Sign in to follow this  
Followers 0
dobo984@mail.bg

Прегряващ Asus

3 posts in this topic

Здравейте, "изчетох" целия гугъл и сума ти форуми, но нищо съществено.

Лаптопа ми е Asus K50AB и прегрява, но досега не се е изключвал поради това, може би защото има охладителна подложка и до някаква степен помага...

С включена Мозила температурите са около 60 градуса, пусна ли няколко таба и някоя браузър игра примерно, скачат на 70+, а преди малко направих тест от AIDA, качи на 84 градуса. Не знам доколко са реални тия градуси, като си сложиш ръката пред радиатора наистина е топъл въздуха. Имам в нас малък термометър с дисплей, а от другата страна желязо, което измерва температурата (и е доста точен), поставям го там от където излиза въздуха - максимум до 60 градуса стига. То е разбираемо, че навътре температурите ще са по-високи, но пък да има 20 градуса разлика - не вярвам?!

Друг проблем е, че вентилатора включва на по-голяма скорост на около 80 градуса, няма ли как да го направя да включва на 70?

Чистен е скоро, както и вентилаторчето и "радиатора" от където минава въздуха, също така му е сменяна термо пастата...

От прочетеното разбрах, че AMD-тата попринцип са си "печки", но не знам дали е нормално до такава степен.

Благодаря предварително!

Къде ги гледаш тези градуси ?

Нормално АМД и АТИ комбинация да е по-топличък .

Навън също е топло ...

Теста на Аида стрес на какво беше та стигна 84 ?

Вентилатора можеш да пробваш с "фен контрол" , друг вариант (едва ли има опция в БИОС) не се сещам .

Лаптопа ми е Asus K50AB и прегрява

От какво съдиш,че прегрява?От горещият въздух от охладителя?По-скоро се притеснявай,ако въздушният поток е хладен!За да имаш база за преценка,не чети мнения на "познавачи" за "печки",ами си намери температурните граници на машината.Най-точно е в CPU WORLD,намери проца,серията,ревизията,и т.н.В графичен режим са показани температурните стойности в нормален режим,максимални граници,минимални и т.н.Сравни ги с показанията на AIDA и сравни резултатите.Ще получиш точното състояние на системата си,сравнено с данни,дадени от производителя на хардуера.

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0