reminisce

ASUS vs ACER

11 posts in this topic

Здравейте, 

Първо искам да се извиня ако тук не е точното място за тази тема. Тъй като посочените от мен лаптопи се водя геймърски клас пускам темата тук. 

Налага се да взема лаптоп. Работата ми е такава че пътувам доста често и ми трябва някаква машинка, която да ми върши работа. Сметнах че характеристиките на тези модели са ми напълно достатъчни. Както подсказва заглавието двоумя се между ASUS и ACER. Става дума за ASUS ROG G751JT и новият ACER Predator G9 (791). Преди години имах работа с един ACER, лаптопчето си го биваше но имаше доста фабрични дефекти, общо взето не съм останал с много добро впечатление- е нещата се променят затова търся информация от вас. До ASUS не съм се докосвал, единствено съм чел за представянето на въпросния посочен модел, като съм наясно и с многото дефекти които имаха тези лаптопи след пускането си. 

Въпросът ми е следния:

Въпреки че Predator-а все още не е на пазара официално, вече има разпространени бройки и са направени няколко различни ревюта. Разбира се от тях няма как да си сигурен, затова ще помоля ако някой може да даде съвет, да заложа ли на вече утвърден модел на ASUS (G751JT), който е на пазара от известно време и може да се каже че е стабилен (изчистени са неприятните фабрични проблеми) при работа или да се насоча към ACER-a. Ще съм ви много благодарен ако драснете по едно мнение.

Моля нека не звуча нахално но трябва ми мнение и съвет относно тези две конкретни "марки". Не ме разбирайте погрешно всички съвети са полезни но просто съм се насочил към тези два лаптопа и ще се радвам ако коментираме само тях. Благодаря предварително на всички които ще дадат мнение! Лек ден.

И така ASUS ROG G751JT или ACER Predator G9 (791), какво мислите?

Edited by reminisce

Здравейте

И двата модела са добри, като G751 вече се заменя с G752, който вече е взет от колегите за ревю. Predator-a пък е с най-добрия дисплей, който сме тествали към момента в лаптоп, но е и значително по-скъп от G751. Разбира се, Skylake процесора, DDR4 паметта, USB Type C и поддръжката на G-Sync оправдават до някъде по-високата цена.

Ако сега държите да закупите лаптоп, то по-добре заложете на новите технологии в Predator-a, но ако може да изчакате месец-два, то ще може да сравните спрямо G752 как ще бъде и да изберете между двата.

Поздрави
Богдан

Тъй като много сериозно се чудя между Acer G9 791 и Asus G752VT четох и доста чуждестеанни ревюта. Та в едно доста подробно отбелязаха като минус при Predatora, следните неща :

1. Нито една спецификация спецификация на модела НЕ поддържа G-sync

2. Слаба чувствителбост на WiFi когато руутера е далеч (а аз постоянно пътувам и се мъча да се свъзвам към какви ли не WiFi мрежи)

Във вашето ревю не са споменати тестове на тези параметни. Имате ли информация за тях?

BTW. Правите страхотни ревюта. Супер подробни и безпристрастни. Поздравления!

Имам и 2 въпроса за конкретните модели:

1. Притесняма ме факта, че са с вградени батерии. Все пак лаптопа ще стои почети постоянно включен в захранването и ще се ползва основно като desktop машина. До колкото зная това убива батерията, а след като е и вградена не подлежи на подмяна. Реален ли е шанса след 2 година да е заминала при подобно ползване и какво може да се направи тогава?

2. Има ли опция на някой от тези модели ( или алтернаривен на друга марка ) след изтичане на гаранцията (2г.) да се сменя видеокартата?

Здравей, препоръчвам ти да изчакаш официалната поява на G752, защото е вероятно да е с една идея по-ниска цена от Predator и защото Full HD версията му има вграден G-Sync чип и панелът работи до 75 Hz. Докато Acer Predator 17 поддържа G-Sync само през DIsplayPort-а и с външен монитор. И честно казано, 4К версията, която сме тествали на Predator-a е супер, но видеото издъхва на толкова много пиксели. Full HD версията е напълно достатъчна и по-щадяща батерията. Също така G752 има два 2280 PCIe NVMe M.2 слотове докато хищника има два с различни стандарти, което го прави по-труден и по-скъп за ъпгрейд.

Откъм охлаждане, няма да усетиш предполагам особена разлика. И двата лаптопа ми направиха впечатление, че работят сравнително тихо.

Здравейте,

Исках да попитам дали вече има някакви по-конкретни данни кога G752VT и G752VY ще са достъпни на Българския пазар? G752VT вече е от месец по Европейските магазини, а G752VY от скоро се предлага в Италия, Франция и Германия.

Благодаря Ви предварително за информацията.

И аз да попитам дали скоро се очаква G752 на Българския пазар? Беше обявен през септември, а вече сме януари все пак. Питам, защото ми е крайно време за ъпгрейд, а Predator-а нещо не ме грабна особено. 

Аз също го очаквам с голямо нетърпение, бях на крачка да си взема 751JY, но се отказах с надеждата че новия модел ще е с изчистени проблеми в сравнение с 751 и с по-добро охлаждане. 

Все още нямаме данни за доставка. Според мен е по-вероятно да дойде февруари месец на склад. По-интересното е, че получихме дата за доставка на GX700, който едва ли ще бъде толкова популярен модел (имайки се предвид цената) - http://laptop.bg/laptops-asus-ROG_GX700-asus_rog_gx700vo_triton

Имам няколко въпроса за наличните при вас g752.

1. Харда не трябва ли да е 7200об. ( във характеристиките съе написали пе е 5400об)

2. Какъв точно е модела на ssd-то в бройките, които предлагате.

3. Харесал съм слушаки Asus Strix 7.1, които вървят с външна саундкарта. За да се захрани външната саундкарта се връзва към компютъра с 2  usb кабела. Лаптопът ще успее ли да я захрани.

4. Чакам подробното ревю с нетърпение. Може ли да включите в него и тест на чувстителбостта към wifi мрежи. До колкото четох този модел има някакви антени в корпуса и е с  много добра чувствителност, докато Предатора е със слаба такава. Може ли да проверите това :)

Благодаря предварително за инфото

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...