Sign in to follow this  
Followers 0
Guest Живко

Проблем с USB 3.0 при Lenovo Y510P

3 posts in this topic

Здравейте имам Lenovo Y510P и от както съм го взел ми създава един и същи проблем. Лаптопа има 3 USB порта 3.0 (2 светло сини и един жълт) , но когато реша да свържа външен хард или флаш памет към тях ми излиза балонче с удивителна на което пише : Това устройство може да работи по-добре ако го свържете към USB 3.0 . Пробвах с последните драйвери, ъпдейтнах си биоса, но това продължава да излиза. В device manager ми разпознава портовете като USB 3.0, използвам Windows 7 Ultimate 64 bit пробвал съм и с 8.1 но проблема си е на лице. Някакви съвети как мога да го реша ??? Благодаря предварително :)

Ако трансфера е бърз, то можеш да игнорираш това съобщение. Също така за 3.0 портовете трябват и 3.0 устройства, а ако слагаш такива, които са 2.0, то може би от това бъгва и изписва конкретното съобщение.

Устройствата които поставям са USB 3.0, информация от 3.5 GB (примерно филми) се сваля за около 10 мин. като започва с 90MB/s и към средата пада на около 10 MB/s което не мисля че е много бързо :) . Консултирах се и с други които ми казаха че портовете ми били от първо поколение USB 3.0 които били с 6 пина а по новото били с 9 пина и затова отчитало грешка, но аз не мога да се съглася защото проверих из нета даже мисля че беше ваша статия за видовете портове и там са описани първо поколение са с тъмно син цвят, след това излизат със светло син и жълт цвят като жълтия е always on, a разликата между тъмно синия и светло синия порт не беше описана в статията. В началото и жълтия порт не работеше по-предназначение в смисъл като е изключен компа неработеше, но след като си ъпдейтнах биоса това се оправи но другия проблем остана. Някакви други идеи ? :)

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0