Dontlookatme

Избор на лаптоп до 800-900лв

3 posts in this topic

Трябва ми лаптоп за филми,интернет,музика,някоя друга програмка и игри от сорта на League of Legends,WoW т.с по- слабички.Не ми трябва нещо свръх мощно за да играя игри от бъдещето, тъй като нямам много време за игри,също така ще се ползва предимно вкъщи, а не отвън.Насочил съм се към леново, но съм отворен и за други предложения.Благодаря

Здравейте

За вашите изисквания бих препоръчал да се насочите към лаптоп с GeForce 840M графичен ускорител. Другите графични ускорители като GeForce 820M и Radeon R5 М230 се представят на нивото на вградената Intel HD Graphics 4600, а Radeon R5 M255 е относително далеч от производителността на GeForce 840M. Бих Ви насочил към тези три модела:

Acer Aspire E5-571G - Най-добре се вписва в бюджета Ви. За цената си предлага голямо количество оперативна памет, добър процесор и относително лесен за поддръжка и профилактика корпус. Минус е, че процесорът е запоен за дънната платка и не подлежи на подмяна.

Acer Aspire E5-572G - Значително по-скъп от горепосочения модел, но предлага по-мощен процесор, който подлежи на подмяна. Известен минус може да се окаже гланцирания дисплей, от който ще има отблясъци в силно осветени помещения.

ASUS K550 - Отново надхвърля бюджета, като предлага отново по-мощен процесор, но този път отново запоен за дънната платка. Моделът е по-лесен за ъпгрейди на твърдия диск и оперативната памет, но за цялостна профилактика е една идея по-труден от горепосочените два Acer-a.

Ако все пак решите, че няма смисъл да залагате на графичен ускорител със собствена памет, то бих препоръчал следните модели:

Fujitsu Lifebook A544 - Моделът е лесен за ъпгрейди и профилактика, има достатъчно мощен за игрите Intel HD 4600 графичен ускорител, процесорът подлежи на подмяна и не на последно място има 120GB SSD, което ще направи операционната система, игрите и програмите значително "пъргави", поради значително по-високите скорости на четене и запис.

HP Probook 450 G2 - Предимството на този модел е в това, че при изработката на корпуса е използван алуминий за частта около клавиатурата и тъчпада. Също така капакът е с много приятно гумирано покритие. Графичният ускорител HD 4400 е относително по-слаб от HD 4600, но пак би предоставил задоволителни кадри в секунда при ниски настройки. Отново е голямо предимство наличието на SSD.

Ето малко информация за SSD-тата:

Надявам се, да съм бил полезен!
Поздрави

Богдан

Благодаря за изчерпателния отгoвор.Мисля да се насоча към Acer e5 572g.Все пак очаквам и други мнения.В петъка ще поръчвам.

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...