Sign in to follow this  
Followers 0
Guest evgeni

problem sus zarqdno

5 posts in this topic

v nachaloto da se izvinq che pisha na latinica no nqmam nikakva vazmojnost v momenta da vkaram kirilica.

komputara :

-laptop - toshiba satelite a100

1.6 ghz dvuqdren , hard - toshoba 160 gb

ram 1 gb

problema : izgorq mi originalnoto zarqdno. Kupih - universalno model 120 w kitaisko nqkvo , koeto smenq voltaja ot 12 do 24 v. ima izhod za usb. moje da se polzva i v kola.zatova izbrah nego a ne originalnoto .

kogato go vkluchih sled chas mi izgorq harda. milsih chenovo mu e doshlo vremeto -laptopa ne e nov. togava predi da izgori harda se poqvi sledniq problem - tucha na laptopa sprq da raboti ili po tochno zapochna da raboti stranno - strelkata se mesteshe mnogo bavno s nqkakvo zasichane, kakto i se otvarq razlichni ikoni ot kadeto mine strelkata bez da sam natiskal byton. preinstalirah draiveri na tucha no ne pomogna, slojih misha s usb koqto sashto taka losho raboteshe. v kraina smetka harda izgorq i do tam s opitite.

kupih nov hard - sega sam s nego . samo che kakvo zabelqzvam - problema s tacha mi stoi - strelkata edva se mesti , otvarqr se ikoni na poraziq i t.n. poneje originalnoto zarqdno e na 15 v, to i universalnoto sam go napravil na 15v. no kogato go napravq na 12 v strelkata se opravq - raboti idelano !!! t.e. tucha raboti perfektno na 12v. Sega shte kajete - mi stoi na 12v , da ama ne - ako dam proces koito e kak da kaja po tejuk ( kato otvarqne na disk ) to kompa se samoizkluchva ako e na 12v , ako e na 15v - ne. na 12v dori ne iska da startira kompa, na 15 raboti dobre no tucha puk visi. Tova ima li kak da go opravq - za men prichinata e kitaiskoto shibano zarqdno , makar che imam poznati s takiva i sa dovolni no ne sa s toshiba a ASUS. ta zasega sam se nabutal taka da se kaje - osven ako nqma nachin da nakaram tucha da raboti na 15 volta. Trudna rabota no shte se sam blagodaren ako mi pomognete.

Малко превод, че предполагам - не само аз виждам зор при четенето на такива текстове:

"в началото да се извиня че пиша на латиница но нямам никаква възможност в момента да вкарам кирилица.

компютъра :

-лаптоп - тошиба сателите a100

1.6 гхз двуядрен , hard - тошоба 160 гб

рам 1 гб

проблема : изгоря ми оригиналното зарядно. Купих - универсално модел 120 в китайско някакво , което сменя волтажа от 12 до 24 в. има изход за usb. може да се ползва и в кола.затова избрах него а не оригиналното .

когато го включих след час ми изгоря харда. мислех ченово му е дошло времето -лаптопа не е нов. тогава преди да изгори харда се появи следния проблем - тъча на лаптопа спря да работи или по точно започна да работи странно - стрелката се местеше много бавно с някакво засичане, както и се отваря различни икони от където мине стрелката без да съм натискал бутон. преинсталирах драивери на тъча но не помогна, сложих мишка с usb която също така лошо работеше. в крайна сметка харда изгоря и до там с опитите.

купих нов хард - сега съм с него . само че какво забелязвам - проблема с тъча ми стои - стрелката едва се мести , отварят се икони на поразия и т.н. понеже оригиналното зарядно е на 15 в, то и универсалното сам го направил на 15в. но когато го направя на 12 в стрелката се оправя - работи идеално !!! т.е. туча работи перфектно на 12в. Сега ще кажете - ми стои на 12в , да ама не - ако дам процес които е как да кажа по тежък ( като отваряне на диск ) то компа се самоизключва ако е на 12в , ако е на 15в - не. на 12в дори не иска да стартира компа, на 15 работи добре но тъча пък виси. Това има ли как да го оправя - за мен причината е китайското шибано зарядно , макар че имам познати с такива и са доволни но не са с тошиба а АСУС. та засега сам се набутал така да се каже - освен ако няма начин да накарам тъча да работи на 15 волта. Трудна работа но ще се съм благодарен ако ми помогнете."

Трябва зарядното да се провери. Най- елементарната проверка е с волтметър, а по- добре е да се види какво излиза на изхода с осцилоскоп под товар (но се съмнявам, че ще намериш такава възможност). Опитай се да намериш някое друго зарядно със същото изходно напрежение и куплунг (разбира се, най- добре - оригинално за модела), с което да направих проба как работи машината. Универсалните зарядни са "куче марка" и или са направени добре, или изобщо не са направени, така че - дано имаш късмет.

Инсталирах кирилица от тук :http://virusdefence.org/bulgarian-phonetic-cyrillic-support-for-windows.html

така относно проблема сега стоя на 12 волта за да мога изобщо да правя нещо - периодично се изключва сам компа на около 10 мин.

страх ме е да не го повредя нещо , защото го включвам на 15 волта и ако стои така зарядното пари като котлон.

Ами не го включвай на 15 Волта, да не стане беля. Занеси зарядното в някой сервиз и ще се разбере какво става.

Разкарай този китайски боклук с милион екстри,между които и ползване в кола :) И не гледай че пише 1000А и волтаж от 2V до 202V.Такива поразии правят,бедна ти е фантазията!Най-малкото провери с уред изходящото проблемно 15V,поддържа ли номинала зарядното,без товар трябва да малко по-високо напрежението и пак не можеш да си сигурен какво започва да подава,когато машината започне да яде яко.И аз патих преди време с едно,малко остана да убия машината,при мен,при махната батерия,започваше едно жужене,рестарти...Взех оригинално(2 ръка)машината литна!

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0