Sign in to follow this  
Followers 0
Guest compaq

Compaq 6910p не се включва

3 posts in this topic

Здравейте.Проблема е следния. Вчера включих една батерия от compaq 6715s ако не се лъжа. Сложих я докато лаптопа беше включен. В момента в който я сложих започна едно жужене след което веднага изключих лаптопа от зарядното. Затворих го но той отново се включи след което премахнах батерията. След това нито с батерия нито на ток проссто издъхна и не включва. Когато сложа батерията от другия лаптоп обаче лампата долу която е светва което значи че ток има. Обаче когато натисна бутона за включване само светва диода му и нищо. След като изгасне бутона светва долния индикатор и до там. Когато опитам само на ток. Светва индикацията и до там. Windows 8.1 e. Зарядното е универсално марка Havit. 18.5V е оригиналното но на това съм го сложил на 19V. Благодаря предварително.

Сложил си дефектна или несъвместима батерия. Трябва да се отвори и да се проследи захранването на дънната платка, това обаче може да стане само в сериозен сервиз. Това, което си чул е звук на дросел от захранващата верига и най- вероятно има изгорял активен елемент вътре, който трябва да се смени.

1 person likes this

Благодаря за отговора и помощта. Лаптопа явно е за сервиз. Не мисля, че си струва за този стар лаптоп, но пък си ми върши работа. Отново ви благодаря за компетентния отговор!

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0