Впиши се, за да следиш темата  
Последователи 0
AtanasBG

Повредено захранване?

5 мнения в тази тема

Добър ден!Търся професионална помощ на високо равнище,ако има компетентен човек,който да ми отговори благодаря предварително!Така нека започна със следният проблем.Притежавам лаптоп Acer 9920- 20,1 инчов,който вече много трудно може да се намери.Проблемът е следният: Лаптопът вървеше 6 години без проблем,но един ден просто се изключи горе долу преди 4 месеца.Тогава реших,че дъното ми е починало за винаги.Днес го отворих за пълна проверка и не открих нито един спукан или счупен чип,кондензатор,транзистор и видеото е здраво и процесора също!Когато го включа в захранването започва да издава звук наподобяващ пукане (пук-пук-пук)  и т.н. При много малко вкарване на буксата пука самият вход на захранването ,а когато го вкарам докрай звукът преминава към процесора(смених и процесора със абсолютно същия,но проблемът остава).Идеята ми е да не би да трябва да сменя самият вход(женски) на захранването,защото може да е дефектирало?

Привет,

може да го занесеш на Киро, на 'Руски' 20, и да ти го пробва с лабораторното захранване, ако няма адаптер като твоя.

"...Днес го отворих за пълна проверка и не открих нито един спукан или счупен чип,кондензатор,транзистор и видеото е здраво...." И как разбра че всичко е здраво,защото няма промяна на външния вид на елементите ли?! Целият мост може да е заминал и да изглежда като излязъл от поточната линия!За видеото пък изобщо да не говорим.Като го отвори,на перката имаше ли такава "тапа"?Ако е имало нещо подобно,най-вероятно от прегрчване е заминало нещо(първо обикновенно отпътува видеото,по принцип)!

BLU.jpg

Лаптопите си ги чистя най-редовно и никога не позволявам на перката да се запуши!Просто ме съмнява че е от захранването защото като вкарам кабела дори без да  натискам power бутона се чува пукане.Просто за първи път ми се случва проблем!

Гост
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Отговори на тази тема...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Впиши се, за да следиш темата  
Последователи 0