Sign in to follow this  
Followers 0
alex0039

Заключен хард диск HP Probook 4510s

6 posts in this topic

Здравейте, колеги!
Имам следния проблем със заключен хард диск при HP Probook 4510s, преди около 4 години ходих в един сервиз да ми сложат парола на лаптопа и при включване я искаше, че да стартира windows-a. Онзи ден ми изгоря видео картата на лаптопа и реших да го разглобя и да извадя хард диск-а, че да мога да го пусна през usb и да си копирам информацията, включих го в друг компютър през usb, компютърът го прочете, но като го отворих ми даде, че е заключен. После отворих друг лаптоп Тошиба и сложих този хард диск, включих го и ми даде черен екран и пишеше hdd password тръгнах да пиша паролата и до шестия символ спря и не можеше повече да се пише, а паролата е дълга 18 символа, не мога да го форматирам, защото информацията вътре ми е много важна. 
Някакви съвети как да го отключа и да си извадя информацията или пък някоя програма.
Благодаря предварително. 

Напиши какъв е диска- производител, модел.

Напиши какъв е диска- производител, модел...

Извинявай за късния отговор. 
Ето ти снимка 

11925685_920124388034832_1521381808_n.jpg

Абе играчка си е, пробвай тази процедура, пък...

Първо трябва да си приготвиш една флашка.

от тук изтегли архивния файл на работеш компютър и го разархивирай. Ще видиш папка dos, файл  clnpwd.exe, и HP USB Disk Storage Format Tool.

Отвори папката dos, разархивирай Boot_dos.zip в папка clnpwd.

Инсталирай HP USB Disc Storage Format Tool, сложи една флашка и стартирай програмата като Администратор (върху името с десния бутон на мишока) - изпълни като администратор (run as administrator)

ТАЗИ ПРОГРАМА ЩЕ ТИ ФОРМАТИРА ФЛАШКАТА, т.е. тя или трябва да е празна, или предварително да си записал съдържанието й някъде, иначе го губиш!

Ако флашката ти е под 2GB я форматирай с файлова система FAT, ако е над 2GB - с файлова система FAT32.

Избери Quick Format and Create a DOS startup disk - using DOS system files located at : (отвори папката boot_dos и ги избери.

Натисни START и след това затвори програмата.

Отвори папката clnpwd и копирай папката boot_dos и  clnpwd.exe на флашката. Така флашката е вече готова.

На лаптопа, на който е монтиран диска с паролата сложи флашката, включи го и задай в BIOS да зарежда първо от USB. Ако всичко е наред, като рестартираш лаптопа ще видиш командния ред на dos.

Пишеш c:>clnpwd.exe   и натискаш ENTER

Трябва да видиш

ACER CLEAN PASSWORD UTILITY V1.0
Press 1-3 to clean any password shown as below:
 1. User Password
 2. Supervisor Password
 3. HDD Password

Може да пуснеш и трите. Не съм сигурен, но май WD от този тип си пазят паролата не в самия диск, а в BIOS. Само му указват да я търси и иска.

Дано стане.

Абе играчка си е, пробвай тази процедура, пък...

Първо трябва да си приготвиш една флашка.

от тук изтегли архивния файл на работеш компютър и го разархивирай. Ще видиш папка dos, файл  clnpwd.exe, и HP USB Disk Storage Format Tool.

Отвори папката dos, разархивирай Boot_dos.zip в папка clnpwd.

Инсталирай HP USB Disc Storage Format Tool, сложи една флашка и стартирай програмата като Администратор (върху името с десния бутон на мишока) - изпълни като администратор (run as administrator)

ТАЗИ ПРОГРАМА ЩЕ ТИ ФОРМАТИРА ФЛАШКАТА, т.е. тя или трябва да е празна, или предварително да си записал съдържанието й някъде, иначе го губиш!

Ако флашката ти е под 2GB я форматирай с файлова система FAT, ако е над 2GB - с файлова система FAT32.

Избери Quick Format and Create a DOS startup disk - using DOS system files located at : (отвори папката boot_dos и ги избери.

Натисни START и след това затвори програмата.

Отвори папката clnpwd и копирай папката boot_dos и  clnpwd.exe на флашката. Така флашката е вече готова.

На лаптопа, на който е монтиран диска с паролата сложи флашката, включи го и задай в BIOS да зарежда първо от USB. Ако всичко е наред, като рестартираш лаптопа ще видиш командния ред на dos.

Пишеш c:>clnpwd.exe   и натискаш ENTER

Трябва да видиш

ACER CLEAN PASSWORD UTILITY V1.0
Press 1-3 to clean any password shown as below:
 1. User Password
 2. Supervisor Password
 3. HDD Password

Може да пуснеш и трите. Не съм сигурен, но май WD от този тип си пазят паролата не в самия диск, а в BIOS. Само му указват да я търси и иска.

Дано стане.

Благодаря ти много!
Дано да стане, ще пробвам в скорошните дни  и ще ти пиша.

Edited by alex0039

Това са глупости паролата се пази в хард диска и е невъзможно да бъде премахната по такъв начин.Най лесния вариант за който се сещам е да духнете с духалка видео чипа.Повтарям духнете леко а не да го прегреете и да умре така ще имате работещ компютър за известно време и може да се пробвате да махнете паролата от биоса.По принцип паролите при заключен хард диск се пазят във самия хард диск и махането им е безсмислено освен ако не искате да се разделите със 200 300 лв .

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0