Sign in to follow this  
Followers 0
dayana

Toshiba Satellite L655-1GM

6 posts in this topic

Здравейте! На няколко пъти лаптопът ми прави следния номер: когато слушам музика, тя забива и след 2-3 секунди пак тръгва. Понякога даже забива и самия компютър. Също така понякога издава и странни звуци, като скърцане, за 2-3 секунди. Един познат ме посъветва да инсталирам HD Tune -  така и направих. Ще приложа снимка от резултата и ще помоля да ми кажете ако има някакъв проблем и какъв е той :) 

4.png

Здравей

Така като гледам, имаш лоши сектори на твърдия диск. Има вероятност да могат да се оправят, но трябва да занесеш лаптопа си на сервизи или някой който разбира от тези неща. Иначе проблемът със забиването не е задължително да бъде обвързан с лоши сектори по твърдия диск. Може да е изцяло софтуерен, като например проблемен драйвер или нещо по самата операционна система.

Поздрави
Богдан

Edited by god_15

Здравей

Така като гледам, имаш лоши сектори на твърдия диск. Има вероятност да могат да се оправят, но трябва да занесеш лаптопа си на сервизи или някой който разбира от тези неща. Иначе проблемът със забиването не е задължително да бъде обвързан с лоши сектори по твърдия диск. Може да е изцяло софтуерен, като например проблемен драйвер или нещо по самата операционна система.

Поздрави
Богдан

Благодаря Ви за бързия отговор! Да разбирам, ли че не е нужно да се сменява твърдия диск, тъй като ме наплашиха с това ... 

Ами в общи линии е точно това.Лошите сектори нарастват прогресивно.Ако са малко,както са при теб,могат да бъдат "поправени"(отделени от общата карта на плочата),но имай 1 на ум.Това не може да бъде ремонтирано,сменя се харда.1 лош сектор,ако е в началото на четене на MBR на харда,може да направи компа "луд".

Ами в общи линии е точно това.Лошите сектори нарастват прогресивно.Ако са малко,както са при теб,могат да бъдат "поправени"(отделени от общата карта на плочата),но имай 1 на ум.Това не може да бъде ремонтирано,сменя се харда.1 лош сектор,ако е в началото на четене на MBR на харда,може да направи компа "луд".

Мхмм .. ами ако се преинсталира първо, биха ли изчезнали проблемите ? :(

И кой сервиз в София е добър ? 

Мхмм .. ами ако се преинсталира първо, биха ли изчезнали проблемите ? :(

Ако колата ти не може да запали, няма значение с какво е пълен багажникът :)

Хард дискът е за смяна и това не е чак толкова страшно.

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0