Sign in to follow this  
Followers 0
Guest veronika_angel

HELP

6 posts in this topic

Здравейте...Много се нуждая от съвет поради липса на компетентност във тази сфера..Искам да си купя лап топ и се спрях на марката тъй като казват че е най-добрата..Та това което търся е памет...добър звук..добра картина и да не забива..да е качествен и да не е както последният ми който се оказа пълен боклук..Не ми трябва за игри и тежки програми...Та смятам че ми подхожда LENOVO G510/59431891 Според вас заслужава ли си? Или може би пък LENOVO G50-70/59431795 но не мисля че се нуждая от толкова мощен комп ..Също така се чудя тези модели защо се продават само в България(до колкото разбрах)...Надявам се да ми помогне някой със съвет...

Здравейте

Всъщност първия лаптоп (G510) е с малко по-производителен процесор, защото i7-мицата в G50 е нижко-волтажна и съответно цели да предостави по-дълъг живот на батерията при относително голяма производителност. Двата модела не се продават само в България, може би конкретните конфигурации (макар, да не ми се вярва да е точно така), като партидните номера 59431891 и 59431795 са уникални за всяка страна. Може ли да поясните за какво точно ще се използва лаптопът, за да предложа подходящи машини? Лаптопите с по-качествена аудио система започват от около 1300 лева.

Поздрави

Богдан

Ами за интернет..складирване на снимки музика итн. :) .....Единственните програми които ползвам са office...windows movie maker i picasa..Принципно за нищо друго..Имам лошият навик да си разхвърлям файловете навсякъде и да отварям на веднъж много страници :blush: .. и по този начин претоварвам лап топа..А колкото до тонколоните нямам особенни изисквания понеже ползвам отделни така или иначе...Споменах ги понеже последният ми лап топ нямаше добър звук ...страшно тих и на 6тият месец едната тонколонка изгоря и не ми се иска пак така да стане нали разбирате...Многоо ще съм ви благодарна ако ми дадете съвет :clap:

За вашите нужди най-добре се насочете към лаптоп с конфигурация Core i3 или Core i5 процесор (не е от значение дали ще е ниско-волтажен, понеже не се нуждаете от голяма изчислителна производителност) с вградена графика (нямате нужда от графичен чип със собствена памет), препоръчително е да има SSD (така няма да се "влачи" зареждането на операционната система и програмите) и поне 4GB оперативна памет. Бих предложил следните модели:

HP 450 G2 - най-доброто решение според мен за бюджета Ви. Съчетава всичките ми препоръки от по-горе. Корпусът е относително тънък, като сглобката е добра. Капакът е с приятно гумирано покритие, а в зоната около клавиатурата и тъчпада е използван алуминий. Единственият минус на модела е, че е труден за почистване и е препоръчително да се занесе на сервиз, когато усетите, че се е задръстил с прах.

Fujitsu LifeBook A544 - Този модел е много добро бюджетно решение, отново съчетава моите препоръки от по-горе, като също така е лесен за ъпгрейди и почистване. Като сглобка е добре направен, но е изцяло изработен от пластмаса. (както повечето лаптопи в този ценови диапазон)

Acer TravelMate P236 - Този модел е може би с най-добра изработка от трите. В изработката на горната част на капака е вложен алуминий. По-малък е като размер, което го прави лек, компактен и удобен за пренасяне. Отново е относително лесен за почистване. Ако нямате проблем с по-малкият екран, то мисля, че това подходящ избор. Единственият минус на модела е липсата на SSD, но ако изявите желание ниже да му направим такъв ъпгрейд, като заменим твърдия диск с такова.

Също така бих Ви посъветвал да не се придържате към определена марка, всичко опира до конкретни модели в ценовите класове.

Надявам се, да съм бил полезен!

Поздрави

Богдан

Привет отново драги Богдане .Мнооого мноого съм ви благодарна че ми отделихте внимание и така аналитично ми обяснихте всичко...Съветите ви ми помогнаха...Ако не ви е трудно може би бихте могли да ми препоръчате нещо от Lenovo..Toshiba или Asus‎.....Просто съм имала HP и ACER и нямам добри спомени squint emoticon <_< така че този път си казах Lenovo или Toshiba или Asus защото чувам много позитивни отзиви за тези марки ..Сигурна съм че посочените от вас са много добри и естествено че ще ги имам на в предвид.. Но много ми се иска нещо различно този път.. :blush:

Здравейте отново!

В момента изброените по-горе три модела в конкретните конфигурации са най-добрия избор за Вашите нужди. От ASUS и Lenovo бих Ви насочил към следните конфигурации и модели:

Lenovo ThinkPad Edge E550

http://laptop.bg/laptops-lenovo-ThinkPad_Edge_E550-lenovo_thinkpad_edge_e550_20DFS00M00

http://laptop.bg/laptops-lenovo-ThinkPad_Edge_E550-lenovo_thinkpad_edge_e550_20DF004RBM

Lenovo Z50-70

http://laptop.bg/laptops-lenovo-Z50_70-lenovo_z50_70_59432120

http://laptop.bg/laptops-lenovo-Z50_70-lenovo_z5070_59432110

ASUS F555

http://laptop.bg/laptops-asus-F555-asus_f555lb_xo009d

От изброените Edge E550 е най-подходящ като съчетание на технически характеристики и качество на изработката. Z50-70 има по-добър дизайн и може би най-добри говорители, от всички споменати модели до момента. F555 е с ниско-бюджетна изработка на корпуса, за да предложи по-мощен хардуер за цената си. Какъвто и модел да вземете, то горещо препоръчвам да му се сложи SSD, за да може да използвате пълния потенциал на системата.

Поздрави

Богдан

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0