black_ice

Проблем с HP G72

12 мнения в тази тема

Донесоха ми лаптопа и казаха, че не стартира. При пускането тръгна вентилатора и светнаха индикаторите на wifi и power бутона, но не и екрана. След 2-3 рестартирания се появи и картина - no boot device found. Смених му диска, пуснах го отново, влезнах в биос и настройх да буутва от СД. След записа на настройките, машината се зачуди за около 5 секунди и се рестартира. След рестарта картина няма. Вентилаторът си върти светят индикаторите на wifi и power бутона и нищо. Пробвах и на външен монитор - няма картина. Въпросът ми е дали се е прецакал биоса или има нещо по дъното ?

Edited by black_ice

В моментите, когато няма картина, caps lock мига ли и колко пъти? Иначе и според мен е за мост. Търсих да видя с кой мост е - Intel HM55 e 'чудесен мост' :)

Edited by Argus

caps lock мига ли и колко пъти? Иначе и според мен е за мост. Търсих да видя с кой мост е - Intel HM55 e 'чудесен мост' :)

не

Проблема му е в Ati - картата!!! Често срещан проблем, получава се от не добро охлаждане и прегряване на лаптопа - чипа е - ati- 216-0774009, само смяна с нов и подобряване на охладителната система или смяна с нова е решение.

1 person likes this

mr_spirit - ATi-то води ли се като част от чипсета (тоест като северен мост) или си е отделно?

Когато изпишеш модела на чипа можеш да прочетеш всичко за него - 216-0774009 -

Графичен чип AMD 216-0774009
1 person likes this

Отделно е някой ревизии на този лаптоп имат 2 видеа интелско и ати-то но факта че не свети показва че този не е от тях.

Гост
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Отговори на тази тема...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...