Sign in to follow this  
Followers 0
AlexTomov

FPS DROP ASUS K550L

2 posts in this topic

Здравейте хора! Имам проблем някъде от месец насам , просто в някакво чудо се виждам! Ще почна с предисторията за да проследите и най-вероятно да откриете проблема ми , който аз очевидно не мога... Всичко започна преди 1 месец , казаха ми да си дръпна GEFORCE experience... Играя дота 2 , характеристиките ми на лаптопа са - 1 tb hard, 8 gb ram , i7- 2,6 ghz s boost do 3,1, 2 gb Geforce 840M , не товарих лаптопа много с макс графики , но този еxperience boost-ва играта и понеже преди на макс графики ми беше много ниско фпс-то , с програмата варвеше на ниво... (за 30 мин) след това спадна от 60 на 30 , и така няколко пъти докато не реших да го изтрия. След това рядко се получаваше този дроп , ресвах веднъж дотата и всичко беше точно (Но не бях на макс графики,ами по-скоро на Low). Преди 5-6 дена си казах,че ако си преинсталирам windows-a ще се оправи този проблем , а и имах проблем с дриверите на саунда. Намерих тук някакъв си windows 7 ultimate 2009 (Понеже съм в Англия, не мога да дърпам от замунда...) Сложих най-новите драйвери ,това онова и си казах - добре,вече всичко трябва да е точно (Само да спомена,че приятел ми слагаше windows-a и първо обърка и сложи 32 битов , но след това 64) , но уви нищо не е точно,ами обратното,стана по- зле. Усетих,че windows-a load-ва декстопа по бавно,програми и така нататък...Казах си окей не е фатално! Но когато си пуснах дотата , с надеждите,че няма да има повече дроп , видях как през 5 минути става този проблем, от 60 на 20. Барах всякакви настройки,графиките са почти на минимум (което е срамота за 5 месечен лаптоп,с такива характеристики) не се оправя, проблема се получава по-честто! Ако някой е страдал от същия проблем,има опит с това , ще съм му много благодарен! И също, дали е софтуерен или е хардуерен проблем?

Проблема се нарича, GPU Throttling всички Асус го имат, проблем на нвидиа бооста или на токовете по лаптопа. Появява се когато си на чарджър.
https://forums.geforce.com/default/topic/820979/geforce-mobile-gpus/-asus-laptops-workaround-for-gpu-throttling-bios-modding-amp-disabling-boost/ако ти се занимава ето това е фикса.

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0