Впиши се, за да следиш темата  
Последователи 0
Panko

Проблем с батерията на HP 6735s.

9 мнения в тази тема

Здравейте,

донесоха ми за ремонт и почистване въпросният лаптоп HP 6735s, лаптопа се включваше обаче грееше много, разглобих го и го почистих, смених му термопастата и лепенката, измих радиатора и смазах вентилатора.
Инсталирах му Win 7 Ultimate 32bit, инсталирах всичките драйвери и програми, инсталирах му всички актуализации и вече работих на него около 6 часа без никакво загряване, температурите бяха по-ниски от нормите, защото ползвам отделна охладителна система. Започнах да инсталирам последната програма антивирусната и компютъра се изключи внезапно. На допир беше по студен от телесната ми температура.
От тука започва същинската част:
Лаптопа когато се опитам да го включа, видях, че на буксата на адаптера има жълто диодче което мига 8 пъти, в сайта на HP тази грешка означава, че има недостиг на захранване. Реших, че проблема е в захранването, пробвах с 65, 90 и 120 ватови захранвания, от работещи машини отново същата мигаща светлина.
Когато махна и сложа батерията светкат за кратко 2 диода син и жълт - това било нормално според сайта на HP.
Баба има същият лаптоп, само, че е COMPAQ и сложих батерията на нейният лаптоп и го включих и Win-а ми показа, че батерията е заредена на 89%, а програмата за батерията на HP ми каза, че батерията трябва да се калибрира - дотук ОК, само, че батерията не може да се разреди защото е заредена на 89% и като изключа зарядното работи 2 минути и спира, пускам компа отново и батерията е заредена на 92%. Когато се зареди на 100% е сложих на "неработещото" HP и то запали включи се Windowsa, но батерията не се зарежда от зарядното и компа се изключи, пак сложих батерията да се зареди - пак тръгна и така е и до сега и не иска да започне да се зарежда батерията.

Пробвах и хард ресет, пробрах и калибриране на батерията с F2 - без ефект.

Някой срещал ли е подобен проблем от Вас колеги, да даде някакъв съвет какво може да се направи, ще съм Ви много благодарен.

Имал съм подобен случай и го занесох на сервиз. От там му бяха сменили северния мост, ако си спомням правилно. Но не ми се вярва точно там да е проблемът. А ако сложиш от Compatq-a батерията, какво става? Иначе не е изключено да е изгорял някой контролер на дъното.

Батерията на Compaq-a не работи.

Вчера пробвах с на един приятел зарядното(явно имат някаква защита тези HP-та, защото пробвах с зарядно от DELL и заместител), тръгна лаптопа.
Включих го с неговото зарядно ( БЕЗ БАТЕРИЯ ), тръгна без никакъв проблем.
Пуснах му хирен, да му изчистя бад секторите на харда, но когато станах сутринта лаптопа беше загаснал, защото беше станало токов удар и сега пак същата мигаща светлина.
Обаче пробвах неговото зарядното на друг лаптоп, не работи както трябва и прегрява адски много.
Като дойде новото зарядно и като направя тестовете ще Ви кажа дали е било от него или има друг дерт.

Лаптопа, работи вече 2 дена без никакъв проблем.
Проблема е бил в дефектно захранване.
И защото пробвах 3 работещи захранвания от DELL, най-вероятно HP имат някаква защита или просто пинчето е по-късо на DELL-ските захранвания.

Dell зарядно на HP машина няма да зарежда батерия, но ще включва и обратното важи също, пинчетата на едното е импулс, на другото 10-15V

1 person likes this

Зарядните от HP стават на DELL и не зареждат батерията но тези от DELL в повечето случаи не стават за HP.Това е така защото определянето на това какво зарядно е включено при HP  е аналогово тоест според напрежението от средния пин се определя какво захранване е включено.При DELL има чип в които има записан сериен номер и колко вата е зарядното.

И аз имам проблем с батерията - не е идентичен, но е близък. При мен батерията не иска да се зареди над 85% (83% avaible (plugged in, not charging))?! Махна ли захранването - до 2 мин. лаптопа се изключва, без да дава какъвто и да е признак, че батерията му пада?! Изключва се (приемаме, че е <5%), опитвам се да включа машината - не пали. Вадя батерията и я слагам пак - тръгва и показва 80% (примерно). и след 2-3 мин. отново угасва?! Зарядното ми е оригинално и си работи без грешка. Имам 2 таквиа лаптопа и другия работи и със двете зарядни перфектно?!

Пробвай това;
Изключи лаптопа, махни му батерията и го включи на зарядно, влез в Device Manager/Диспечер на устройства, цъкни на Battery/Батерии и деинсталирай Microsoft AC Adapter и Microsoft ACPI-Compliant Control Method Battery.
Изключи компютъра, вкарай батерията и след това го включи.
Влез отново в Device Manager/Диспечер на усторйства и натисни горе на Scan for Hardware change/Сканирай за хардуерни промени.
Windows-а ще открие автоматично същите драйвери и ще ги инсталира.
Ако това ти помогне прочети как се прави калибрация на батерията за твоят лаптоп.

Възможно е да се е омазал самият драйвер, помагало ми е на няколко лаптопа, на други не се е премахвал проблема.

Пробвай нищо не губиш.

Другото нещо което можеш да пробваш е да вземеш друга батерия от някъде и да пробваш дали прави същият проблем, ако не го прави, значи батерията ти е проблема. Ако проблема не се реши с друга батерия е доста вероятно контролера да е заминал.

Гост
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Отговори на тази тема...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Впиши се, за да следиш темата  
Последователи 0