Bojidarotrazlog

Asus x50z не иска да се включи

11 posts in this topic

Лаптопът ниска да се включи. По време на работа се рестартирваше след това започна да се включва трудно (натисках копчето за включване и след известно време се включваше) а сега вече изобщо не иска да се включи светне индикатора и до там. Моля ако някой знае как да се оправи нека да сподели мнението си.

П.П Нов съм и за първи път пиша тема и моля да ме извините за допуснати те грешки.

Тествай със следните неща махаш батерията и зарядното

1) почистване на РАМ памети с гумичка
2) преглеждане на адаптера колко волта показва

3) сменяне на процесора (чест проблем на тези асус е дефектирал процесор)

4) видео чип най кофтито

1 person likes this

Ако лаптопа не е бил почистван от много време, то най-вероятно изключванията се дължат на прегряване, от което съответно е дефектирал северния мост.Често срещано явление при AMD/ATi базирани лаптопи.

1 person likes this

Аз го карах на един приятел които се занимава с компютри и тои ми каза, че дъното е изгоряло възможно ли е и това да е проблема. Лаптопът не е почистван отдава и много време играех на него може и да е прегрявал. Сега ще пробвам някои от съветите ви. Благодаря за помощта.

Edited by Bojidarotrazlog

Това е лаптопът според мен много е прегряван ако някои може да каже точно от къде му е проблема ще му сам много благодарен http://prikachi.com/images.php?images/602/8041602y.jpg

П.П ADONES почистих рам паметта с гумичка но пак не тръгна а за другите съвети които ми даде се затруднявам да ги направя. Ако има някои които би искал да ми помогне нека да пише на лс да му дам skype и да решим проблема заедно

Edited by Bojidarotrazlog

Не знаех, че лаптопи могат да се поправят по Skype.

Естествено, че дъното е изгоряло. Просто в един лаптоп други платки няма.

god_15 е написал най-вероятната причина за повредата.

ilian359 казах skype защото мога да му пусна камерата и да види какво е положението на лаптопа и ако има нещо което да се направи да ми го казва и да наблюдава да не объркам нещо.

Добре си го измислил. То хубаво - вече Skype замества платените комуникации. Ама кой извършва сервизна дейност безплатно?

М да много си прав са не разбрах дъното ли е изгоряло за да знам дали мога да го оправя.

Най-вероятно може да се спаси положението с raball или замяна на северния мост. За целта трябва да отидеш до сервиз и там да го погледнат. Ако наистина се наложи ремонт на дъното, то той ще излезе около 100-150 лева, като предполагам ще ти дадат и 3 месеца гаранция. (поне такава е общоприетата практика) Аз лично бих потърсил ново дъно, наместо да се занимавам с ремонт, а и може да излезе по-евтино като цяло. Пусни тема в раздел "Борса", че търсиш дъно за модела. Също имай предвид, че може и процесора да е предал Богу дух. (водейки се по твърденията на Adones, че често дефектират) Във всеки случай ходенето ти до сервиз няма да се размине, освен ако не искаш да изпробваш някоя екстравагантна идея, като например reball в домашни условия с кухненската печка. :D (това последното не те съветвам да го правиш)

Най-вероятно може да се спаси положението с raball или замяна на северния мост. За целта трябва да отидеш до сервиз и там да го погледнат. Ако наистина се наложи ремонт на дъното, то той ще излезе около 100-150 лева, като предполагам ще ти дадат и 3 месеца гаранция. (поне такава е общоприетата практика) Аз лично бих потърсил ново дъно, наместо да се занимавам с ремонт, а и може да излезе по-евтино като цяло. Пусни тема в раздел "Борса", че търсиш дъно за модела. Също имай предвид, че може и процесора да е предал Богу дух. (водейки се по твърденията на Adones, че често дефектират) Във всеки случай ходенето ти до сервиз няма да се размине, освен ако не искаш да изпробваш някоя екстравагантна идея, като например reball в домашни условия с кухненската печка. :D (това последното не те съветвам да го правиш)

Ако ще се прави ремонт, аз бих сменил моста с нов (стига той да е проблема, разбира се), с гаранция. Купуването на дъно втора употреба, което е напълно вероятно да е само нагрявано и закрепено да изкара от ден до пладне, не е оферта. Ако ще е цяло дъно - да е пак с гаранция поне 2-3 месеца.

1 person likes this

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...