Sign in to follow this  
Followers 0
makhai

Избор на нов лаптоп

8 posts in this topic

Привет на всички! Тук съм за съвет относно покупка на нов преносим компютър. Доскоро имах HP ProBook 450 I7-4702MQ, 15.6", 8GB, 1TB. Бях доволен от машинката, но ми беше открадната. Сега се целя в нещо по-евтино, което ще се ползва през повечето време като настолен компютър с отделен монитор. Основното предназначение ще е сърфиране в нета и гледане на филми, но от време на време (2-3 пъти в седмицата ориентировъчно) ще се ползват и AutoCAD, AutoCAD Civil 3D + някои по-леки инженерни програмки. Моля за вашите компетентни мнения за някакъв компромисен вариант. Благодаря предварително!

Здравейте

Какъв бюджет е предвиден?

Умишлено не споменах горна ценова граница, понеже теоретично мога да отделя и повече пари. Но предвид скорошната кражба не искам да инвестирам толкова много. Иска ми се нещо до 800лв, но не знам дали ще е достатъчно предвид програмите, които използвам вкъщи от време на време. Както казах търси се компромисен вариант, доколкото програмите да не забиват на 5 секунди :)

Като цяло, проблема на i5-ците е, че вече почти всички са ниско-волтажни и запоени за дънната платка (с U накрая на модела, а не с М или H) и съответно има вероятност да не са достатъчно задоволителни като производителност. Например Core i5-4210U е на едно ниво като производителност с Core i3-4000M, който е с нормален волтаж. Другото лошо нещо е, че M (с нормален волтаж и използват сокет) процесори повече няма да видим, а H (с нормален волтаж, но запоени на дънната платка) ще стават все по-голяма рядкост и ще се срещат основно в по-скъпите лаптопи. Бих препоръчал комбинация от Core i5/i7-5xxxU процесор и SSD ъпгрейд. Ще върши добра работа, но със сигурност няма да изчислява толкова бързо, както с Core i7-4702MQ. Въпреки това, заради SSD-то машината ще бъде доста по-пъргава. Друг добър вариант е лаптоп с Core i3-4000M и пак ъпгрейд с SSD. Тук предимството е, че ще може да замените процесора с Core i7-4xxxMQ когато решите за удобно. Единствения недостатък е, че ще трябва да се занимавате да си търсите процесор и след това да го занесете в оторизиран сервиз за ъпгрейд.

Точно него гледах вчера, но поради ограниченото свободно време, в което имам достъп до нета, не успях да прочета много мнения. Ако някой има такава машинка, ще съм благодарен да прочета мнение (и специално за охлаждането).

G510 има две разновидности. Едната е с алуминий в зоната на palmrest-a и два heetpipe-a, а другата е изцяло от пластмаса и един heetpipe. За съжаление конкретния модел е във втората разновидност. И все пак охлаждането трябва да се справя достатъчно добре, като се има предвид, че е по същия начин е устроено охлаждането в ProBook 450.

post-9038-0-81253100-1431094931_thumb.jp

post-9038-0-03602400-1431094944_thumb.jp

Благодаря за информацията! Засега май ще се задоволя със стария настолен компютър, събирайки повече лев и инфо за преносим :)

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0