина.

С какъв спрей сте го правили? Идеята е после да не се изтрие за една седмица, за да не се обезмисли труда.

Ами не се изтрива, или по- точно - не се изтрива по- бързо от оригиналната боя. Ще погледна какви флакони са останали (повечето изхвърлих, защото им се запушват пръскалките, когато не са се почистили добре след обръщането на флакона и продухването в края на боядисването), но  ги купувам от магазини за автобои. Сребристият цвят става със спрей за джанти, той си е алуминиев и прави тънък слой, малко по- дебел от фабричния. Добре е флаконът да не е използван- ако налягането на струята е намаляло, по пластмасата остават микроскопични капчици.  Пръскал съм и капаци с черна боя (за автомобилни брони), че има и два вида - гланц и мат. Не се лющят, ако основата е обработена както трябва. Всъщност обработката на основата е от решаващо значение за крайния резултат. Това е.

Ами не се изтрива, или по- точно - не се изтрива по- бързо от оригиналната боя. Ще погледна какви флакони са останали (повечето изхвърлих, защото им се запушват пръскалките, когато не са се почистили добре след обръщането на флакона и продухването в края на боядисването), но  ги купувам от магазини за автобои. Сребристият цвят става със спрей за джанти, той си е алуминиев и прави тънък слой, малко по- дебел от фабричния. Добре е флаконът да не е използван- ако налягането на струята е намаляло, по пластмасата остават микроскопични капчици.  Пръскал съм и капаци с черна боя (за автомобилни брони), че има и два вида - гланц и мат. Не се лющят, ако основата е обработена както трябва. Всъщност обработката на основата е от решаващо значение за крайния резултат. Това е.

Благодаря, колега. Ще взема изопропилов алкохол и ще пробвам с един палмрест. После ще кача снимки.

Алкохолът се използва за почистване и обезмасляване. Този алкохол се изпарява напълно без сух остатък, след почистването повърхностите не трябва по никаква причина да се пипат. Ако не си сигурен, изтрий повърхностите два пъти през интервал от няколко минути с чист памучен парцал, напоен с алкохол. Ако някъде спреят не покрие напълно, почакай да изсъхне и тогава мини втори път. Дебелите слоеве се отлепят.

Готово… снимката е кофти, че е снимана на тъмно

IMG_20160324_223000.jpg

Edited by MyAngel

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0