Sign in to follow this  
Followers 0
Guest георги

Рам за acer v3 771G

24 posts in this topic

Здравейте.Програмата еверест ми показва че машината ми има 4 слота за памет и поддържа 32 гб рам,аз отворих лаптопа и виждам само 2 слота,заетите с по 2x4 GB RAM.Въпроса ми е аз ли невиждам къде са или еверест бърка.Благодаря предварително.

Има два варианта на машината - с два и с четири слота.

Има два варианта на машината - с два и с четири слота.

Значи все тая какво показва everesta,моята е с 2?

В случая Еверест използва информация от база данни, а не прави проверка на хардуера.

Малко бъркаш в момента,всъщност Еверест дава и текущо положение на хардуера.Гошо,разрови се в опциите-дава броя на слотовете,максималният обем поддържана памет,в момента заетите слотове,с подробни данни за всяка банка,на съответният слот.Търси в "Компютър"/"DMI"/"Модули памет".Може да има малко разлика в менюто,в зависимост от дъното и чипсета,но ти дава инфото за реалното положение на машината.

Малко бъркаш в момента,всъщност Еверест дава и текущо положение на хардуера.Гошо,разрови се в опциите-дава броя на слотовете,максималният обем поддържана памет,в момента заетите слотове,с подробни данни за всяка банка,на съответният слот.Търси в "Компютър"/"DMI"/"Модули памет".Може да има малко разлика в менюто,в зависимост от дъното и чипсета,но ти дава инфото за реалното положение на машината.

Точно там ми излиза че имам 2 слота заети от 4 и максимална рам 32гб.Пробвах и с други програми,пак същото

Точно там ми излиза че имам 2 слота заети от 4 и максимална рам 32гб.Пробвах и с други програми,пак същото

Хм..странно.Лично на мен не ми се е случвало да ми дава грешно инфо за хардуер!Щом и други приложения дават същата информация,машината това им казва...може да е използвано дъно с поорязани функции.Имах случай с Тошиба,чисто нова машина,закупена преди ден,нисък ценови клас, и при инстал на 8.1,упорито си твърдеше че има оптика,дори излизаше като устройство в диспечера на устройствата,прие командата"забрани"от биос,а оптика нямаше!Беше премахната за сваляне на цената,на мястото и имаше само пластмасова"тапа" :) Ти само капака от долната страна ли махна,за да провериш визуално?Някои машини имат рам-слотове и под клавиатурата,провери инструкцията за твоя TAG номер.

Да само капака махнах,не съм го отварял целия.Под капака има 2та слота,2 места за хард и едно за mSATA.Казваш че има вероятност да са под клавиатурата???

Не, не са под клавиатурата. Ако до двата слота има празно пространство с контур от спойки за другите два слота, които липсват, то значи не са запоени за конкретната партида.

Не мисля че те разбирам, но ми изглежда че си е добре. Имам снимка ако може да се прати тук. ...

В more replay options можеш да качиш.

Георги,прочети малко по-внимателно горният ми пост и ще разбереш.Колегата има пред вид,че твоето дъно се използва и на по-"натоварен"модел Acer,с 4 слота рам.Твоят модел е по-евтин,слагат същото дъно,поорязват го тук там,има места за още 2 слота рам на дъното,но производителя не ги запоява на евтиния модел(твоя),но и не ги забранява на чип-сета и той ги "вижда".

И колкото пъти "питаш"машината,тя толкова пъти ти казва че има 4 слота,а те са само 2!

Георги,прочети малко по-внимателно горният ми пост и ще разбереш.Колегата има пред вид,че твоето дъно се използва и на по-"натоварен"модел Acer,с 4 слота рам.Твоят модел е по-евтин,слагат същото дъно,поорязват го тук там,има места за още 2 слота рам на дъното,но производителя не ги запоява на евтиния модел(твоя),но и не ги забранява на чип-сета и той ги "вижда".

И колкото пъти "питаш"машината,тя толкова пъти ти казва че има 4 слота,а те са само 2!

Разбрахте напълно и мисля че е точно така.Само се чудя каква е ползата от тия програми щом ти дават дефакто погрешна информация...а и още нещо,възможно ли е въобще двуядрена машина да поддържа 32гб рам?

Ето това е като твоята машина. Там, където съм оградил в червено, има изведени пинове на платката, но няма физически слотове.

post-4228-0-14942000-1434313557_thumb.pn

1 person likes this

Тогава при тази неверна инфо на AIDA,как мога да разбера колко рам ми поддържа машината?

Процесора поддържа до 32GB, но понеже DDR3 плочките са до 8GB, то ще можеш да сложиш максимално 2x8GB, тоест 16GB общо.

Благодаря на всички за отговорите.Отивам да си търся 2X8ГБ :thumbsup:

Принципно има и 16GB, но са супер редки и скъпи, тоест няма да са ти оферта, защото най-малкото ще трябва да ги поръчваш от чужбина.

Аз живея в чужбина и намерих ,2x8 gb за 70 евро,мисля че цената е добра,не съм ги взел още защото се чудя има ли смисъл.Дали тези 8 които имам не са ми достатъчни?

Edited by Georgi1

Достатъчни за какво?За фейса ли?Така и не каза,за какво беше цялата олелия-да разцъкаш някоя игра ли?Многото рам няма да помогне,ако игрицата е с високи изисквания към видеото(пък те почти 90% са).Сподели за какво ти трябва повече рам и да решим въпроса?

Достатъчни за какво?За фейса ли?Така и не каза,за какво беше цялата олелия-да разцъкаш някоя игра ли?Многото рам няма да помогне,ако игрицата е с високи изисквания към видеото(пък те почти 90% са).Сподели за какво ти трябва повече рам и да решим въпроса?

Извинявам се за олелията,просто седнах да си видя параметрите на машината и реших,че като има 4 слота да сложа малко повече рам,но то излезе че няма.Искам да сложа за да работи по добре,не за нещо специално.

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0