snipeman

Windows (7) Experience Index разминавания!?

2 posts in this topic

Здравейте. Имам лаптоп HP 550. "Оригинално" машината беше с процесор Intel Celeron M 530. До неотдавна системата беше:
CPU: Intel Celeron M 530
RAM: 2x1 GB DDRII PC2-6400s
HDD: SAMSUNG 320 GB 5300 rpm
Windows Experience Index ми показваше:
Processor: 4,6
Memory: 4,6
...................
Primary hard disk: 5,9

Преди няколко седмици смених процесорът с Intel Pentium Dual Core T2370. Разликата в работата на системата беше осезаема! Windows Experience Index-a се промени на:

Processor: 4,9
Memory: 4,9
...................

Primary Hard disk: 5,9

Миналия петък, отваряйки писмо в abv.bg явно хванах вирус, машината се рестартира и после започна да се "влачи". Преинсталирах WIndows-a, инсталирах си всички update-и и т.н. НО, системата не работи както перди това! Едно, че е по-бавна, второ, че охлаждането работи с по-висок интензитет, а проверявайки температурите - те са малко (около 5 градуса) по-ниски от преди!? Windows Experience Index-a в момента показва:
Processor: 4,5

Memory: 4,6

....................
Primary hard disk: 5,3

Знам, че Windows Experience Index, не е най-точната "оценка", но разликите са меко казано странни!? Инсталирам с един и същ Windows 7, а "стандартното" натоварване е едно и също при всеки "тест" (avast, skype, rocketdock, feed demon, MS outlook...). Прави ми впечатление и, че скоростта на процесора "скача" от 1,73 GHz до 780 MHz!?

1. Влез в компютъра чрез акаунтa си, който има администраторски права.

2. Кликни Start , напиши msconfig.exe в Start Search полето, и след това натисни Enter, за да стартираш помощната програма за конфигуриране на системата.

Забележка Ако се появи подкана за въвеждане на администраторска парола или за потвърждение, трябва да въведеш паролата или потвърждението.

2440068.png

3. От General раздела, щракаш върху Selective Startup опция, след което натискаш, за да изчистиш елементи в квадратчето. (Ако Boot.ini отметката не е дадена като опция.)

2440069.png
  4. От услугите раздела, щракаш, за да избереш всички услуги Microsoft Hide квадратче, и след това щракаш върху Изключване на всички (HIDE ALL Microsoft Services).
    2440071.png

Забележка Тази стъпка позволява услуги на Microsoft да продължават да работят. Тези услуги включват Networking, Plug & Play , Logging Event, Error Reporting, и други услуги. Ако забраниш тези услуги, може да изтриете завинаги всички точки за възстановяване. Не правете това, ако искаш да използваш System Restore Utility заедно със съществуващите точки за възстановяване.

5. Кликнете OK , след което щракнете върху Restart .

Идеята - това се нарича clean boot - т.е чист старт, без излишни приложения. Направи го, стартирай си Windows EXPERIENCE INDEX и виж какви стойности ще ти отчете.

6. Напиши ги тук след като имаш резултат, интересно ми е дали ще има разлика.
Edited by BGLAPTOPS
1 person likes this

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...