bizzito

проблем с лоша графика на Nvidia NVS4200m

3 posts in this topic

Здравейте,

Скоро си купих лаптопа от подписа втора употреба. Използвам го предимно за 3D моделиране със SWks. Настроен е да се пуска с външното видео NVS4200m. Днес за първи път го включих на външен монитор и забелязах, че фона на работния прозорец не иглежда много добре. По принцип е със сенки, които се преливат и явно на 15'' диспей не се забелязва, но на големия монитор изглежда назъбено и без плавни преходи. Освен това, някои от вградените "по-завъртяни" фонове въобще не ми ги показва, а вместо това бял фон. Пуснах програмата с вграденото видео Intel HD3000 и сложните фонове се покзват. По принцип NVS4200m е маaaлко по-добре от HD3000, но пък най-важните характеристики за 3D обработка са доста по-добре. Интересно ми е защо вграденото видео се справя по-добре от външното. Инсталирал съм стандартния последен драйвер от Nvidia. Ето ги и характеристиките:

http://www.game-debate.com/gpu/index.php?gid=752&gid2=581&compare=nvs-4200m-vs-intel-hd-graphics-3000-mobile

NVS4200m vs Intel HD3000

DirectX 12.0(11.0) vs 10.1
Shader Model 4.1 vs 4.1
Open GL 4.5 vs 3.0

Ето и как изглежда картинката

2dbv0w0.jpg

Драйвера от сайта на Нвидиа ли свали или от този на лаптопа, пробвай със другия. Защо гледаш детайла от толкова далеч?

Здравей,

Пробвах и с двата варианта, като този на нвидиа е по-нов. И с двата е едно и също. Намалих детайла за да се види повече от фона. При намаляване и увеличаване фона не се променя. Иначе лаптопа си работи много бързо, без забележки. Като за такова видео си се вижда прилично графиката. Само това е, коет съм забелязал като прблем.

Edited by bizzito

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...