Sign in to follow this  
Followers 0
bikerstyle

Лаптопът ми се изключи

8 posts in this topic

Здравейте,

Лаптопа ми ASUS k54hr се изключи без предупреждение. Както си работех и изведнъж "умря". Не се включваше. Потърсих малко из нета помощ и намерих едни стъпки, които следвах и се включи - махнах батерия и зарядно и задържах Старт бутона за 30-60 секунди. Стартира и си работи нормално вече. Не е правил такива проблеми досега. Но наскоро смених рамта с 8GB 1.35/1.5 волта 1600 MHZ и се питам дали не е от нея. Процесора ми чете до 1333 Mhz и старата плочка беше 4GB на 1.5 волта. Съмнявам се да тя да е довела до изключването, но няма от какво друго да е. Та, въпросът ми е да очаквам ли подобни проблеми в бъдеще?

PS: Това, което направих, за да се включи според нета е "static discharge". Рамта е нова и на CPU-Z пише произведена 43 седмица на 2015. Дали факта, че е произведена скоро има нещо общо? Преди да сменя рамта не съм правил тази процедура,

Благодаря!

Edited by bikerstyle

Чистен ли е скоро?

Да, това лято е чистен.

http://www.howtogeek.com/169994/how-to-protect-your-pcs-hardware-from-static-electricity-when-working-on-it/. Според тази статийка трябва да се вземе под внимание статичното електричесто... Това ми е била грешката. Надявам се машината да не е пострадала фатално (за сега работи супер) и да няма такива проблеми вече...

Тази сутрин пак не искаше да запали... Върнах старата РАМ. Защо не се "харесват" с новата? CPU - Pentium B970; RAM - Hyper X Impact 8GB DDR3L - 1.35/1.5V 1600Mhz, non-ECC, unbuffered.

Май ще трябва да намеря само DDR3...1333Mhz...1.5V :(

Edited by bikerstyle

Може проблемът да не е в RAM-та. Имах наскоро такъв случай. Клиент идва с подобна конфигурация за ъпгрейд. 4GB DDR3 1333MHz 1.5V. слагам 8GB 1600MHz 1.35V и бие син екран. Слагам друга, пак. Слагам 2x4GB и след това 1x8GB 1333MHz 1.5V, пак същото. Пробвам с друга OS, пак правеше проблем. Но интересното беше, че с 2x2GB DDR3 1600MHz на 1.35V грам ядове нямаше. Единствено не пробвах BIOS ъпдейт.

Пробвай да ъпдейтнеш, ако не е с последна версия, белким реши проблема - http://www.asus.com/support/Download/3/361/0/5/30/

И  другия път не си купувай Asus ^_^

Днес boot-на със старата рам. Това за биоса ме кара да се замисля, тъй като не го бях предвидил, но се съмнявам той да е проблема, защото рамта си бачка перфектно. Е тва е, че ми изключи компа и не иска да се включва без static discharge... На самата рам както и в CPU-Z пише 1.35V, а на документи е 1.35/1.5. При всички случаи ще я сменя, тъй като искам да съм сигурен, че CPU то и рамта са 1 към 1. Така че ако някой се интересува от Hyper X Impact DDR3L...в момента имам.

Ilian359 от Асуса съм много доволен. Перфектно съотношение качество/цена (лично мое мнение). Лаптопчето си се представя перфектно и никога не съм имал проблеми с него. Така че...

Поздрави!

Нищо им няма на Асусите, даже са си много добри.

Преди време ми се случи една памет да прави номера при надграждане на наличната. Загледах се и се оказа, че платката е мааалко по- тънка. Така или иначе сложих друга памет и не разбрах дали там е проблема, но - сравни старите и новите платки, да не се окаже, че и в случая има разлика. Може там да е "заровено кучето" - контактът с цокъла има преходно съпротивление и капацитет.

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0