Sign in to follow this  
Followers 0
Guest

проблем при инсталация на уиндоус 7

11 posts in this topic

Машината е асус asus x550jk-xo058d със ССД самсунг ево 850 250гб и без ЦД. С уиндоус 10 нямаше никакъв проблем при инсталацията. По различни прични реших да го сменя със седмица. Без проблем успях да буутна от флашка и всико е ок до момента в който натисна бутона "Instal Now", следва прозореца от снимката. 

2015-08-12 00.30.23.jpg

Аз лично,на тази машина най-ниската версия,която успях да и сложа,беше Win 8.0 !Инстала на 7 успях да го запусна с 1000 врътки и на около 50% инсталатора крашва!С 8.1 също всичко мина точно,но седмицата-греда!Мисля,че производителите на хардуер започнаха да слагат на биосите конкретни протоколи,за да могат да си продават бозиците бизнес партньорите им от M.Soft :)

Съгласен съм с теб. На такава машина обаче съм подкарвал win7 без проблемно, но през CD. Вслучеят такова липсва. Пробвах и с различни дравъри за SATA, но не съм много наясно какво правя и не успях да стигна до никъде.

Просто смени USB-то с друго от другата страна и ще тръгне. :D много често бъгват така

Това беше първото нещо което опитах. Не става с нито едно от трите USB-та, като едното предлолагам е 2.0

Зареди инсталацията от 2.0 и виж дали ще стане.

god_15 да, така е, но както вече казах не иска и през 2.0, аз и от него започнах. Наскоро опитах пак и същият резултат. Пробвах и с AHCI driver, предполагам не съм уцелил верният.

Може да пробваш от външно DVD да го инсталираш. Също така, ако е взет от нас и имаш възможност, ела до офиса ни и ще помогна за инсталацията.

Edited by god_15

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0