Sign in to follow this  
Followers 0
Guest

Продавам лаптоп НР550 (моля за оценка)

5 posts in this topic

Здравейте. Решил съм да продам настоящият си лаптоп, да добавя още някой лев и да си купя нов. Намерих фирма в Пловдив, предлагаща да ми приспадне стойността на стария от цената на новия. Не съм съгласен, обаче, с оценката, която ми дадоха и искам да се консултирам с вас.
Лаптопът е купен 2009-та година, моделът е НР 550 - оригинално е с Celeron M530 1,73 GHz, 1x1024 MB DDR2 RAM Hynnix 800MHz, 160 GB HDD Seagate 7200 rpm, няма Bluetooth, с 3 USB 2.0 входа, DVD-RW и т.н. (обичайните неща). Сменени са: CPU - Intel Pentium Dual-Core T2370 1,73 GHz, HDD - 320 GB Samsung 7200 rpm, добавена е RAM - 1x2048 MB DDR2 Hynnix 800 MHz (общо 3 GB). Лаптопът е напъно изправен, всичко му работи, хардът няма лоши сектори, батерията издържа максимум ~80 мин. (гледане на филм при минимална яркост на дисплея). Eдинствените козметични "дефекти" са (едва забележимо) потъмняване на тъчпада и потъмняване на пластмасите вляво от него (където си подпирам дланта при писане, 2х7 см. горе-долу). Лаптопът е с оригинални зарядно и мишка НР, както и оргинална чанта. Получената оценка е 130лв. Тази оценка ми се струва крайно занижена. Знам, че едва ли може да се даде коректна оценка без да се види и тества машината на място, но все пак искам да ви помоля за мнение.

130лв. Това си е направо подарък. Давайте го и не се колебайте. Ако го пуснете в продажба за 130лв. не само, че няма да го продадете, но и изобщо никой няма дори да прояви интерес към него. Не може да искате да си продадете 7 годишния лаптоп за много пари, който има сериозни затруднения дори и с Windows. Миналата седмица си купих за 170лв. 2 поколение Core процесор, 750gb, 4 ram. Типично по български си мислите, че старите неща, от които искате да се отървете струват купчина пари. Е не е така...

MyAngel - много искам да видя какъв РАБОТЕЩ лаптоп си си купил за 170 лева със 750GB диск и 4GB  памет.. И то говорим ако не си го купил краден, от заложна къща или от мангала на улицата..

Мето - 130 лева са си добре за машината, предвид какви боклуци се продават за същите или за повече пари. За един умрял Pavilion dv6000, някои 'колеги' искат по 120-150 лева, така, че сам си прави сметката..

130 лева не е висока цена за тази работеща машина.

Днес, колега взех Acer 5744 4gb 500gb p6200 за 160лв. ;)

Взе - от заложна къща, от човек на зор, от някой циганин на улицата? РАБОТЕЩ?

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0