Guest Радослав

HP Pavilion dv6000

12 posts in this topic

Здравейте , става дума за HP Pavilion dv6000,който е купен с инсталирана Виста !

Сега когато инсталирах Уиндоус 7 се оказва , че няма УСБ-та, а не разпознава и камерата ,а четеца за карти работи!

Пише ми , че драйверите за УСБ са инсталирани , пише ми че работят , а не разпознава нищо 

включено в тях. В БИОС ми пише : Factory instaled OS Vista !

Но не мога да го променям ! Защо и има ли нещо общо с моят проблем?

Благодаря на всеки , ако може да ми даде съвет !

Виж тук.

и тук. Драйверите за Виста работят и на 7-мицата, 32 битова версия

За Виста не ги пробвах , но с другите не се получава !

Пробвах и с Driver Pack ... и с нея нищо ! Не знам какво означава това в Биос-а  :   Factory instaled OS Vista 

Не е активно и не може да се променя ! Да не е това , че е купен с Виста и са направени тогава настройки?

Как може да се променят ? От това меню в Биос са ми активни само датата и часа , останалите 4-5 подточки 

в менюто не са ми активни !

Ами точно това означава.Някои от по-ниско бюджетни машини имат зададени стойности на сорс-кода на операционната система или иначе казано,да работят с определени системи.Преди 4 месеца попаднах на такъв Асус-вместо оптика,пласмасова"тапа",клавиатурата не се отделя,залепена за горния панел,рамта и проца запоени,само харда стандартен,и там беше така,точка в менюто в биос и имаше 2 опции:

1.WIN 7

2.Win 8x

Друго посмъртно не можеш да сложиш,дори дистро на линукс крашваше!

1 hour ago, vertexe said:

Някои от по-ниско бюджетни машини имат зададени стойности на сорс-кода на операционната система или иначе казано,да работят с определени системи...

Няма такъв филм. Нито една машина няма зададен какъвто и да е сорс код където и да е на която и да е операционна система.

Проблемът при Радослав е свързан с въведения от НР "secure boot" . Радослав да влезе в BIOS  и да забрани тази опция. Ако има опция "legacy support" да забрани и нея. Всички операционни системи вървят на всякакви лаптопи, стига да има драйвери и да е конфигуриран BIOS както трябва.

Благодаря ви , но не намерих тези неща в Биос ! Аз , че не съм в час е отделен въпрос , но ... ако може да ми кажеш къде точно да ги потърся !?

Качвам снимки на това , което (не)открих !  

PC020179.JPG

PC020180.JPG

PC020182.JPG

От това, което виждам на снимките излиза, че в този модел опцията е скрита от производителя (стои в секцията Boot Options). Има я обаче във всеки Phoenix BIOS. За да я видиш, BIOS трябва да се "мод"-не, т.е. да се промени малко. Има няколко форума, в които можеш да дадеш заявка за мод-ване, но се съмнявам ,че е по силите ти да минеш процедурата по презаписа на BIOS без да сгрешиш някъде.

Редакция: Пробвай драйверите за Виста 32 бита във 7-мицата все пак (писал си, че не си ги пробвал.)

Edited by gguest

преди 9 undefined[?:часа , gguest said:

Няма такъв филм. Нито една машина няма зададен какъвто и да е сорс код където и да е на която и да е операционна система.

Проблемът при Радослав е свързан с въведения от НР "secure boot" . Радослав да влезе в BIOS  и да забрани тази опция. Ако има опция "legacy support" да забрани и нея. Всички операционни системи вървят на всякакви лаптопи, стига да има драйвери и да е конфигуриран BIOS както трябва.

Клиентът ми е малко далече,но ще направя снимки,ако мога,специално за теб,gguest.Да,свързано е с "secure boot",при активирането на тази опция,точките за операционните системи в BIOS,за които говорим,са неактивни,но изключиш ли "secure boot",за да можеш да бутнеш от външен източник,стават активни и ако e маркирана например WIN 8x,каквото и да правиш,нищо друго не можеш да сложиш,освен зададената OS!Не може да бъде зададено неутрално положение,трябва да е маркирана поне едната опция.Съжелявам,че не мога да си спомня точния модел на машината в момента...Asus X55 нещо беше.....

R;d;

Имам същият лаптоп но нямам проблем с усб  и камерата.Минал съм през всички ОС в момента съм с 10ката.

On 7.12.2015 г.,, dimitar999 said:

R;d;

Имам същият лаптоп но нямам проблем с усб  и камерата.Минал съм през всички ОС в момента съм с 10ката.

Здравейте имам проблем със същия модел лаптоп ,беше с ВИСТА преинсталирахме с Уиндоус 7 и сега не  намираме драйвър за камерата ,работи само когато аз виждам ,но мен не. Моля помогнете

Мисля , че не става само с драйвери.

Опитвах с Driver Pack (руски) и нищо ! Явно има някакво кодиране , но ...ще търся някой за помощ!

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...